Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keturi Lietuvos dviračių treko rinktinės dviratininkai Londone iškovojo reitingo taškus

Aušrinė Trebaitė
Luko Balandžio nuotr. / Aušrinė Trebaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos dviračių treko rinktinė grįžo iš pirmųjų oficialių šio sezono varžybų – „Revolution“ turnyro finalinio etapo, kuris vyko olimpiniame Londono velodrome Jungtinėje Karalystėje. Rinktinės treneris Antanas Jakimavičius sakė komandos pasirodymą vertinantis teigiamai. Pasak jo, džiugina, kad visi sportininkai iškovojo reitingo taškus, be to, tai buvo geras krikštas jauniesiems dviratininkams, ką tik žengusiems į vyrų sportą: jie pirmąkart rungtyniavo stebimi net 12 tūkst. žiūrovų minios.

Lietuvos dviračių treko rinktinei Londone atstovavo keturi trekininkai: Aušrinė Trebaitė, Eglė Zablockytė, Svajūnas Jonauskas ir Vasilijus Lendel. A.Trebaitė omniumo rungtyje bendroje įskaitoje liko šešta, E.Zablockytė – vienuolikta. Tuo tarpu S.Jonauskas keirino rungties finale liko ketvirtas. Grupinio sprinto varžybose S.Jonauskas užėmė trečiąją, V.Lendel – penktąją vietą.

„Rezultatai tikrai geri ir, artėjant intensyviam varžybiniam sezonui, nuteikia viltingai. Dalyvaudami turėjome du tikslus: iškovoti reitingo taškų, kad rudenį galėtume dalyvauti pasaulio dviračių treko taurės etapuose, ir leisti jauniesiems dviratininkams pirmąkart paragauti aukščiausio lygio varžybų patirties, ir abu juos įgyvendinome sėkmingai“, – sakė A.Jakimavičius.

„Revolution“ varžybų finalinis etapas vyko Londono velodrome – tame pačiame, kuriame geriausi pasaulio trekininkai varžėsi ir 2012 m. Londono olimpinių žaidynių metu. Pasak Lietuvos dviračių treko rinktinės trenerio, velodromas, talpinantis 12 tūkst. žiūrovų, buvo pilnutėlis: „Londone dviračių trekas populiarus, ir vietiniai žiūrovai buvo išsiilgę aukščiausio lygio varžybų“.

„Tiek S.Jonauskas, tiek V.Lendel ką tik iš jaunių amžiaus žengė į suaugusiųjų sportą ir pirmąkart rungtyniavo stebimi tokios minios, pamatė aukščiausio lygio varžybų virtuvę iš arti. Žinoma, nervinimosi buvo, tačiau jie susitvarkė puikiai. Tokį triukšmą, koks buvo arenoje, Lietuvoje turbūt galima išgirsti tik krepšinio rungtynių metu. Tačiau anglai – labai kultūringi žiūrovai: ploja ir saviems, ir svetimiems, o apdovanojimų ceremoniją visada stebi iki pabaigos, neišeina anksčiau, net jei tarp prizininkų ir nėra jų tautiečių“, – pasakojo A.Jakimavičius.

Grįžę į Lietuvą sportininkai, kurie varžėsi Londone, prisijungė prie savo kolegų ir tęsia pasirengimą svarbiausioms sezono varžyboms: rudenį vyksiančiam Europos čempionatui ir dviems pasaulio dviračių treko taurės etapams. Kitąmet jų laukia ir pasaulio dviračių treko čempionatas. Iki rudens sportininkai startuos daugelyje tarptautinių reitinginių varžybų.

„Rinktinės nariai, nevykę į varžybas Londone, tęsė pasirengimą Lietuvoje. Sportininkai nusiteikę kovingai, pasireingimas vyksta normaliai. Su entuziazmu treniruojasi ir sezonui rengiasi komandos lyderės – Simona Krupeckaitė, Vilija Sereikaitė, Gintarė Gaivenytė-Mikalajūnė. Džiugu, kad po sunkios traumos atsigauna Vaida Pilkauskaitė, kuri labai įtemptai dirba, kad kuo greičiau vėl rodytų aukščiausius rezultatus“, – sakė Lietuvos dviračių treko rinktinės treneris. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką