2015 04 17

Lietuviai įvaldo naują sporto šaką – bočios žaidimą

Balandžio 11-12 dienomis Latvijos mieste Kuldigoje vyko pirmasis Specialiosios Olimpiados Baltijos šalių bočios žaidimo čempionatas. Jame rungėsi 30 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Varžybose dalyvavo geriausi bočios žaidėjai, laimėję savo šalies čempionatus.
Bočios žaidimas
Bočios žaidimas / organizatorių nuotr.
Temos: 1 Lietuviai

Bočios žaidimas yra viena iš naujesnių Specialiosios Olimpiados sporto šakų. 1995 metais jis pirmą kartą buvo pristatytas pasaulinėse Specialiosios Olimpiados žaidynėse.

2014 metais vykusiose Specialiosios Olimpiados Europos-Azijos vasaros žaidynėse Antverpene šio žaidimo varžybose dalyvavo 124 žaidėjų iš  23 šalių. Lietuvos rinktinės žaidėjai Julija Vanagaitė ir Jaroslav Nikiforov iškovojo po du aukso medalius vienetų ir mišrių dvejetų varžybose.

Pirmą kartą surengtame Baltijos šalių bočios čempionate Latvijoje Lietuvos rinktinę sudarė Vilniaus ,,Atgajos" specialiojoje mokykloje besimokantys ir joje išugdyti  8 sportininkai. Pirmąją dieną sportininkai atliko kvalifikacinius kamuoliukų ridenimus, po kurių dalyviai buvo suskirstyti į pogrupius. Kitą dieną, Kuldiga lengvosios atletikos manieže, dviejuose takuose, komandos varžėsi ketvertų ir dvejetų rungtyse.

Sekmadienį, ketvertų žaidime A grupės čempionais tapo  Lietuvos rinktinės sportininkai Rimvydas Baranauskas, Jaroslav Nikiforov, Ernestas Šlempo, Mantvydas Kiliulis. II liko Latvijos, III – Estijos sportininkai.

B grupėje laimėtojais tapo Estijos sportininkai, Latvija – II, Lietuva -III .

Dvejetų žaidime čempionais tapo Latvijos rintinė, o Lietuvos sportininkai: Raisa Larionova ir Ernestas Šlempo, iškovojo III vietą.

Lietuvos komandos trenerės Aušra Kriškoviecienė ir Jurga Statulevičienė džiaugiasi pasiektais rezultatais, galimybe atstovauti Lietuvą tarptautinėse varžybose ir stiprėjančiais ryšiais su  šalimis kaimynėmis.