TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klastinga liga privertė dviratininkę Žiliūtę skelbti karjeros pabaigą

Dviratininkė Diana Žiliūtė
„Scanpix“ nuotr. / Dviratininkė Diana Žiliūtė
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Treneris Valerijus Konovalovas tiki, kad Diana Žiliūtė, skelbianti, kad baigia dviratininkės karjerą, įveiks mononukleozę ir grįš į dviračių sportą.

Vasario 26 d. Lietuvos dviračių sporto federacija iš 1998 m. pasaulio čempionės, 1999 m. daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ čempionės, Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos Dianos Žiliūtės gavo laišką, kuriame rašoma: „Gerbiamoji Federacija, noriu pranešti Jums mano galutinį, ilgai svarstytą sprendimą. Virusas, kuriuo susirgau, mane galutinai pastūmėjo apsispręsti atsisveikinti su sportu. Galbūt dar ne visai suvokiu, kas slypi už šitų žodžių. Realiame gyvenime tikrai nebus lengva susitaikyti su nauja situacija ir nauju gyvenimu. Dar sportininkės vardu noriu Jums padėkoti už visas man suteiktas paslaugas, noriu padėkoti už gražų bendradarbiavimą ir humaniškus santykius. Naudodamasi proga, norėčiau pasakyti didžiulį, garsiai garsiai skambantį AČIŪ visiems mano sirgaliukams ir žmonėms, palaikiusiems mane sunkiu ir džiugiu momentu. JŪS MAN BUVOT ŠALTINIU ENERGIJOS, KURIOS LABAI REIKĖJO VARŽYBŲ METU. Ačiū, ačiū, ačiū Sporto departamentui, Olimpiniam komitetui, Olimpiniam centrui. Be šitų struktūrų pagalbos mūsų varganas dviračių sportas negalėtų išsiversti. Tikiuosi, finansinė krizė pasibaigs ir sportas bus globojamas, kaip ir buvo globojamas anksčiau! Mano bendradarbiavimas su Lietuva tęsis kaip trenerės, o aš viduje, kaip ir visada buvau, liksiu lietuvaitė“.

Tuo tarpu Lietuvos moterų dviračių rinktinės vyriausiasis treneris V.Konovalovas tiki, kad garsioji dviratininkė ne visam laikui pasitraukė iš aktyvaus dviračių sporto. „Mononukleozė – klastinga ūminė virusinė liga. Tai jėgų netekimas ir organizmo išsekimas. Tačiau Diana yra stipri ir valinga dviratininkė. Manau, mėnesio jai užteks, kad sustiprėtų, atgautų jėgas, ir ją vėl matysime rungtyniaujančią“, – sakė rinktinės vyriausiasis treneris.

Anot V.Konovalovo, mononukleozė labiausiai kankina didelio meistriškumo dviratininkus. Šia liga sergantiems dingsta jėgos, išsenka organizmas.

„2008 metais šia infekcine virusine liga buvo susirgusi Modesta Vžesniauskaitė, jai gydytis prireikė trijų mėnesių. Šios ligos neišvengė ir pasaulio čempionė Edita Pučinskaitė, mūsų jaunoji žvaigždutė Rasa Leleivytė.

Kiek man tenka girdėti, mononukleoze dažniausiai suserga dviratininkai. Labai sudėtingi būna tyrimai, kol randama ši liga, ilgokas ir pats gydymas“, – teigia V.Konovalovas.

Pasak trenerio, Dianą ilgokai kamavo silpnumas, o kai buvo atlikti tyrimai, paaiškėjo, kad mūsų dviratininkė susirgo mononukleoze. „Kol dabar taip yra, Dianai norisi kaip trenerei važinėti su „Safi-Pasta-Zara“ komanda, kuriai ji atstovavo daugelį metų.

Tačiau ji turi dviratininkės licenciją. Norėdama su komanda važinėti kaip trenerė, ji turi atsisakyti dviratininkės licencijos. Čia tas pats, kaip dėl paso, nes dviejų negali turėti. Todėl ir sakau: Diana atsigaus! Ji ir toliau mina dviračio pedalus, o po kiek laiko, kai užplūs jėgų perteklius, paprasčiausiai ji negalės nestartuoti."

Rinktinės vyriausiasis treneris įsitikinęs, kad tada Diana atsisakys trenerės licencijos, pasiims dviratininkės ir vėl rungtyniaus! „Aš netikiu, kad valingoji Diana nulips nuo dviračio. Juk panašiai buvo atsitikę ir su seserimis Rasa bei Jolanta Polikevičiūtėmis. Joms jėgos irgi buvo išsekusios, tačiau kai po pertraukos vėl plūstelėjo, dviratininkės negalėjo sustoti“, – sako V.Konovalovas.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Dviratis
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką