Latvijos ledo ritulio čempionate – įspūdinga elektrėniškių pergalė

Elektrėnų „Energija“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Elektrėnų „Energija–Orakulas“ pademonstravo charakterį
0

Savaitgalį vykusiose atvirojo Latvijos ledo ritulio čempionato rungtynėse Elektrėnų „Energija–Orakulas“ po pirmo rungtynių kėlinio 0:4 atsilikinėdama nuo varžovo Jelgavos „Zemgale“ sugebėjo parodyti čempionų charakterį ir pasivyti varžovus. Po baudinių serijos latviai aikštelę turėjo palikti nuleidę galvas. Pergalę rezultatu 6:5 (0:4, 3:0, 2:1) išsinešė Elektrėnų ledo ritulininkai.

Įvarčius „Energijai–Orakului“ pelnė: Andrejus Židkovas (23:05), Antonas Korneičiukas (25:12), Laisvydas Rimkus (32:42, 60:00 – baudinys) Šarūnas Kuliešius (41:35, 44:35).

Rezultatyvius perdavimus atliko: Petras Nausėda (2), Š. Kuliešius, Rolandas Aliukonis, Tomas Vyšniauskas, A. Korneičiukas, Nerijus Dauksevičius, A. Židkovas.

Po pirmojo kėlinio, kuriame latviai puolime išdarinėjo ką norėjo vyriausiasis „Energijos–Orakulo“ treneris Rimantas Sidaravičius teigė, jog komandai trūksta charakterio. „Komanda pavargusi, vaikinams trūksta charakterio“, – tyliai kalbėjo treneris.

Jo mintyse po truputį jau sukosi mintis keisti vartininką – jaunasis Donatas Žukovas jau buvo pasiruošęs žengti į aikštelę, tačiau to neprireikė. „Energijos–Orakulo“ gynėjai vengė nereikalingų baudos minučių, o puolėjai drąsiai paišė viražus varžovų zonoje. Pirmasis A. Židkovo įvartis mažai guodė, tačiau netrukus pasijungusių A.Korneičiuko bei L.Rimkaus veržlus žaidimas davė savo – rezultatas 3:4 erzino latvius.

Rūbinėje treneris vaikinams sakė: „Nežiūrėkite į rezultatą. Dabar yra 0:0. Viskas prasideda nuo pradžių. Vienas jų įvartis nieko nereiškia“.

Š. Kuliešiui išeinant iš rūbinės treneris jo paklausė: „Šarai, ar šiandien pataikysi į vartus?“

Ilgai laukti nereikėjo: Š. Kuliešius apsivarė du varžovus, treneris šaukė „gerai“, tačiau puolėjas kiek per daug šoktelėjo į priekį, atsarginiai žaidėjai jau atsiduso, Š. Kuliešius metė į vartus. Įvartis! 4:4!

Kito Š. Kuliešiaus šūvio laukti nereikėjo – 5:4 – „Energija–Orakulas“ rodo savo charakterį, dėl kurio egzistavimo rūbinėje po pirmojo kėlinio abejojo ir pats komandos vadovas P. Nausėda.

55:37 latviai išlygina rezultatą. Per pagrindinį rungtynių laiką lietuviams nepavyksta išplėšti pergalės.

Per baudinių seriją „Energijos–Orakulo“ pagrindinis vartininkas Nerijus Dauksevičius atrėmė du. Pirmojo „Energijo–Orakulo“ baudinio stojo mušti Š.Kuliešius. Nepavyko. Antrasis stojo L. Rimkus, kuris atnešė pergalę ir penktadienį. Latvių gerbėjų švilpimas bei triukšmas savos komandos neišgelbėjo. L. Rimkus išmaudė varžovų vartininką tarsi po šaltu dušu. 6:5! Ir dar du taškai „Energijos–Orakulo“ sąskaitoje.