Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 18d. 19:29

Kauno sporto apdovanojimai: triumfavo atletas, žibėjęs ryškiau už R.Meilutytę

Andrius Gudžius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Gudžius

Pirmadienį Kauno valstybinėje filharmonijoje įvyko iškilminga „Kauno sporto apdovanojimų 2017“ ceremonija. Jos metu paaiškėjo aštuonių nominacijų laureatai bei įteiktas devintasis skambus apdovanojimas – už viso gyvenimo nuopelnus sportui. Vienas iš Kauno sportininkų šiemet žibėjo daug ryškiau už kitus. Jis įveikė net ir pačią Rūtą Meilutytę, pirmadienį su medaliais grįžusią iš Europos plaukimo čempionato.

2017-ieji Lietuvoje buvo paskelbti sporto metais, o Kaunas – sportiškiausiu miestu. Pasak Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus Edžio Urbanavičiaus, šiemet laikinoji sostinė išties išsiskyrė: gausiais renginiais, sportininkų rezultatais. O ir geriausiu sporto vadybininku buvo pripažintas Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas.

2017-ieji Lietuvoje buvo paskelbti sporto metais, o Kaunas – sportiškiausiu miestu. Geriausiu sporto vadybininku taip pat buvo pripažintas kaunietis Paulius Motiejūnas.

„Nepamirškim ir Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadiono, kuris, tikėtina, po rekonstrukcijos galės kurį laiką vadintis nacionaliniu stadionu“, – pasidžiaugė E.Urbanavičius.

„Sportininkai dažnai būna kuklūs, ramūs žmonės. Laimėję medalius juos užsideda, pamosuoja ir grįžta vėl į sporto salę. Šiandien norėčiau, kad jūs, sportininkai, su mumis visais pasidalintumėte savo džiaugsmais ir mes kartu sušuktume „Valio, čempionai“. Pauliau (Paulius Motiejūnas – aut. past.), nesupyk, bet Kaunas, tikiuosi, greitu metu bus ne tik krepšinio, bet ir futbolo miestas. Šiemet sutvarkėme net 14 futbolo aikštelių. Aš pats vaikystėje žaidžiau futbolą“, – renginio metu žodį tarė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Tapti geriausiais šiemet pretendavo net 40 sportininkų. Už juos balsavo internautai, o galiausiai žodį tarė ir kompetetinga komisija.

Metų sporto iniciatyva

Šioje nominacijoje varžėsi penkios iniciatyvos: BC Kauno „Žalgirio“ projektas „One team“, VšĮ „Miegančių dramblių“ projektas „Laipiojimas ir aktyvus laisvalaikis Kaune“, VšĮ „Vandens turistų“ projektas „Sportiški kauniečių metai – irkluojam, einam, slidinėjam“, VšĮ „Tornado“ krepšinio mokyklos projektas „Sportuojantis vaikas – sportuojantis Kaunas“ bei Kauno teniso klubo „Notas“ projektas „Vasara su tenisu!“

Metų sporto iniciatyva paskelbta „Miegančių dramblių“ idėja. Šį projektą įvertino apie 1 500 vaikų, išbandę laipiojimą siena.

Metų sporto renginys

Metų sporto renginiu pripažintos kasmet vis kitame pasaulio mieste vykstančios 51-osios Tarptautinės vaikų žaidynės. Laikinoji sostinė šių metų liepą tapo pirmuoju miestu Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kuriame vyko didžiausias vaikų sporto renginys. Per pusės amžiaus žaidynių istoriją, jose jau sudalyvavo dešimtys tūkstančių vaikų, nuo 12 iki 15 metų amžiaus iš daugiau nei 500 pasaulio miestų. Įdomu, kad žaidynėse Kaune dalyvaus visų apgyvendintų pasaulio kontinentų atstovai.

„Toliau bus suaugusių žaidynės“, – teigė prizą atsiėmęs Tarptautinių vaikų žaidynių organizatorių atstovas.

Jos nukonkuravo X pasaulio lietuvių sporto žaidynes, Europos jaunių dziudo čempionatą, pasaulio štangos spaudimo čempionatą jaunių, jaunimo, suaugusiųjų ir veteranų amžiaus grupėse bei vandens formulių F2 pasaulio čempionato etapą ir FR-1000 Gliserių klasės Europos čempionatą.

Metų proveržis

Šioje nominacijoje varžėsi penki sportininkai – Romanas Kudriavecas, Europos jaunimo plaukimo čempionato 7-ąją vietą užėmusi Agnė Šeleikaitė, disko metimo pasaulio čempionas bei Deimantinės lygos varžybų nugalėtojas Andrius Gudžius, ledo čiuožėja Elžbieta Kropa, gimnastas Tomas Kuzmickas, ir vienas sporto klubas – Kauno FC „Stumbras“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Gudžius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Gudžius

Metų proveržiu paskelbtas šiais metais pasaulio čempionu tapęs disko metikas A.Gudžius. Diską švystelėjęs 69,21 jis pagerino ir savo asmeninį rekordą.

„Ačiū. Ačiū Kauno miestui už įvertinimą. Nustebau, kad laimėjau proveržio nominacijoje. Manau, kad jaunimas labiau ką netikėtai pasiekė“, – kukliu išliko A.Gudžius.

Renginio vedėjas Tomas Jarusevičius paprašė A.Gudžių sušukti taip, kaip jis šaukia sviedžiant diską. Pralinksmindamas visus, laimėtojas į prašymą atsakė: „Liūtai be reikalo neriaumoja“.

Metų sportininkas/sportininkė su negalia

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karolis Birieta
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karolis Birieta

Metų sportininku su negalia išrinktas kurčiųjų olimpinėse žaidynėse kartu su kurčiųjų krepšinio rinktine čempionų vardus iškovojęs Karolis Birieta. Jis nukonkuravo plaukiką Paulių Ašmontą, šaškininkę Violetą Benkunskienę, krepšininkę Justiną Burbaitę-Mačiulienę.

Pralinksmindamas visus, A.Gudžius į prašymą atsakė: „Liūtai be reikalo neriaumoja“.

Metų sportininkas/ sportininkė

Dėl geriausio Kauno sportininko/-ės vardo šiemet varžėsi šeši sportininkai: disko metikas A.Gudžius, irkluotojai Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Aurimas Adomavičius, buriuotoja Viktorija Andrulytė ir plaukikė Rūta Meilutytė, ką tik iš Europos plaukimo čempionato grįžusi su dviem aukso medaliais.

Antrą kartą į sceną teko lipti disko metikui – jis triumfavo ir šioje nominacijoje.

„Pažadu, kad kažkada kažkur sušuksiu: „Aš už Kauną“. O pasižadu tik tai, ką galiu įgyvendinti“, – patikino A.Gudžius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Gudžius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Gudžius

Metų vyrų komanda

Dėl geriausios ekipos titulo varžėsi irkluotojai, krepšininkai, futbolininkai ir regbininkai.

2017 metų vyrų komanda paskelbta aukso medalius pasaulio bei Europos čempionatuose iškovojusi Lietuvos vyrų porinės keturvietės valties įgula, kurios trys nariai – kauniečiai. Ji įveikė Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubą, Kauno futbolo klubą „Stumbrą“ bei Kauno regbio klubą „Žalgirį“.

Irkluotojų ekipą sudaro 19-metis Dovydas Nemeravičius, 29-erių metų Martynas Džiaugys, 23-ejų metų Dominykas Jančionis ir 22-ejų metų Aurimas Adomavičius. Šie vyrai šiemet iškovojo viską, ką galėjo.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Irkluotojai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Irkluotojai

Metų moterų komanda

Metų moterų komanda paskelbta Kauno moterų tinklinio ekipa „TK Kaunas-ASU“.

Ji įveikė Kauno moterų rankinio komandą „ACME-Žalgiris“, Lietuvos vicečempionę, bei Kauno moterų futbolo komandą „Žalgiris“, kuri taip pat iškovojo Lietuvos sidabro medalius.

Paklaustas, kur slypi jo komandos sėkmės paslaptis, moterų tinklinio ekipos treneris atsakė: „Visa paslaptis slypi Kaune“.

Metų treneris/ trenerė

Dėl metų trenerio/-ės titulo susigrūmė irkluotojus ruošiantys Valdas Vilkelis ir Nijolė Savickytė, lengvosios atletikos ir disko metimų ekspertas Vaclovas Kidykas bei Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo vedlys Šarūnas Jasikevičius.

Geriausiuoju pripažintas kelią pasaulio čempiono vardo link A.Gudžiui nutiesęs V.Kidykas.

„Jei nebus įgimtos dovanos, nebus ir kaip to talento išugdyti. Džiaugiuosi, kad Kaunas tapo pasaulio disko metimo sostine. Tikiuosi, kad sostine jis išliks dar penkerius metus“, – į klausimą, ar nugalėtojo mentalitetas yra išugdomas, ar vis dėlto įgimtas, atsakė V.Kidykas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vaclovas Kidykas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vaclovas Kidykas

„Būtų labai gražu, jog mūsų krepšininkai iškovotų Eurolygos čempionų vardus. Ot, būtų gera dovana Lietuvai“, – teigė A.Bertašius.

Apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus sportui įteiktas sporto istorikui, žurnalistui 83-ejų metų Algimantui Bertašiui.

„Sportininku buvau gilioj vaikystėj. Dabar – tik laimingas pensininkas. Sportas yra Lietuvos tautos kultūrinis palikimas. Noriu palinkėti kauniečiams, kad jie dar labiau palaikytų Lietuvos krepšininkus, kad būtų patriotais. Būtų labai gražu, jog mūsų krepšininkai iškovotų Eurolygos čempionų vardus. Ot, būtų gera dovana Lietuvai“, – teigė A.Bertašius.

Papildomai apdovanotas ir Edgaras Matakas, pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionate 100 metrų plaukime laisvuoju stiliumi iškovojęs bronzą ir tapęs 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi čempionu. Kartu apdovanota ir Edgaro trenerė Dita Jovita Kareckienė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Matakas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Matakas

Vakarą vainikavo dainininko Manto Jankavičiaus koncertas, kurio metu skambėjo Franko Sinatros dainos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Dvigubas Fidelis: ką nuo savo tautos slėpė komandantė

15min iš Talino Sportas

Triumfuojantis „Atletico“ trimituoja: Taline pagaliau išsklaidėme „Real“ galybę

Gyvenimas

Kojos lūžis apsaugojo nuo vėžio: įspūdingas lietuvės pasakojimas apie Nyderlandų sveikatos apsaugą

Sportas

Drama Taline – Madrido „Atletico“ po pratęsimo nukovė „Real“ ir iškovojo Supertaurę

Sportas

„Sevilla“ treneris įvertino LFF stadioną ir Vilniaus „Žalgirio“ lygį

Aktualu

Dėl viaduko katastrofos Italijos premjeras skelbia nepaprastąją padėtį, vis dar skaičiuojamos aukos

Vardai

Ieva Zasimauskaitė – apie planuojamą antrą vestuvių šventę ir nelengvas santuokos pamokas

Interviu Kultūra

Iliustruotoja Aušra Kiudulaitė: „Laimė yra kai ne nelaimė“

Verslas

Unikalus pasiūlymas: parduodami rekonstruoti teismo rūmai

Mokslas.IT

Filme „Titanikas“ J.Cameronas laivo tragediją pavaizdavo itin tiksliai, išskyrus vieną detalę

Verslas

Parduodamas stilingas namelis su vaizdu į jūrą: vaizdai prieš ir po

Vardai

Natalijos Bunkės sūnus per Žolinę atšventė 7-ąjį gimtadienį: šventė pajūryje subūrė visą šeimą

Vardai

Brazilijos futbolo legenda Pele pardavė atostogų namą Niujorke, pirktą prieš 40 metų

Spalvingos gamtos gėrybės

Gazas

Mokslininkai surado būdą, kaip elektromobilius per kelias minutes užpildyti degalinėse

Mokslas.IT

Kaip išauklėti kovai auklėja žmones Prancūzijoje

Aktualu

Kelią Vilnius–Pabradė užblokavo nuvirtęs vilkikas

24sek

Jono Valančiūno gudrus dėjimas – antras tarp gražiausių „Raptors“ sezono epizodų

Verslas

Naujoji Zelandija uždraudė užsieniečiams šalyje įsigyti nekilnojamojo turto

LT 100 Aktualu

Kenčiantys beržai ir į darbą neinantys Jonai: kaip lietuviai vasaros šventes seniau šventė

Naujienos

Verslas

Naujoji Zelandija uždraudė užsieniečiams šalyje įsigyti nekilnojamojo turto

LT 100 Aktualu

Kenčiantys beržai ir į darbą neinantys Jonai: kaip lietuviai vasaros šventes seniau šventė

Gyvenimas

Itin reta liga sergančiam Deimantui būtina kepenų transplantacija: šeima laukia žinių – priims lenkai ar vokiečiai

Sportas

„Žalgirio“ trenerį prieš mūšį su „Sevilla“ nustebino diskusijos apie varžovų sudėtį

Gyvenimas

Pelėsių gali būti ir kavos pupelėse, ir piene ar mėsoje

Deuce

Sinsinatis: N.Džokovičiaus pergalė ir išmestas A.Zverevas

Vardai

Rūtos Elžbietos Mazurevičiūtės mergvakaris: „Tiek įspūdžių per pusę gyvenimo nebuvau patyrusi“

Gazas

„Mototurizmo ralio“ objektai: 245 m aukščio Juragių antena, padėjusi išsaugoti Lietuvos nepriklausomybę

Maistas

Kosminiai desertai: talentingas konditeris kuria fantastiškas skulptūras iš šokolado

24sek

Naujajame Dainiaus Adomaičio trenerių štabe „Ryte“ – pokyčiai

24sek

Broliai Kuzminskai valdys Molėtų krepšinio klubą

Gyvenimas

Kodėl smerkiame didelį poros amžiaus skirtumą?

Sportas

„Sūduvos“ varžovų treneriu tapęs Tomas Ražanauskas: „Viskas buvo netikėtai“

Aktualu

Pirmininkavimą ES Rumunija tikisi išnaudoti stereotipams apie ją sulaužyti

Aktualu

Stumbras LDK: aukščiausio lygmens, valdovo vertas trofėjus

Pasaulis kišenėje

Palangos simbolis poilsiautojus vilioja ir per kaitrą, ir per liūtį

15min iš Talino Sportas

Per 300 metrų Talino centre apgyvendinti „Real“ ir „Atletico“ galanda ginklus

Sportas

A lyga: Kauno „Žalgiris“ palaužė Klaipėdos „Atlantą“

Sportas

UEFA Supertaurė – pirmas „Real“ iššūkis be Cristiano Ronaldo

Gyvenimas

7 nejaukios situacijos, kurių nebūdavo prieš 30 metų

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką