2015 03 21

Laura Asadauskaitė laimėjo antrąjį pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etapą

Egipto sostinėje Kaire vykstančiame antrajame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etape šeštadienį finalines moterų varžybas laimėjo bei aukso medalio savininke tapo naują sezoną pradėjusi olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, surinkusi 1364 taškus.
Laura Asadauskaitė
Laura Asadauskaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Fechtavimo rungtyje tarp 35 dalyvių L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė su 20 pergalių buvo šešta (231 tšk.), plaukime 200 m laisvuoju stiliumi įveikė per 2 minutes 19,69 sekundės ir užėmė 15-ą vietą (281 tšk.).

Jojimo rungtyje lietuvė surinko 300 taškų ir prieš paskutinę kombinuotą – šaudymo ir bėgimo rungtį – buvo ketvirta.

Nuo pirmavusios amerikietės Margaux Isaksen L.Asadauskaitę-Zadneprovskienę skyrė 31 sekundė, nuo antrąją vietą užėmusios prancūzės Marie Oteizos – 7 sekundės, o nuo lenkės Oktawios Nowackos – vos sekundė.

Lemiamoje rungtyje (21 min. 28,36 sek.) būsimoji nugalėtoja surinko 552 taškus ir apgynė pernai iškovotą čempionės titulą.

Sidabro medalis atiteko ilgą laiką finale pirmavusiai amerikietei M.Isaksen (1339 tšk.), o bronza tenkinosi britė Freyja Prentice (1323 tšk.).

Ketvirtoji vieta atiteko kitai Lietuvos atstovei Gintarei Venčkauskaitei (1316 tšk.), o trečioji Lietuvos sportininkė Lina Batulevičiūtė (1217 tšk.) liko 27-a.

G.Venčkauskaitė fechtavime buvo 18-a (204 tšk.), plaukime – 23-ia (273 tšk.), pirmavo jojimo (300 tšk.) rungtyje, o šaudyme ir bėgime užėmė antrą (539 tšk.) vietą.

L.Batulevičiūtė fechtavime liko 19-a (203 tšk.), plaukime – 30-a (256 tšk.), jojime – dvylikta (293 tšk.), o šaudyme ir bėgime – 24-a (465 taškai).

Sekmadienį Kaire vyksiančiame vyrų asmeninių varžybų finale dalyvaus pasaulio čempionas Justinas Kinderis bei sėkmingai atrankoje pasirodęs Dovydas Vaivada.