Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 1d. 13:29

Lietuvoje atsirado dar vienas sporto objektas – Sportininkų rengimo centras Druskininkuose

Atidarytas vienas didžiausių Baltijos šalyse profesionalaus sporto objektų – Sportininkų rengimo centras Druskininkuose
Atidarytas vienas didžiausių Baltijos šalyse profesionalaus sporto objektų – Sportininkų rengimo centras Druskininkuose

Šeštadienį Druskininkuose modernioje universalioje sporto salėje rinkosi šalies sporto, politikos atstovai, šventiškai nuteikė Lietuvos meninės gimnastikos jaunimo mergaičių rinktinės bei gatvės gimnastų „Project Mayhem“ pasirodymai, simbolinę juostelę perkirpo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas bei Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius – taip simboliškai buvo atidarytas vienas didžiausių ir svarbiausių profesionalaus sporto infrastruktūros projektų – Sportininkų rengimo centras Druskininkuose.

Įrengta pagrindinė centro dalis – universali sporto salė, kuria jau galės naudotis sportininkai. Salė yra unikali Lietuvoje – nuleidus specialias užuolaidas ją galima padalyti ir į dvi atskiras sales. Vykstant svarbioms varžyboms, specialios užuolaidos gali būti pakeltos ir pristatytos mobilios žiūrovų tribūnos, talpinančios iki 600 vietų. Taip pat įrengtos modernios persirengimo patalpos bei administracinė pastato dalis.

Pastatytas 8 takų 25 metrų baseinas, specialios salės kovinių sporto šakų – bokso, imtynių – treniruotėms, taip pat treniruoklių salė turėtų būti įrengti per šiuos metus. Antrajame etape planuojama statyti apgyvendinimo patalpas, kuriose turėtų būti ir retinto oro kambariai, o trečiuoju etapu numatyta įrengti infrastruktūrą lauke – stadioną su tribūnomis, aikštynus. Projektą siekiama baigti 2017 metais, kad čia galėtų vykti Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalinis etapas.

Pastatytas 8 takų 25 metrų baseinas, specialios salės kovinių sporto šakų – bokso, imtynių – treniruotėms, taip pat treniruoklių salė turėtų būti įrengti per šiuos metus.

Šventiniame renginyje Premjeras A. Butkevičius pažymėjo, jog jam, kaip buvusiam sportininkui, svarbu, kad Lietuvoje būtų sukurtos kelios stiprios sporto bazės – viena jau yra Trakuose, kita – Palangoje ir šis centras Druskininkuose, kurios turėtų tapti tinkama treniruočių erdve Lietuvos sportininkams.

Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius E. Urbanavičius, dėkodamas visiems prisidėjusiems, pažymėjo, kad pagrindinė šio objekto paskirtis – padėti mūsų sportininkams pasiruošti svarbiausioms varžyboms ir pasiekti aukščiausių rezultatų. Kartu tai turėtų tapti populiaria stovyklų vieta užsienio šalių įvairių sporto šakų atstovams. Jis taip pat paragino sporto šakų federacijas aktyviai naudotis šiuo objektu – tiek treniruotėms, tiek rengiant įvairias varžybas.

Šio infrastruktūros projekto pradžia – 2008 metai. Užtruko sklypo parinkimas, konkursiniai, projektavimo darbai, pakankamo lėšų skyrimo klausimas. Objekto statyba finansuojama iš Valstybės investicijų programos ir administruojama Kūno kultūros ir sporto departamento, objektui valdyti įsteigta departamento biudžetinė įstaiga „Sportininkų rengimo centras Druskininkuose“. Bendra viso projekto vertė apie 30 mln. eurų, šiuo metu atlikta darbų už daugiau nei 10 mln. eurų. Sklypo, kurį pasiūlė Druskininkų savivaldybė, plotas 99 000 kv. metrų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:34
05:58
03:39

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką