Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krupeckaitė: jaučiu didžiulį norą kovoti (nuotraukos)

Šie pasaulio čempionės marškinėliai - labai brangūs
Aurimo Kuckailio/15min nuotr. / Šie pasaulio čempionės marškinėliai – labai brangūs.
Šaltinis: 15min
0
A A

Geriausia 2009 metų Lietuvos sportininke išrinkta treko dviratininkė Simona Krupeckaitė nuo kitos savaitės Kroatijoje pradeda sunkų pasirengimą svarbiausioms šio sezono varžyboms – kovo 24–28 dienomis Danijoje vyksiančioms planetos pirmenybėms.

„Tai nebus lengva, tačiau jeigu kojos laikys, sveikata leis, kodėl ne“, – penktadienį kalbėjo 27 metų pasaulio čempionės titulą ginsianti dviratininkė.

– Kodėl neliekate treniruotis Lietuvoje?

– Kroatijoje oras šiltesnis, ten treniruosimės iki kovo pradžios, o atsakingiausios treniruotės vyks Panevėžyje, „Cido“ arenoje, likus trims savaitėms iki pasaulio čempionato. Kroatijoje manęs laukia speciali programa, treniruosiuosi porą kartų per dieną, sieksiu įvertinti savo jėgas ir išspausti maksimalią jėgą.

– Neseniai grįžote iš Kolumbijos, kur praleidote visą mėnesį...

– Su visa Lietuvos rinktine dalyvavome pasaulio taurės etape, o paskui likome treniruočių stovykloje. Pasilikome ten dėl šilto oro ir aukštikalnių. Sportininkams aukštikalnės kaip dopingas – stiprėja organizmas, dabar jaučiuosi kaip devintame danguje. Ten tikrai pakloti geri  pasirengimo pamatai...

– Kokius keliate tikslus pasaulio čempionate?

– Kovosiu dėl medalių ir sieksiu aukščiausių rezultatų. Sunku ką nors žadėti, bet esu nusiteikusi kovingai. Visas nuovargis liko praeityje, dabar yra didžiulis noras kovoti. Manau, viskas bus gerai. Kopenhagoje buvau tik kartą – 2007 metais. Nelabai atsimenu to treko, bet tai gal ir gerai. Jeigu būtų blogas, prisiminčiau (juokiasi).

– Pernai didelį dėmesį skyrėte 500 metrų atskiro starto lenktynėms, laimėjote šios rungties pasaulio čempionės titulą ir pagerinote planetos rekordą. Kokia šįmet prioritetinė rungtis?

– Šįmet daugiau dėmesio skirsime keirino rungčiai. Mano treneris ir vyras Dmitrijus Leopoldas nori išmėginti mane visose rungtyse. Tačiau keirino rungtis vyksta paskutinę dieną ir bus jau susikaupęs fizinis ir psichologinis nuovargis. Kaip bus, pamatysime per varžybas. Dalyvausiu visose rungtyse: sprinto, 500 metrų atskiro starto lenktynėse, keirino ir komandiniame sprinte. Norisi vėl paimti 500 metrų distancijos auksą, bet gal rekordo jau ir nebus.

– Ar būdama Kolumbijoje sekėte geriausio Lietuvos metų sportininko rinkimus?

– Vyras sėdėjo prie interneto ir nuolat stebėjo, kas vyksta. Kai jau išrinko mane, pasakė „yes“!

– Ką darysite su prizais – Lietuvos sporto žurnalistų dovanota kelione į Egiptą ir LTOK skirtais 50 tūkst. litų?

– Į Egiptą tikriausiai vyksime jau po pasaulio čempionato ir tikrai be dviračio (juokiasi). 50 tūkst. litų bus pridėti prie butui įsigyti taupomų pinigų.

– Dopingo kontrolė dažnai neduoda ramybės?

– Po pasaulio čempionato nė karto netikrino, bet nuolat pildau kiekvieną mėnesį anketą, kur esu ir ką darau. Jau pripratau prie to ir labai dėl asmeninės laisvės suvaržymų neišgyvenu. Nesu pirmo ryškumo žvaigždė ir manęs taip nepersekioja kaip kokio Armstrongo. Apskritai dopingo skandalų treko pasaulyje beveik nėra.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką