Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 07 31, 21:27

Kurčiųjų olimpinei rinktinei – ypatingas prezidentės gestas

Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse Samsune Lietuvai 13-a medalių iškovoję sportininkai pirmadienio vakarą nusileidę Kaune sulaukė neeilinės staigmenos. Turkijos saulėje išvargintus sportininkus lyjant lietui pasitiko šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Vos išlipus iš lėktuvo Lietuvos delegacija sulaukė šiltų prezidentės rankų paspaudimų.
Dalia Grybauskaitė ir Mantvydas Vaičiulis
Dalia Grybauskaitė ir Mantvydas Vaičiulis / Augusto Četkausko nuotr.

45-is atletus į Turkiją išsiuntusi Lietuva pakartojo Taipėjaus ir Sofijos Kurčiųjų olimpinių žaidynių pasiekimą – iškovojo 13-a medalių.

D.Grybauskaitė negalėjo dalyvauti sportininkų išlydėtuvėse, bet viską atpirko neįtikėtinu sutikimu. Lietuviai iš Samsuno tris valandas vėlavo išskristi į Ankarą, iš kurios turėjo spėti į lėktuvą Stambule, kuris jau turėjo nugabenti į Kauną. Įsikišus Lietuvos ambasadoriui Turkijoje Audriui Brūzgai Stambule lėktuvas palaukė Lietuvos delegacijos ir lietuviai į gimtinę sugrįžo vėluodami tik kelias valandas.

Dalia Grybauskaitė grįžo į Kauną iš Talino ir nusprendė palaukti Lietuvos delegacijos ir ją nudžiuginti.

Sportininkai buvo maloniai nustebinti prausiant lietuviškam lietui išvydę D.Grybauskaitę, kuri antradienį yra suplanavusi oficialų sportininkų sutikimą prezidentūroje.

Lietuvos sportininkus Kauno oro uosto laukimo salėje taip pat sveikino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovas Edis Urbanavičius.

Po oficialaus sutikimo pavargę sportininkai puolė į draugų ir artimųjų glėbį.

Turkijoje vienintelį aukso medalį iškovojo vyrų krepšinio rinktinė, kuri apgynė čempionų titulą.

Sidabru pasipuošė Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, disko metikė Larisa Voroneckaja, orientavimosi sporto veteranas Tomas Kuzminskis, paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė bei rutulio stūmikas Vytenis Ivaškevičius.

Bronzos medalius į Lietuvą parveš imtynininkas Mantas Kazimieras Sinkevičius, stalo tenisininkai Kęstutis Žižiūnas, Gintautas Juchna, Deividas Takinas ir Viktoras Narkevičius, orientavimosi sporto atstovai Gedvilė Diržiūtė, Mantas Volungevičius, Adrija Atgalainė, Sandra Lukošienė ir Judita Volungevičienė, rutulio stūmikas Mindaugas Jurkša.

Žaidynės Medalių skaičius Auksas Sidabras Bronza
1993 m. Sofija 1 1
1997 m. Kopenhaga 4 1 1 2
2001 m. Roma 5 2 0 3
2005 m. Melburnas 8 3 1 4
2009 m. Taipėjus 13 2 4 7
2013 m. Sofija 13 4 5 4
2017 m. Samsunas 13 1 5 7

Kurčiųjų olimpinės žaidynės

Samsuno mieste vykusi sporto šventė buvo rekordinė – joje dalyvavo net 3105 atletai. Gausiausią, net 500 atletų komandą, atsivežė Rusijos rinktinė, kuri užtikrintai dominavo medalių lentelėje.

Tai ilgiausiai organizuojamas sporto renginys po olimpinių žaidynių.

Žaidynės vyko 14 dienų, per kurias įvyko 21-os sporto šakos varžybos.

Sportininkai varžėsi lengvosios atletikos, badmintono, krepšinio, paplūdimio tinklinio, boulingo, dviračių, futbolo, golfo, rankinio, dziudo, karate, kalnų dviračių, orientacinių sporto, šaudymo, plaukimo, stalo teniso, tekvondo, teniso, tinklinio, laisvųjų imtynių ir graikų-romėnų imtynių varžybose.

Pirmą kartą Kurčiųjų olimpinės žaidynės buvo surengtos 1924-aisiais metais Paryžiuje.

Žaidynės pirmą kartą vyko Turkijoje. Prieš ketverius metus vasaros žaidynės vyko Sofijoje, Bulgarijoje.

Samsunas yra Šiaurės Turkijos miestas su daugiau nei pusę milijono gyventojų. 1919 metais čia Mustafa Kemalas Atatiurkas pradėjo Turkijos nepriklausomybės karą.

Kad patektų į Kurčiųjų žaidynes, atletai turi geresne savo ausimi turėti 55 decibelus siekiantį kurtumą. Jokie pagerinantys klausą aparatai varžybų metu nėra leistini, kad visi dalyviai galėtų varžytis lygiomis sąlygomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką