Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 1d. 22:53

Klaipėdietis į Lietuvą atgabeno naują sporto šaką

„Bandwrestling’o“ esmė paprasta: tereikia atsistoti, laikytis už juostų (gumų) ir priversti prarasti pusiausvyrą oponentą, kuris daro tą patį.
ve.lt/Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr. / „Bandwrestling’o“ esmė paprasta: tereikia atsistoti, laikytis už juostų (gumų) ir priversti prarasti pusiausvyrą oponentą, kuris daro tą patį.

Nuolat įvairiomis fizinio aktyvumo formomis besidomintis ir treniruoklių salėse asmeniniu treneriu dirbantis klaipėdietis Tomas Martinavičius į Lietuvą atgabeno ir įvairiuose sporto renginiuose plačiajai visuomenei jau pristatė naują sporto šaką „bandwrestling’ą“ (lietuviškai – imtynės su specialiomis gumomis).

Jis tikisi, kad ateityje „bandwrestling’as“ taps populiaria sporto šaka ir Lietuvoje vyks aukščiausio lygio šios sporto šakos varžybos.

Šios sporto šakos esmė paprasta: tereikia atsistoti, laikytis už juostų (gumų) ir priversti prarasti pusiausvyrą oponentą, kuris daro tą patį.

Tai savotiškos imtynės su gumomis. Svarbu ne tik jėga, bet ir taktika, sumanumas. Naudojamos įvairių tipų juostos, priklausomai nuo to, kas varžosi: vaikai, moterys ar suaugusieji. Taip yra paskirstomas krūvis.

„Ši sporto šaka atsirado Rusijoje ir kilo nuo angliškų žodžių „band“ - juosta ir „wrestling“ - kova. Šią sporto šaką kultivuoti gali skirtingo fizinio pajėgumo žmonės - tiek vyrai, tiek moterys, tiek vaikai, tiek seneliai. Tereikia turėti specialias gumas ir specialų grindinio paklotą.

Tiesa, galima apsieiti ir be minėto pakloto, galima „mūšio lauko“ teritoriją kad ir lipnia spalvota juosta pasižymėti ir ant grindų. Tiesa, gali šiek tiek slysti kojos“, - akcentavo T. Martinavičius.

Jo teigimu, „bandwrestling’o“ užsiėmimų metu dirba visi raumenys ir kartu ugdomos visos penkios fizinės ypatybės: greitis, ištvermė, jėga, lankstumas ir koordinacija.

„Dinamika ir statika, jaudulys ir adrenalinas, žaidimas ir konfrontacija. Ji jungia tokias sporto šakas kaip virvės traukimas, imtynės, aikido bei kitas populiarios sporto šakos. Lietuva yra antra šalis pasaulyje, kurioje pradėta kultivuoti ši sporto šaka“, - sakė klaipėdietis.

T.Martinavičius šią sporto šaką pristatė Kaune, Plungėje ir kituose Lietuvos miestuose. Prieš kelias dienas per Antrojoje Melnragėje vykusį netradicinio sporto festivalį „bandwrestling’as“ sulaukė didelio klaipėdiečių susidomėjimo.

„Žmonėms patinka pasigalynėti ir išbandyti savo jėgas. Tai ne tik fiziškai naudinga, bet ir smagi sporto šaka, kelianti išties daug emocijų. Manau, kad ateityje ji gali tapti populiaria sporto šaka. Juk tai minimalių sąnaudų reikalaujanti ir išties unikali sporto šaka. Juk gali treniruotis tiek lauke, tiek sporto salėje, tiek namuose“, - akcentavo T. Martinavičius.

Net 17 metų įvairiuose uostamiesčio sporto klubuose treneriu dirbantis kineziterapeutas T.Martinavičius visada savo klientams pabrėžia: „Sportuok saugiai ir efektyviai.“

„Dažniausiai, kalbant apie treniruotes sporto klube, dėmesys sutelkiamas į kūno linijų dailinimą, figūros korekcijas, pamirštant, kad būtina ne šiaip mankštintis, bet tai daryti teisingai, nepakenkiant sau. O pakenkti sau labai paprasta. Svarbu pasirinkti pratimus, kurie gerina sveikatą, padeda atsikratyti varginančių skausmų, sugrąžina žvalumą ir gerą nuotaiką. Sveikatinantis sportas turėtų teikti ne diskomfortą, o malonumą. Tada ir motyvacija bus didesnė, ir rezultatai gerės palaipsniui“, - pabrėžė T. Martinavičius.

Vakarų ekspresas
Komentarai
Temos: 1 Sportas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką