Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krepšinio, futbolo ir rankinio elementus vienijantis kronumas taps ateities sportu?

Kronume taškus galima pelnyti ir rankomis, ir kojomis.
Kadras iš video / Kronume taškus galima pelnyti ir rankomis, ir kojomis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įsivaizduokite sporto šaką, kurioje kamuolį galima varytis ir rankomis, ir kojomis, o į vartus – ir mesti, ir spirti. Sakysite, tai nerealu? Taip, galbūt ir buvo prieš 10 metų. Tačiau JAV gimęs naujas žaidimas kronumas (angl. kronum), vienijantis krepšinio, futbolo bei rankinio elementus, vis sparčiau populiarėja.

Sugalvotas Billo Gibsono kronumas šiuo metu daugiausia žaidžiamas Pensilvanijoje (JAV), tačiau žaidimo kūrėjai viliasi, jog jis išpopuliarės visame pasaulyje ir sukels tikrą sporto revoliuciją.

Kronumas jau sulaukė vienos iš didžiausių JAV televizijų NBC dėmesio, o prie gerbėjų klubo jungiasi žmonės iš viso pasaulio. Pagrindiniu kronumo pranašumu prieš kitas sporto šakas laikomas jo dinamiškumas.

Trumpai apie kronumo taisykles:

Kronumas žaidžiamas apskritimo formos žolės aikštėje, kuri padalinta į zonas. Aikštės kraštuose stovi keturi vartai. Vienu metu kronumą žaidžia dvi komandos, aikštėje turinčios po 10 žaidėjų. Pelnyti taškus gali atakuodamos bet kuriuos iš keturių vartų, tuo tarpu kamuolio neturinti komanda turi visus juos ginti. Puolanti komanda pasikeičia, kai yra pelnomas įvartis arba perimamas kamuolys. Tiesa, naują ataką būtina pradėti iš aikštės centre esančios zonos.

Taškai kronume skaičiuojami priklausomai nuo to, iš kurios zonos kamuolys buvo pataikytas į vartus. Yra keturios zonos, todėl taškai skiriami atitinkamai: vienas, du, trys ir keturi. Tiesa, vienos atakos metu galima pelnyti ir daugiau taškų. Vartų viršuje dar yra penki žiedai, o kamuoliui įskriejus per vieną iš jų – taškai padvigubėja. Taigi vienos atakos metu teoriškai įmanoma pelnyti net 8 taškus. Rungtynėse paprastai surenkama nuo 60 iki 120 taškų. Plačiau skaitykite čia.

VIDEO: Kronum / Join The Revolution

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Futbolas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką