2017 01 12

Kietoje rankinio dvikovoje Norvegija patiesė Lenkiją

Baigėsi pasaulio rankinio čempionato Prancūzijoje antros dienos rungtynės. Turnyre pasirodė ir lietuviška teisėjų brigada, o centriniu vakaro akcentu tapo kietos A grupės rungtynės.
Lenkijos ir Norvegijos rungtynės
Lenkijos ir Norvegijos rungtynės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

A grupėje susirėmė į čempionatą kovoti dėl aukščiausių vietų atvykusios Lenkijos ir Norvegijos rinktinės. Po labai atkaklios ir permainingos kovos pergalę šventė norvegai – 22:20 (12:10, 10:10).

Lenkai priekyje buvo labai trumpai mačo pradžioje (2:0), o toliau beveik visą laiką pirmaudavo norvegai. Paskutines keturias pirmo kėlinio minutes dieviškai sužaidė į aikštę tik tada žengęs Norvegijos vartininkas E.Christensenas, atrėmęs keturis iš eilės lenkų smūgius.

Po pertraukos mačas vyko taškas į tašką, tačiau lenkai visada vijosi varžovus. Nuo 50-osios minutės penkias minutes abi komandos niekaip nepelnė įvarčių (20:20), tačiau badą dviem įvarčiais iš eilės nutraukė norvegai. Nugalėtojai puikiai apsigynė paskutinėmis minutėmis.

Lenkų vartininkas mačą baigę atrėmęs 17 smūgių iš 39-ių (44 proc.), tačiau to praėjusio čempionato bronzos medalininkams nepakako.

Septynis įvarčius lenkams įmetė M.Daszekas (7/7), šešis – T.Gebala (6/13). Norvegų gretose E.L.Hansenas buvo rezultatyviausiais su šešiais taikliais metimais, penkis įmetė K.Bjornsenas (5/6).

Poz. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvar. Tšk.
1 Prancūzija 1 1 0 0 +15 2
2 Rusija 1 1 0 0 +10 2
3 Norvegija 1 1 0 0 +2 2
4 Lenkija 1 0 0 1 -2 0
5 Japonja 1 0 0 1 −10 0
6 Brazilija 1 0 0 1 −15 0

B grupėje Europos vicečempionė Ispanijos rinktinė antrajame kėlinyje sugebėjo įrodyti pranašumą prieš aršiai kovojusios Islandijos rankininkus – 27:21 (10:12, 17:9). Šiam mačui teisėjavo lietuviai – Mindaugas Gatelis ir Vaidas Mažeika.

Gynybinėse rungtynėse pirmasis įvartis įmestas buvo tik sužaidus 2:23 min. ir tikslūs smūgiai buvo gana reti. Kėlinio pabaigoje islandai pirmavo 4 įvarčių persvara (11:7), tačiau jos neišsaugojo.

Antrajame kėlinyje 13:15 atsilikę Ispanijos rankininkai surengė gražų spurtą, kai tarp 37-osios ir 45-osios minutės įmetė septynis šešis iš eilės įvarčius – 19:15. Po šio smūgio islandai nebeatsigavo.

Ispanijai po 4 įvarčius pelnė J.Canellasas ir D.Balagueras, po 3 įmetė dar penki rankininkai. Islandijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė 5 įvarčius įmetęs G.V..Sigurdssonas, 4 pelnė A.F.Arnassonas.