2009 01 31

LAF taurėje – šešiolikametės triumfas (nuotraukos)

Šeštadienį Vilniuje, lengvosios atletikos manieže pirmuosius žiemos sezono titulus išsidalino stipriausi šalies lengvaatlečiai. Įspūdingai sezoną pradėjo 16-metė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, pirmą kartą karjeroje nugalėjusi iš karto dvi Lietuvos olimpietes ir net 5 centimetrais pagerinusi savo asmeninį rekordą bei net 11 cm – geriausią savo šio sezono rezultatą.
Airinė Palšytė – LAF taurės staigmena
Airinė Palšytė – LAF taurės staigmena / Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr./Lina Grinčikaitė

A.Palšytė įveikė kartelę iškeltą į 185 cm aukštį ir laimėjo šuolio į aukštį rungtį, pirmą kartą savo karjeroje už nugaros palikdama olimpietes Kariną Vnukovą bei Viktoriją Žemaitytę (jos abi įveikė 180 cm). Airinė bandė šturmuoti ir Europos uždarų patalpų čempionato normatyvą, kuris yra 189 cm., tačiau šiame aukštyje kartelė jai nepakluso.

LAF taurės varžybose dalyvavo beveik visi stipriausi Lietuvos lengvaatlečiai bei svečiai iš Italijos. Metų pradžioje buvo vykdomi tik didžiųjų miestų čempionatai, tad varžybos Vilniuje buvo pirmasis rimtas šio uždarų patalpų sezono išbandymas.

Savo rungtis nesunkiai laimėjo olimpiečiai Austra Skujytė (rutulys), Vitalijus Kozlovas (400 m), Lina Grinčikaitė (60m). Vitalijus Kozlovas portalui „15min.lt“ sakė, kad šį sezoną Lietuvoje startuos retai – paklaustas, kada paskutinį kartą pralaimėjo bėgimą gimtojoje šalyje, Vitalijus to prisiminti nepajėgė. Bėgikas startavo ne savo mėgiamojoje 800, o 400 metrų bėgimo distancijoje, bei pagerino savo asmeninį rezultatą.

Sprinterė Lina Grinčikaitė sakė, kad savo rezultatu yra patenkinta, tačiua ne visiškai. „Tai ne pagrindinės šio sezono varžybos, laukia svarbūs vasaros startai. Šiemet daugiausiai dėmėsio skirsiu būtent jiems“. Stadionuose Lina bandys savo jėgas ir 200 metrų distancijoje.

Aukštis: Airinė Palšytė (Vilnius) 1.85 m.;

Rutulys: Austra Skujytė (Kaunas) 16.48 m.

Aukštis: Nerijus Bužas (Kaunas) 2.15 m.;

Rutulys: Martynas Čiuželis (Klaipėda) 16.60 m.

Komandiniai rezultatai

Alfredo Pliadžio nuotr./Barjerinio bėgimo finalas

1 sporto klubų grupė

1. Kauno LKKA sporto klubas „Atletas“ 1 komanda 13435 tšk.;

2. Sporto klubas „COSMA“ 1 komanda 13154 tšk.;

3. Sporto klubas „COSMA“ 2 komanda 8478 tšk.

2 sporto klubų grupė

1. Pasvalio lengvosios atletikos sporto klubas „Lėvuo“ 3634 tšk.;

2. Kauno sporto klubas „Bėgimas“ 3476 tšk.;

3. Vilniaus raj. Juodšilių sporto klubas 3092 tšk.

3. Vilniaus raj. 3092.

Net aštuoni lengvaatlečiai pasiekė geriausius sezono rezultatus Lietuvoje, o L.Grinčikaitė ir A.Palšytė juos pakartojo.

R.Sakalauskas, V.Kozlovas, K.Girtaitė, T.Matijošius, V.Žūsinaitė ir D.Aučyna pagerino LLAF taurės varžybų rekordus.

Alfredo Pliadžio nuotr./Varžybų akimirka
Alfredo Pliadžio nuotr./Vitalijus Kozlovas

Airinė Palšytė pagerino Lietuvos 16, 17, 18 ir 19 metų rekordus.

Darius Aučyna pirmasis įvykdė LLAF normatyvą dalyvauti Europos uždarų patalpų čempionate Turine. Visų laikų geriausių Lietuvos šuolininkų į tolį sąraše jis pakilo į dešimtą vietą.

Šiame tūkstantmetyje dar nei vienam Lietuvos sprinteriui nepavyko taip greitai įveikti 60 m kaip šiandien sugebėjo Rytis Sakalauskas.

L.Grinčikaitė laimėjo LLAF taurės varžybas šeštą kartą iš eilės, V.Kozlovas - penktą, S.Tamošaitytė ir M.Dilys – ketvirtą.

Netrukus Lietuvos lengvaatlečių laukia ir pagrindinės vidaus sezono varžybos – Lietuvos uždarųjų patalpų čemionatas. Jis vyks vasario 20-21 dieną Kaune.

O pagrindinis tarptautinis startas – Europos čempionatas – vyks kovo 6-8 dienomis Turine, Italijoje.