Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 20d. 07:24

Laura Asadauskaitė: noriu, kad Donatai Rimšaitei būtų leista dalyvauti olimpinėse žaidynėse

Donata Rimšaitė ir Laura Asadauskaitė
J.Kalinsko ir Š.Mažeikos nuotr. / Donata Rimšaitė ir Laura Asadauskaitė

Lygiai po savaitės, sausio 27 dieną, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinės asamblėjos nariai balsuos, ar leisti penkiakovininkei Donatai Rimšaitei Londono olimpinėse žaidynėse startuoti po Rusijos vėliava.

Geriausia 2011 metų Lietuvos sportininkė, penkiakovininkė Laura Asadauskaitė 15min.lt teigė, jog nenorėtų, kad būtų žlugdoma D.Rimšaitės karjera. L.Asadauskaitė su buvusia komandos drauge norėtų pasivaržyti ne tik pasaulio čempionate, bet ir olimpiniame Londone. Beje, sportininkės po D.Rimšaitės išvykimo į Rusiją nebendrauja.

„Tikiuosi viskas bus gerai ir jai bus leista startuoti. Konkurencija turi būti garbinga. Manau, olimpinėse žaidynėse turi dalyvauti visos stipriausios sportininkės. Nesinorėtų po to klausytis priekaištų, jog kažką pasiekei tik dėl to, kad vienos ar kitos konkurentės nebuvo. Noriu garbingos kovos. Manau, teisę startuoti turi visos stipriausios penkiakovininkės, o Donata viena iš jų.

Konkurencija turi būti garbinga. Manau, olimpinėse žaidynėse turi dalyvauti visos stipriausios sportininkės, sakė L.Asadauskaitė.

Negaliu pasakyti, ar mano šansai būtų didesni, jei D.Rimšaitė nedalyvautų, nes ir be Donatos yra su kuo varžytis. Yra ir dar stipresnių varžovių. Žinoma, viena konkurente būtų mažiau, bet aš norėčiau, kad mes visos startuotume ir garbingoje kovoje išsiaiškintume, kuri stipriausia“, – teigė trečią vietą pasaulio reitinge šiuo metu užimanti L.Asadauskaitė.

Tapusi Rusijos pilietė D.Rimšaitė gali startuoti visose tarptautinėse varžybose, išskyrus pačias svarbiausias – olimpines žaidynes. Pagal Olimpinę chartiją, sportininkas negali dalyvauti olimpinėse žaidynėse, jeigu pilietybę pakeitė likus mažiau nei dvejiems metams iki žaidynių. Išimtis būtų padaryta tik tuo atveju, jei tam neprieštarautų šalies, kurios pilietybės sportininkas atsisakė, nacionalinis olimpinis komitetas.

Nepaisant nuolatinio Rusijos spaudimo, LTOK vadovai tokio leidimo neskubėjo suteikti, o visą atsakomybę dėl sprendimo užkrovė kartą per metus šaukiamai LTOK generalinei asamblėjai, kurią sudaro 104 nariai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką