Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 31d. 14:42

Kuršių marių regata Jūros šventėje startavo Tautiška giesme

Šeštadienį duotas startas Kuršių marių regatai.
Kuršių marių regatos organizatorių nuotr. / Šeštadienį duotas startas Kuršių marių regatai.

Šeštadienį Klaipėdos Jūros šventėje įvyko 44-osios Kuršių marių regatos atidarymas.

Jo metu šalia Kruizinių laivų terminale plevėsuojančios milžiniškos Lietuvos trispalvės keliant Kuršių marių regatos bei Lietuvos buriuotojų sąjungos vėliavas iškilmingai skambėjo Tautiška giesmė.

Burinių jachtų regatos I etapo startas įvyko sekmadienį, liepos 31 dieną, 11 valandą. Varžybose dalyvauja 52 jachtos iš Lietuvos ir užsienio valstybių.

I etape jachtos startavo iš Klaipėdos jachtklubo, plauks iki Palangos ir grįš atgal į Klaipėdą. Tolesniems etapams, kaip ir kasmet, Kuršių marių regata persikels į Nidą.

Jachtos suskirstytos į 8 grupes ir varžysis dėl 3 pagrindinių prizų – pereinamųjų Kuršių marių regatos nugalėtojų taurių.

Regatos dalyviai tradiciškai susirungs penkiuose etapuose, bet šiek tiek skirtingose distancijose: didžioji „A“ distancija sieks apie 210 jūrmylių, trumpesnė „B“ – 160 jūrmylių.

Bendrojoje įskaitoje bus išaiškintas nugalėtojas pagal perskaičiuotą laiką „A“ distancijoje ir nugalėtojas pagal realiai sugaištą laiką „A“ distancijoje. Taip pat – nugalėtojas  pagal perskaičiuotą laiką trumpesniojoje „B“ distancijoje.

Jachtų varžybos rengiamos pagal „ORC Club“ ir „ORC International“ taisykles, kurios leidžia suvienodinti skirtingų jachtų šansus taip akcentuodami buriuotojų meistriškumą, o ne tik laivų technines ypatybes.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką