Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 5d. 11:05

Klaipėdoje kunkuliuos muaythai kovotojų aistros

Muaythai kova
organizatorių nuotr. / Muaythai kova

Jėga. Išvermė. Stiprybė. Kova už savo šalį. Pergalės džiaugsmas bei pralaimėjimo kartėlis. Lapkričio 7 d. Klaipėda vakarui virs tikra Muaythai (tailandietiškas boksas) kovotojų bei šios dvikovinės sporto šakos mėgėjų šventove. „Švyturio“ arenoje vyks vienas didžiausių ir populiariausių tarptautinių mišrių kovų turnyrų Lietuvoje – „BEST FIGHT“.

Ringe žiūrovai išvys 11 kraują stingdančių bekompromisių kovų, iš kurių devyniose lietuvaičiai sieks ant menčių paguldyti profesionalus iš užsienio, o tiksliau - geriausius Vokietijos, Rusijos, Suomijos, Baltarusijos, Čekijos, Turkijos kovotojus.

Vienose dvikovose bus jaučiamas revanšo skonis, kitose – noras nugalėti daugiau titulų tarptautinėje arenoje turintį varžovą, trečiose – troškimas į pergalių sąrašą įsirašyti dar vieną, pasiektą nokautu. Į ringą žengsiančių Lietuvos atstovų pagrindinis tikslas ‒ apginti ne tik savo, atstovaujamo klubo, bet ir šalies vardą.

Kaip teigia Muaythai kovos menų Lietuvoje pradininkas, penkis auklėtinius penktadienį į kovą vesiantis Kauno „Titano“ sporto klubo treneris Marius Misiūnas, šiemet turnyras išsiskirs tuo, kad ringe žiūrovai išvys tikrus profesionalus, kovosiančius pagal tris skirtingas taisykles: Muaythai, K-1 pro bei MMA. Praėjusiais metais sausakimšoje Kauno sporto halėje organizuoto, didelio populiarumo sulaukusio renginio metu ringe susitiko tik Muaythai propaguotojai.

‒ Per vieną vakarą žiūrovai išvys trijų tipų kovas. Be to, pirmą kartą vienas prieš kitą stos tikri profesionalai. O tai reiškia, kad bus kovojama be apsaugų ‒ tik su pirštinėmis, kapomis ir bandažu. Kiekvienais metais siekiama surengti kuo geresnį šou, tai yra, lietuvaičiams ieškoma lygiaverčių varžovų. Ne taip kaip kituose turnyruose: Lietuvos atstovas suporuojamas su silpnesniu užsieniečiu ir džiaugamasi saviškių pergalėmis, ‒ tai, kad renginys vertas dėmesio, patikino M.Misiūnas.

VIDEO: Renginio pristatymas

K-1 pro ‒ tai 3 raundai kovos po 3 minutes. Leidžiama smūgiuoti rankomis, kojomis bei keliais. Draudžiami veiksmai alkūnėmis bei kova susikibus.

Muaythai – tai tradicija ir ritualai prieš kovą (skambant senovinei tajų muzikai, sportininkai ringe atlieka ritualinį šokį Ram Muay, kurio metu dėkoja mokytojui, tėvams ir dievams, suteikusiems galimybę kautis), itin efektyvi technika, plačiausias smūgių arsenalas, fizinė ištvermė, jėga, greiti judesiai, 3 raundai kovos po 3 minutes. Leidžiama smūgiuoti ir alkūnėmis, kovoti susikibus.

MMA ‒ minimalios taisyklės, 3 raundai kovos po 5 minutes. Leidžiama visa smūginė technika bei įvairūs imtynių veiksmai.

Kiekviena kova, anot M.Misiūno, intriguos savaip.

1) AUGUSTINAS TRAVINSKAS (Prienai) prieš MANTĄ ŽUKAUSKĄ (Plungė)

MMA (2x3 min.)
Vakaras turėtų prasidėti dviejų jaunų lietuvaičių dvikova. Septyniolikmečiai Augustinas ir Mantas vienas prieš kitą stos pirmą kartą. Pasak M.Misiūno, įdomu šioje dvikovoje bus tai, kad abu vaikinai nors ir jauni, sveria nemažai – po 87 kg.

2) ŽYGIMANTAS MAŠKĖ (Lietuva) prieš JAKOB STYBEN (Vokietija)

MUAYTHAI (3x3 min.)

Prieš vokietį iš pradžių turėjo kovoti Tomas Marciulevičius, tačiau revanšinė dvikova (Tomas Jakob įveikė šių metų vasarį) neįvyks dėl lietuvaičio trūkusių čiurnos raiščių. Jo vietą penktadienį ringe užims bei Vokietijos atstovui pasipriešinti bandys mažiau patirties turintis, tačiau tvirtu charakteriu pasižymintis, noru kautis bei laimėti trykštantis Ž.Maškė. Kovotojų svorio kategorija – iki 91 kg.

3) MANTVYDAS ŠVĖGŽDA (Kauno „Titanas“) prieš ARNOLDĄ EIZĄ (Jurbarko „Pantera“)

K-1 pro (3x3 min.)

Tai, anot M.Misiūno, bus revanšinė dvikova, kurioje susikaus jaunystė prieš patirtį. Mantvydas – daukartinis Lietuvos Muaythai čempionas, kuris Arnoldą praeityje jau yra kartą įveikęs. Kovotojų svorio kategorija – iki 86 kg.

4) MAŽVYDAS PIEŽA (Lietuva) prieš ANTON MOOR (Rusija)
MMA (2x5 min.)

Šiauliuose augęs, Vilniuje studijuojantis Mažvydas Lietuvoje, kaip kovotojas, mažai žinomas, tačiau Rusijos kovos ringuose jis jau turi užsitarnavęs savo vardą. Šiuo metu lietuvis nori išsikovoti autoritetą ir gimtinėje. Prieš Anton Moor jis stos pirmą kartą. Kovotojų svorio kategorija – iki 85 kg.

5) MANTAS STANKIS (Lietuva) prieš DANIEL FORSBERG (Suomija)
MUAYTHAI (3x3 min.)

Suomijos spaudos puslapiuose apie šią dvikovą jau kuriamos legendos, o Daniel į Lietuvą išlydimas kaip į didžiausią mūšį. Dėl ko toks ažiotažas? Dėl priešininko Manto. Nors jam tik 18 m., vaikinas jau du metus kaunasi suaugusiųjų amžiaus grupėje. Kaip teigia M.Misiūnas, lietuvis – itin techniškas, fiziškai stiprus bei perspektyvus kovotojas. Nors užsienyje jis dar nėra kovojęs, apie jį svečiose šalyse jau sklinda gandas. Kovotojų svorio kategorija – iki 80 kg.

6) ŽORA AKOPIAN (Baltarusija) prieš KIRIL ANDREEV (Latvija)
MUAYTHAI (3x3 min.)

Šeštoji vakaro kova bus išskirtinai be lietuviško prieskonio. Joje susikaus du septyniolikmečiai (svorio kategorija iki 70 kg.) savų šalių čempionai. Žora – šių metų Europos Muaythai jaunimo čempionas, finale įveikęs ne ką kitą, o lietuvaitį Martyną Jasiūną. Kiril, savo ruožtu, – Latvijos K-1 čempionas.

7) AURIMAS SAULIS (Lietuva) prieš PAVEL PUŠKEL (Baltarusija)

MUAYTHAI (3x3 min.)

Iš pradžių buvo suplanuota Pavel bei Vaido Valančiaus dvikova, tačiau lietuvaičiui susilaužius kojos pirštą, jį ringe pakeis A.Saulis. Šiam nenuspėjamam, prieš bet ką galinčiam laimėti bei pralaimėti vaikinui tai bus rimtas iššūkis. Juk baltarusis – šių metų Europos suaugusių Muaythai čempionas. Ar Lietuvos atstovas taps lengvu kąsniu, pažiūrėsime penktadienį. Juk kartais, kaip teigia M.Misiūnas, dideli kąsniai gali užstrigti gerklėje. Jei Aurimas į ringą žengs agresyviai nusiteikęs, neaišku, kuo viskas baigsis. Kovotojų svorio kategorija – iki 75 kg.

8) SAULIUS BUCIUS (Lietuva) prieš DENIS RAČKOV (Rusija)
MMA (2x5 min.)

Svorio kategorijoje iki 65 kg kovojančio tauragiškio S.Buciaus penktadienį ringe lauks beprotiškai stiprus priešininkas, tarptautinių turnyrų nugalėtojas D.Račkov.

9) ROJUS KUMPYS (Lietuva) prieš DANIEL VÍTOVEC (Čekija)
MUAYTHAI (3x3 min.)

Dvikovoje, kurioje susigrums du svorio kategorijos iki 80 kg priešininkai, vienas prieš kitą stos Europos Muaythai lygos bei Lietuvos Muaythai čempionas klaipėdietis Rojus Kumpys bei Čekijos Muaythai čempionas Daniel Vitovec. Nors ši kova žada daug intrigos, vakaro vinimi bus dvi kitos – dešimtoji ir vienuoliktoji.

10) SIGITAS GAIŽAUSKAS (Lietuva) prieš PAVEL PROVAŠINSKIJ (Baltarusija)
MUAYTHAI (3x3 min.)

Šių metų Europos Muaythai čempionas prieš įvairių tarptautinių turnyrų nugalėtoją. Kaip teigia M.Misiūnas, kurio auklėtinis yra Sigitas, ringe susidurs dviejų skirtingų mokyklų atstovai. Baltarusijos sportininkai – vieni geriausių, jei ne patys geriausi Muaythai kovotojai pasaulyje. Jie nuolat varžosi su šios kovinės sporto šakos pradininkais tailandiečiais. Tad tuo, jog Sigito laukia sunki kova, net nereikia abejoti. Sigito stiprioji pusė – smūgiai alkūnėmis bei kova „klinče“ (susikibus). Baltarusis, atvirkščiai, mėgsta laikytis atstumo bei smūgiuoti kojomis bei rankomis. Abieju kovotojų svorio kategorija – iki 75 kg.

11) MARTYNAS KNYZELIS (Lietuva) prieš VOLKAN BASAK (Turkija)
K-1 pro (3x3 min.)

Neabejotina vakaro puošmena turėtų tapti sunkiasvorių Lietuvos Muaythhai bei K-1 čempiono Martyno ir Europos bei daugartinio Turkijos Muaythai čempiono Volkan superdvikova. Abu kovotojai sveria po 105 kg, tad, kaip teigia M.Misiūnas, ringe nepabijos talžyti vienas kito. M.Knyzelio trenerio teigimu, jo auklėtinis kitų vadinamas guminiu meškučiu, kuris yra pasiruošęs pakelti bet kurio priešininko mestą pirštinę. Martynas pasižymi įdomia kovos vedimo taktika bei rankų smūgiais.

Taigi penktadienį apsilankiusių „Švyturio“ arenoje laukia daug emocijų bei įspūdžių dovanosiantis reginys, atvykti į kurį rekomenduoja  ir pats „Selas“ Egidijus Dragūnas. Muaythai tėvynėje Tailande namus turintis ir su profesonaliu šios sporto šakos treneriu tailandienčių tolimojo šalyje besitreniruojantis dainininkas teigia negalintis praleisti to, kas vadinama tikru adrenalino pliūpsniu bei vienu didžiausiu iššūkių kovotojo karjeroje.

Ką veiks lapričio 7 d. vakarą, žino ir „Power hit radio“ mikrafono asas Saulius Banulis. Gerą reginį žada ir Europos krepšinio aikštelėse neseniai sublizgėjusio Lietuvos krepšinio lygos klubo Klaipėdos „Neptūno“ šokėjos „Leader dance“. Tikrosios „Švyturio“ arenos šeimininkės turnyrui „Best fight“ ruošia specialų šokį.

Tad galima neabejoti, jog lapkričio 7 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje bus karšta. 11 intriguojančių kovų ‒ 11 rankas į viršų kelsiančių nugalėtojų. Tu turi tai pamatyti!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? Lietuvos bankas: transporto priemonių draudimas atpigo

Vitaminai sielai. J.Statkevičius apie didžiausią savo priešą – liežuvį, draugystę ir meilę

Aktualu

Daugelis britų nieko nenutuokia apie Europos Sąjungą

24sek

Ypatingo lietuviško palaikymo sulaukęs Domantas Sabonis surinko solidų dvigubą dublį

Verslas

Skolininkai nuo antstolių ar VMI slepiasi po „Revolut“, bet startuolis žada pokyčius

24sek

Agresijos pliūpsnis – po rungtynių Artūras Gudaitis susimušė su varžovu

Gyvenimas

Vita apie šeimoje patirtą pragarą: „Gulėjau ant grindų ir nesuvokiau, kad tai vyksta su manimi“

Vardai

Dramatiška baigtis „Lietuvos balso“ ketvirtfinalyje – projektą paliko du favoritai

Pasaulis kišenėje

Ką atrasti naujojoje Lietuvos kultūros sostinėje

Sportas

Lionelio Messi įvarčių šou – „Barcelona“ nušlavė varžovus

Sportas

S.Gaižauskas ringe „užsidirbo“ neįtikėtino dydžio guzą: „Tokio dar neturėjau“

Vardai

Donata Gutauskienė-Laisva apsisprendė – didinsis krūtinę: „Noriu gražios, telpančios į delniuką“

Mokslas.IT

„Google+“ dėl programinės klaidos bus uždarytas anksčiau negu planuota

Gyvenimas

Kokias ligas išduoda sausos ir raudonos akys: akių lašai nepadės

Kultūra

15min knygų rinkimuose apdovanota vertėja I.Aleksaitė: „Prie Gombrowicziaus prieinu šonu, kad susmigčiau į jį ašmenimis“

Gazas

7 faktai apie „Subaru“: sraigtasparniai, mitas apie WRC ir legendinis patikimumas

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Aktualu

Donaldo Trumpo reitingai prasti, tačiau jis dar gali laimėti 2020-aisiais

Vardai

„Lietuvos balso“ numylėtinė Eglė Jurgaitytė šokiravo – atskleidė tamsiąją populiarumo pusę

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? Lietuvos bankas: transporto priemonių draudimas atpigo

Aktualu

Daugelis britų nieko nenutuokia apie Europos Sąjungą

Aktualu

A.Jurgelevičius: jei bus uždaromos mokyklos, mes streikuosim

24sek

Ypatingo lietuviško palaikymo sulaukęs Domantas Sabonis surinko solidų dvigubą dublį

Vitaminai sielai. J.Statkevičius apie didžiausią savo priešą – liežuvį, draugystę ir meilę

Gazas

Kelininkai: gatvės valomos visais pajėgumais, bet eismo sąlygos sunkios

Verslas

Skolininkai nuo antstolių ar VMI slepiasi po „Revolut“, bet startuolis žada pokyčius

24sek

Agresijos pliūpsnis – po rungtynių Artūras Gudaitis susimušė su varžovu

Gyvenimas

Vita apie šeimoje patirtą pragarą: „Gulėjau ant grindų ir nesuvokiau, kad tai vyksta su manimi“

Sportas

Lionelio Messi įvarčių šou – „Barcelona“ nušlavė varžovus

Gazas

7 faktai apie „Subaru“: sraigtasparniai, mitas apie WRC ir legendinis patikimumas

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Aktualu

Donaldo Trumpo reitingai prasti, tačiau jis dar gali laimėti 2020-aisiais

Vardai

„Lietuvos balso“ numylėtinė Eglė Jurgaitytė šokiravo – atskleidė tamsiąją populiarumo pusę

Laisvalaikis

Išleistas 500 metų kalendorius

24sek

Prieš sunkią savaitę Šarą neramina P.Jankūno trauma: „Vėl kažką pasitempė“

Aktualu

Jei premjeras telkia savo elektoratą, tai pasirinko ne tuos priešininkus

Gyvenimas

Psichiatrė patvirtina arba paneigia stereotipus apie alkoholį vartojančias moteris: pasitikrinimo testas

Aktualu

Rolando Poškaus nužudymas Anglijoje: jį nužudė sugyventinės sūnus

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką