2013 03 04

Lietuviai startavo pirmajame Baltijos stalo ledo ritulio čempionate

Kovo 2–3 d. Inčiukalnyje, Latvija, vyko pirmasis Baltijos stalo ledo ritulio čempionatas, kuriame dalyvavo ir 7 Lietuvos atstovai. Varžybos vyko įvairiose kategorijose: veteranų, jaunimo, moterų, bendroje (open) ir komandinėse. Pirmą varžybų dieną vyko varžybos veteranų kategorijoje, joje dalyvavo trys dalyviai iš Lietuvos: Emilis Gustainis, Andrius Orlauskas ir Audrius Pleikys.
Lietuviai startavo pirmajame Baltijos stalo ledo ritulio čempionate / Organizatorių nuotr.

Geriausiai pasisekė Audriui Pleikiui, jis pateko į ketvirtfinalį ir galutinėje įskaitoje liko septintas tarp 15 sportininkų.

„Open“ kategorijoje dalyvavo Juozapas Gustainis, Laurynas Orlauskas, Simonas Pleikys ir Linas Vasilevičius.
Šešiolikmetis Simonas Pleikys, pasauliniame reitinge užimantis 500 vietą, ledo ritulį žaidė ir jaunimo kategorijoje.

Vaikinas užėmė aukštą 12 vietą iš 45 dalyvių, aplenkęs daug sportininkų su aukštesniais reitingais.  Dvylikametis Laurynas Orlauskas užėmė dvidešimt pirmą vietą, tokio pat amžiaus Juozapas Gustainis liko 38-as.

Antrą varžybų dieną vyko komandinė rungtis. Tarpusavyje susirungė 15 komandų, Lietuvai atstovavo 2 komandos: „THC Vilnius 1“ ir „THC Vilnius 2“.   Po pirmo varžybų etapo komandos pagal rezultatus susiskirstė  į 3 grupes. „THC Vilnius 1“ pateko į antrą grupę ir galutinėje įskaitoje užėmė 12 vietą.  „THC Vilnius 2“ liko paskutiniai, penkiolikti.

Artimiausias tarptautinis turnyras, kuriame planuoja dalyvauti Lietuvos atstovai vyks gegužės mėnesį Latvijoje. Iki tol planuojama Vilniuje surengti keturis Vilniaus čempionato etapus, kuriuose dalyvaus ne tik geriausi Lietuvos sportininkai, bet yra kviečiami visi, kas nori išbandyti šį nuostabų žaidimą.