-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 03 30

Krupeckaitė: galime sau leisti važinėti tik tokiu dviračiu, koks yra parduotuvėje

Pasaulio dviračių treko čempionate Kopenhagoje keturis visų spalvų medalius laimėjusi Simona Krupeckaitė nekantraudama laukia poilsio Egipte. „Daug įtampos buvo, bet aukso medalis – nuostabu. Dar negaliu tuo patikėti“, – antradienį per specialią spaudos konferenciją kalbėjo 28 metų dviratininkė.
Spaudos konferencija
S.Krupeckaitė su vyru ir treneriu D.Leopoldu. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Be jokios abejonės, tai vienas didžiausių mano trofėjų. Apskritai kiekvienas medalis – naujos emocijos, švieži medaliai visuomet brangesni“, – kalbėjo S.Krupeckaitė. Pirmadienį iš Kopenhagoje vykusio pasaulio treko dviračių čempionato ji grįžo su dviem bronzos, sidabro ir aukso medaliais, tačiau šypsena veide nešvietė. „Nepaprastai pavargau“, – oro uoste kalbėjo ji.

Gal S.Krupeckaitei reikėjo koncentruotis tik į porą rungčių, o ne į visas? „Negi man būtumėte atleidę, jeigu būčiau parvežusi du medalius? – juokėsi dviratininkė. – Negali iš anksto pasakyti, kaip seksis viena ar kita rungtis. Gaila, kad pirmosios rungtys būna laikui, o kai išvargsti, tuomet sunkesnės, kovos su varžovėmis – pabaigoje.“

Sportininkė prisipažino, kad su keturiais medaliais grįžti nesitikėjo: „Konkurentės buvo itin stiprios. Pasaulio čempionatas – itin aukšto lygio, ypač sprinto rungtys.“

Jos treneris ir vyras Dmitrijus Leopoldas pasakojo, kad keirino rungčiai ruošėsi visus metus, tad malonu, kai rezultatai pateisina pastangas.

„Prieš 2012 metų olimpiadą ruošimės visoms rungtims. Galbūt kiek daugiau dėmesio skirsime olimpiniam sprintui. Čia perspektyvos visai neblogos. Auginsime jaunimą, dalysimės patirtimi ir mėginsime ką nors laimėti komandiniame sprinte“, – tikino D.Leopoldas.

S.Krupeckaitės treneris pabrėžė, kad dviračių trekas darosi populiari komercinė sporto šaka. „Japonijoje šiais metais ketina organizuoti ne tik vyrų, bet ir moterų keirino rungties varžybas, o nugalėtojams ten žadamas net vieno milijono JAV dolerių dydžio prizas. Kai tik bus kviečiami dalyviai iš užsienio, jau stovėsime eilėje“, – sakė jis.

S.Krupeckaitė taip pat pastebėjo, kad treke truputį keičiasi ir pačios požiūris – dabar ne jai reikia bijotis priešininkių, bet varžovėms – jos. „Trejus metus iš eilės laimiu medalius. Gal ir taip“, – šypsojosi ji. O kada treke ateina branda?

„Kai jaunas, tai stiprus, bet bėgant metams įgauni daugiau patirties – kovoti tampa lengviau. Ir 29 metų britė Victoria Pendleton tai įrodė. Pajėgiausios treko dviratininkės – subrendusios ir vyresnės“, – dalijosi mintimis pasaulio čempionė.

Žinoma, dar viena skaudi tema – technika ir lėšos. „V.Pendleton šalis skyrė milijoną svarų sterlingų metams, kad tinkamai pasiruoštų olimpiadai, be to, specialiai jai gaminamas individualus dviratis, apskaičiuotas pagal jos fiziologiją. Tokie specialūs dviračiai gali kainuoti iki milijono JAV dolerių. Mes galime sau leisti važinėti tik tokiu, koks pardavinėjamas parduotuvėje“, – teigė S.Krupeckaitė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Spaudos konferencija

S.Krupeckaitės medaliai

Anot jos, kai aukščiausios technikos neturi, tenka ko nors ieškoti  darbe. „Kartais būna gaila, kad dėl to pralaimi keliomis milisekundėmis“, – guodėsi dviratininkė. Kas toliau? „Dar nenoriu galvoti apie kitas varžybas. Ilsėsimės. Su vyru išvykstame savaitei į Egiptą“, – džiaugėsi būsimu poilsiu pasaulio čempionė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius