Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva mokysis ir mokys sporto paslapčių Ispaniją

Albertas Soleras ir Klemensas Rimšelis
A.Pliadžio/kksd.lt nuotr. / Albertas Soleras ir Klemensas Rimšelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos vyrų krepšinio čempionato metu Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Klemensas Rimšelis ir Ispanijos Karalystės Valstybės sekretorius sportui Albertas Soleras pasirašė tarpinstitucinį savitarpio supratimo memorandumą dėl bendradarbiavimo kūno kultūros ir sporto srityje. Tai pirmas susitarimas sporto klausimais tarp šių valstybių.

„Ispanija yra viena stipriausių sporto valstybių, sėkmingai ir užtikrintai vystanti krepšinį, futbolą, tenisą, rankinį, dviračių, automobilių sportą ir kitas komandines sporto šakas. Abi šalys jau subrendo keistis abipusiškai vertinga patirtimi. Be to, šio susitarimo pagrindu tikimės glaudžiau bendradarbiauti ir svarstant sporto klausimus Europos Sąjungos Taryboje“, –  sakė KKSD vadovas K.Rimšelis.

„Lietuva yra krepšinio šalis, todėl susitarimą inicijavome „Eurobasket“ čempionato kontekste. Tačiau šiuo susitarimu suteikiame platesnį sporto turinį iki šiol vykusiam bendravimui tarp šalių. Programos, kurios bus įgyvendinamos vykdant šio susitarimo nuostatas, paskatins sporto ekspertų ir profesionalų mainus bei abiems šalims naudingą bendradarbiavimą, o tai, be jokios abejonės, leis siekti geriausių rezultatų sporto politikoje ir praktikoje abiejose šalyse“, – teigė A.Soleras.

Memorandume numatyta keistis patirtimi ir informacija sporto mokslo ir technologijų, sporto medicinos, kovos su dopingu, sporto rėmimo ir globos, sporto renginių organizavimo, ypač viešosios tvarkos ir saugumo klausimais, sporto specialistų ir administratorių mokymo, neįgaliųjų sporto programų, jaunųjų sportininkų apsaugos ir kitose srityse. Pagal memorandumą numatyta skatinti nacionalines federacijas, asociacijas užmegzti tiesioginius ryšius ir stiprinti abipusį bendradarbiavimą, informuoja KKSD.

Memorandumas bus įgyvendinamas sistemingai, sudarant kasmetinius veiklos planus tarp šių šalių sporto institucijų. Be to, artimiausiu metu planuojama pasirašyti atskirą susitarimą tarp Ispanijos ir Lietuvos antidopingo agentūrų.

Lietuva yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimus su daugiau nei 20-ties šalių sporto institucijomis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką