Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno šachmatų federacijos organizuotame turnyre dalyvavo rekordinis moksleivių skaičius

Jaunųjų šachmatininkų varžybos Kaune
Jaunųjų šachmatininkų varžybos Kaune
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį, gegužės 25-ąją, Kauno įgulos karininkų ramovėje prie šachmatų lentų susirinko rekordinis dalyvių skaičius paminėti artėjančią mokslo metų pabaigą. Jaunuosius šios sporto šakos entuziastus draugėn subūrė jau tradicija tampantis Kauno miesto mokyklų moksleivių ir darželinukų greitųjų šachmatų mėgėjų turnyras.

Prie šachmatų lentų susėdę 129 šios sporto šakos atstovai galėjo pademonstruoti ne tik puikų savo žaidimą, įgūdžius, bet tikslingai ir kryptingai praleisti laiką su savo bendraamžiais. Turnyro dalyviai varžėsi 5 ratų šveicariška sistema su 15 min laiko kontrole kiekvienam žaidėjui. Varžybų dalyviai kovojo darželinukų, pirmokų, antrokų, trečiokų ir ketvirtokų kategorijose. Taip pat buvo apdovanota tose pačiose kategorijose geriausiai pasirodžiusi mokyklą.

Po įnirtingų kovų prie šachmatų lentų geriausiais buvo pripažinti tarp darželinukų Tomas Neverauskas (berniukai) iš Tirkiliškių darželio ir Marija Bumblytė (mergaitės) iš „Šviesos“ mokyklos-darželio, pirmaklasiai Domantas Jasiukaitis (berniukai) iš Pilėnų pagrindinės mokyklos bei Emilija Lankelytė (mergaitės) iš Paparčio pradinės mokyklos, antraklasiai Laurynas Sinkevičius (berniukai) iš Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos bei Eglė Rūkavičiūtė (mergaitės) iš Vėtrungės pradinės mokyklos, trečiokai Ignas Onaitis (berniukai) iš Jonučių vidurinės mokyklos bei Vaidilė Šlapkauskaitė (mergaitės) iš Garliavos A.Mitkaus vidurinės mokyklos, ketvirtokai Domantas Stanys (berniukai) iš Vėtrungės pradinės mokyklos bei Gabija Valaitytė (mergaitės) iš Paparčio pradinės mokyklos.

Kaip pastebėjo Kauno šachmatų federacijos prezidentas Donatas Pilinkus: „Nepaisant dėl programinės įrangos atsiradusių techninių nesklandumų, jaunieji šachmatininkai varžybų metu parodė susitelkimą ir ryžtą kovoti dėl pergalių iki pat varžybų pabaigos. Džiaugiuosi, jog Kauno šachmatų federacijos turnyre savo kvalifikuotais patarimais mums padėjo didmeistris Šarūnas Šulskis, kuris šiais metais vėl yra iškovojęs Lietuvos vyrų čempiono titulą. Kuomet Šarūnas įteikia prizus pirmų-ketvirtų klasių moksleiviams, jaučiu kaip jų akyse užsidega dar didesnis ryžtas kažkada ateityje tapti Lietuvos, o gal net ir pasaulio čempionais.“

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką