2011 09 10

Laura Asadauskaitė pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate iškovojo bronzą

Bronzos medalį Rusijos sostinėje Maskvoje vykstančiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate iškovojo 27 metų Laura Asadauskaitė.
Laura Asadauskaitė iškovojo bronzą
Laura Asadauskaitė iškovojo bronzą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Moterų varžybų finale L. Asadauskaitė šeštadienį surinko 5504 taškus ir nusileido tik čempione tapusiai Viktorijai Tereščiuk (5544 tšk.) bei sidabru pasipuošusiai vengrei Šarlotai Kovacs (5512 tšk.).

Po pirmosios rungties – fechtavimosi – Lietuvos penkiakovininkė buvo devinta (880 tšk.), plaukimo varžybose užėmė tik 22-ą vietą (1120 tšk.), jojimo rungtyje liko tik 26-a (1140 tšk.), o bėgimo ir šaudymo dvikovėje užėmė antrą vietą (2364 tšk.).

Tai jau trečiasis jau anksčiau olimpinį kelialapį iškovojusios L. Asadauskaitės medalis pasaulio čempionatuose – 2007-aisias ji iškovojo bronzą, o 2009-aisiais – sidabrą.

Šio sezono lyderė pasaulio taurės laimėtoja vokietė Lena Schoeneborn su 5428 taškais užėmė penktą vietą.

Kita finale startavusi Lietuvos penkiakovininkė 21 metų Lina Batulevičiūtė surinko 4960 taškų ir liko 34-a tarp 36-ių finalo dalyvių.

Fechtavimosi varžybose jaunoji lietuvė buvo 36-a (616 tšk.), plaukime – 30-ta (1056 tšk.), jojime – 27-a (1140 tšk.), o bėgimo ir šaudymo dvikovėje – 22-a (2148).

Sekmadienį vyrų finale tarp 36-ių pajėgiausių planetos penkiakovininkų kovos 38-erių metų Pekino olimpiados vicečempionas Edvinas Krungolcas ir 24-erių metų Justinas Kinderis.