Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 10, 11:44

Kodėl LRT netransliuoja 2016-ųjų olimpiados?

LRT televizijos žiūrovai domisi, kodėl 2016-ųjų metų olimpinės varžybos, vykstančios Rio de Žaneire, netransliuojamos per LRT kanalus. „Jeigu transliuotų, žiūrovams būtų paprasčiau: viskas viename kanale ir HD kokybe“, – rašo vienas žiūrovų.
Serena Williams olimpinio teniso turnyro aštuntfinalyje krito prieš Eliną Svitoliną
Serena Williams olimpinio teniso turnyro aštuntfinalyje krito prieš Eliną Svitoliną / „Scanpix“ nuotr.

LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus teigimu, atsakymas paprastas: „Teisės transliuoti Rio de Žaneiro olimpines žaidynes buvo parduotos dar prieš penkerius metus, kai LRT finansavimas buvo katastrofiškai mažas, ir tai neleido konkuruoti su komercinėmis televizijomis, kurios už 2016 m. žaidynių transliavimo teises pasiūlė didesnę kainą“.

Iki tol olimpinių žaidynių transliavimo teisės Europoje daugiau nei 50 metų priklausė Europos transliuotojų sąjungai (EBU). „LRT, kaip EBU narė, turėjo pirmenybę įsigyjant teisę transliuoti olimpines žaidynes ir jas transliuodavo iki 2012 metų Londono vasaros olimpinių žaidynių“, – primena LRT generalinis direktorius.

Tačiau 2009 metais Tarptautinis olimpinis komitetas atmetė EBU pasiūlymą dėl 2014 ir 2016 metų žaidynių transliacijos teisių ir jas pardavė didžiausią sumą pasiūliusiai tarptautinei agentūrai „Sportfive International“.

„Sportfive International“ 2011 m. išskaidė olimpinių žaidynių transliavimo teises į tris dalis (atidarymas ir uždarymas, krepšinis, visos kitos sporto šakos) ir pasiūlė jas Lietuvos rinkai. A.Siaurusevičiaus žodžiais, dėl tuometinės ekonominės krizės ir sumažėjusio finansavimo LRT neišgalėjo aukcione sumokėti daugiau, negu komercinės televizijos.

„Apmaudu, kad labiausiai dėl to nukenčia žiūrovai: jie transliacijas iš Rio yra priversti stebėti per tris skirtingas televizijas (TV3, „Lietuvos ryto TV“ ir LNK) ir SD (standartinės raiškos) kokybe. Primename, kad HD (aukštos raiškos) kokybe Lietuvoje vienintelė transliuoja LRT“, – kalba LRT generalinis direktorius.

www.lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką