Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kremlius valdo: į Latvijos ir Rusijos ledo ritulio mačą Rygoje buvo uždrausta įeiti su Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis

Nauris ir Normundas Maciai atsisakė nusiimti nuo pečių Lietuvos trispalvę, kad galėtų pamatyti ledo ritulio rungtynes
Nauris ir Normundas Maciai atsisakė nusiimti nuo pečių Lietuvos trispalvę, kad galėtų pamatyti ledo ritulio rungtynes
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Netikėta, apmaudu ir nesuprantama – taip komentuoja šeštadienio pavakarę Rygoje įvykusį incidentą su Lietuvos vėliava mūsų šalies pilietybę turintys žinomi broliai Nauris ir Normundas Maciai. Latvijos ledo ritulio rinktinės vadovų ir sirgalių kvietimu į „Ryga“ areną stebėti Latvijos ir Rusijos ledo ritulio rinktinių kontrolinį mačą ėję prieštaringai pas mus vertinami Lietuvos krepšinio aistruoliai N. ir N. Maciai buvo neįleisti su Lietuvos vėliava – jiems buvo liepta susivynioti lietuvišką trispalvę ir ją atiduoti apsaugai. Tik tuomet jie būtų galėję įžengti į areną stebėti mačo.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Mes visiškai nesirengėme eiti į Latvijos ledo ritulio rinktinės varžybas, tačiau mus pakvietė federacija, prašė palaikyti ir gausūs rinktinės sirgaliai. Po rungtynių su Rusijos komanda mes turėjome pasidaryti bendrą fotosesiją su latvių ledo ritulininkais“, – apie situaciją pasakojo portalui 15min.lt  vienas iš brolių Nauris.

Lietuvos pasus turintys broliai į „Riga“ areną įžengė šeštadienį 16 val. užsirišę ant pečių trispalvę. Mačas turėjo prasidėti 17 valandą. Po poros minučių prie dviejų vyrų priėjo arenos apsaugos darbuotojai ir pranešė, jog arenos vadovybė nutarė, kad vyrai privalo nusiimti Lietuvos vėliavą. Motyvas – vyksta rungtynės tarp Latvijos ir Rusijos rinktinių ir kitų šalių vėliavų negali būti.

Iš arenos buvo išprašytas ir sirgalius, kuris buvo atsinešęs Ukrainos nacionalinę vėliavą

Taip penktadienį iš arenos buvo išprašytas ir sirgalius, kuris buvo atsinešęs Ukrainos nacionalinę vėliavą. Tadien latvių ir rusų laukė pirmoji kontrolinė akistata. 

„Mes atsisakėme susivynioti Lietuvos trispalvę. Esame savo valstybės patriotai, o juolab - niekas nieko net nebandė įžeisti. Atvykome palaikyti Latvijos rinktinės, bet esame lietuviai ir norėjome, kad mūsų šalies simbolis plazdėtų per varžybas“, – aiškino N.Macius.

Po reikalavimo „susivynioti“ vėliavą ir broliams Maciams atsisakius tai daryti, „Riga“ arenos vadovybė susirinko dar vienam trumpam pokalbiui, ką daryti su „išsišokėliais“.

„Prie mūsų po keliolikos minučių priėjo kažkas iš arenos vadovų ir pranešė, kad buvo pokalbis su Rusijos ledo ritulio federacijos prezidentu Vladislavu Tretjaku, kuris nenorėjo, kad ledo ritulio mače būtų svetimų šalių vėliavų. Tad arba mes paslepiame vėliavą, arba lauk. Mes išėjome iš arenos“, – kalbėjo Nauris.

Broliai Maciai tikino, kad visą šią situaciją filmavo ne viena Latvijos televizija, šiuo incidentu domisi latvių žurnalistai.

„Kai sugriuvo „Maxima“ Rygoje, visi latviai keikė lietuvius – jūs kalti, kad įvyko tragedija. O kaip dabar vadinti arenos vadovų poelgį, kai broliškos šalies vėliava yra menkinama, norint įsiteigti veikėjams iš Rusijos?, – kalbėjo Normundas Macius.

Latvijos ir Rusijos rinktinės rengiasi gegužės 9 dieną Baltarusijoje startuosiančiam pasaulio ledo ritulio čempionatui. Latviai balandžio 25-26 dienomis „Riga“ arenoje žais su Prancūzijos ledo ritulininkais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką