2010 09 01

Lietuvoje finišavo Baltijos šalyse vykęs „Baltic Riders Tour“ konkūrų turnyras

Vazgaikiemyje (Prienų raj.) įvyko trečiasis ir paskutinis Baltijos šalyse rengiamo „Baltic Riders Tour“ CSI2** konkūrų turnyro etapas.
Raitelis Petraitis Vazgaikiemyje vykusiose varžybose buvo pirmas dvejuose konkūruose.
Raitelis Petraitis Vazgaikiemyje vykusiose varžybose buvo pirmas dviejuose konkūruose. / Lietuvos žirginio sporto sąjungos nuotr.

Lietuvos žirginio sporto sąjungos išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad šį kartą Lietuvos atstovai sėkmingai pasirodė jaunų žirgų ir jaunių grupės raitelių konkūruose. Lietuviai užėmė pirmąsias vietas 3-uose iš 12-os surengtų konkūrų. Iš viso turnyre dalyvavo 119 duetų iš mūsų šalies, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos ir Olandijos. Lietuvai atstovavo 44 duetai.

Lietuvos garbę šįsyk sėkmingiau gynė jaunieji šalies raiteliai. Joniškio klubo „Audruvis“ atstovas septyniolikmetis raitelis Matas Petraitis (su žirgu Lordano) užėmė 1-ąją vietą jaunų žirgų (iki 7 m.) konkūre, kuriame kliūčių aukštis siekė 135 cm. Jaunasis raitelis su kitu žirgu Bolero iškovojo pirmąją vietą ir jaunių bei jaunimo (iki 21 m.) grupės konkūre.

Nuo M. Petraičio neatsiliko ir jo jaunesnysis brolis – 15-metis Kristupas, šventęs pergalę kitame tos pačios amžiaus grupės konkūre.

Vis dėlto suaugusiųjų žirgų grupėje lietuviams didesnių pergalių iškovoti nepavyko. Pagrindiniame „Grand Prix“ konkūre mūsų šalies raiteliai tarp prizininkų nepateko – pirmąją vietą ir pagrindinę taurę iškovojo estas Urmas Raagas su žirgu Poncorde.

Nors Lietuvos raiteliai rugpjūčio pradžioje Latvijoje vykusiose „Baltic Riders Tour“ varžybose iškovojo net 7 pirmąsias vietas, bendroje šio turnyro 2010 m. įskaitoje dominavo kaimynai.

Susumavus trijų etapų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje rezultatus paaiškėjo, kad absoliučiu nugalėtoju bendroje įskaitoje (suagusiųjų žirgų klasėje) tapo estas Urmas Raagas (121,5 tšk.), antrąją vietą užėmė jo tautietis Andresas Treve (118,5 tšk.), o trečiąją – latvis Girtas Bricis (105,5 tšk.).

Po jų rikiuojasi lietuviai – ketvirtas vilnietis raitelis Stasys Jasas (102 tšk.), penktas – šiųmetis Lietuvos konkūrų čempionas kaunietis Rimantas Babrauskas (84,5 tšk.), šeštas – vilnietis Andrius Petrovas (83 tšk.).

Bendroje įskaitoje jaunų žirgų (iki 7 m.) grupėje pirmą vietą užėmė latvis Girtas Bricis Esmeralda, antrą – S. Jasas su Grenobliu, o trečiąją – estė Katrin Pill su žirgu Styling.

Jaunių ir jaunimo (iki 21 m.) grupėje pirmąją vietą užėmė estė Katlin Sehver, antrąją – vilnietis Dominykas Malinauskas, o trečiąją – latvė Kristina Egle.