2009 10 18

Krupeckaitė – Europos dviračių treko čempionė!

Pirmą kartą per karjerą Europos dviračių treko čempionate startavusi Simona Krupeckaitė iš karto užlipo ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio.
Simona Krupeckaitė startuoja Lietuvos čempionate
Europos čempione S.Krupeckaitė tapo pirmą kartą per savo karjerą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Įrodyti, jog yra greičiausia Senojo žemyno treko dviratininkė moterų sprinto daugiakovėje, 26 metų S.Krupeckaitė turėjo dvi dienas. Gente (Belgija) sekmadienį pasibaigusiose Europos pirmenybėse sportininkės savo jėgas tikrinosi keturiose rungtyse, po kurių rezultatai buvo susumuoti, o nugalėtojai įteikti čempioniški mėlynos spalvos marškinėliai su auksinėmis žvaigždėmis.

Nors toks varžybų formatas S.Krupeckaitei nebuvo labai įprastas, planetos rekordininkė 500 metrų atskiro starto rungtyje nė akimirkos neleido abejoti savo pranašumu. Pirmąją varžybų dieną, šeštadienį, lietuvė laimėjo visas tris rungtis: 200 m lenktynes iš eigos, atkrintamąsias lenktynes ir keirino rungtį.

Surinkusi 45 taškus iš tiek pat galimų, S.Krupeckaitė galėjo leisti sau truputį atsipalaiduoti. Artimiausią varžovę rusę Viktoriją Baranovą ji lenkė 11 taškų ir Europos čempione būtų tapusi net ir tuo atveju, jei vakar vykusioje paskutinėje sprinto daugiakovės rungtyje – sprinto lenktynėse – būtų užėmusi aštuntą vietą.

Tačiau nuolaidžiauti S.Krupeckaitė nebuvo linkusi. Lietuvė laimėjo ir sprinto rungtį, tad moterų sprinto daugiakovės Europos čempionės titulą pelnė surinkusi 60 taškų iš tiek pat galimų. Sidabrą iškovojo Olga Strelcova, nuo nugalėtojos atsilikusi 15 taškų, o bronza pasipuošė V.Baranova (41 tšk.).

Moterų sprinto daugiakovėje taip pat startavo 23 metų Gintarė Gaivenytė. Ji visose keturiose rungtyse iškovojo septintąsias (24 tšk.) ir galutinėje rikiuotėje tarp 10 sportininkių užėmė 7-ą vietą.

Moterų ištvermės daugiakovės varžybose dalyvavusi 24 metų Svetlana Pauliukaitė surinko 1 tašką ir tarp 17-os dalyvių tenkinosi 16-a pozicija. Vienintelį tašką lietuvė iškovojo grupinėse lenktynėse (15 km su 6 tarpiniais finišais), kur finišavo 12-a. 10 km skerčo rungtyje S.Pauliukaitė liko 16-a, atkrintamosiose lenktynėse užėmė 17-ą vietą, o 2 km asmeninio persekiojimo lenktynėse taškų neiškovojo.