Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje pirmą kartą surengtas Tai Či čempionatas

Lietuvos Tai Či čempionatas
Augusto Četkausko nuotr. / Lietuvos Tai Či čempionatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį šeštadienį Vilniuje įvyko pirmasis atviras Lietuvos Tai Či (Taidziciuan) čempionatas, kurio metu sportininkams, dalyvavusiems skirtingose rungtyse, išdalinta net 18 medalių komplektų.

Sportininkai varžėsi sportinio ir tradicinio Tai Či rungtyse, demonstravo kovinius kompleksus su ginklais ir be jų, rungėsi grupinėse rungtyse.

Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacijos (LSTUF), kartu su Vilniaus universiteto Konfucijaus institutu bei VšĮ „Sveikas miestas“ organizuotose varžybose dalyvavo sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos bei Baltarusijos.

„Malonu, kad ušu sportas pritraukia vis daugiau entuziastų, kurie ne tik sportuoja, bet ir savo įgūdžius demonstruoja varžybose. Juo labiau kad Tai Či yra tas ušu stilius, kurį gali praktikuoti bet kokio amžiaus žmonės,“ - sakė LSTUF prezidentas Tomas Lapinskas.

Praėjusių metų pabaigoje LSTUF organizavo ir pirmąjį atvirą Lietuvos ušu čempionatą, sulaukusį didelio sportininkų ir visuomenės susidomėjimo. Iš Latvijos atvykęs svečias Igoris Triškinas teigė, kad tiek renginio atidarymo ceremonija Vilniaus Rotušės aikštėje, tiek pats Lietuvos čempionatas jam paliko teigiamus įspūdžius.

„Renginys gausus ir puikiai organizuotas, o bendra atmosfera labai šilta ir draugiška, tad nekantriai lauksime ir kitų varžybų Vilniuje“ – sakė svečias iš Latvijos.

Specialiai į čempionatą atvyko ir žymūs ušu meistrai iš Siano (Kinija), Fu Chunpingas ir Wangas Lijingas, bei šiuo metu Lietuvos sporto universitete dėstanti Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto kvietimu į Lietuvą atvykusi Pekino sporto universiteto lektorė, daugelio Kinijos ušu varžybų nugalėtoja meistrė iš Kinijos Wang Junli.

Tą pačią dieną Vilniaus Rotušės aikštėje buvo švenčiama tarptautinė Taidziciuan ir Cigung diena (World Tai Chi & Qigong Day), kurios metu vyko ir čempionato atidarymas. Atidarymo metu Vilniečiai ir miesto svečiai turėjo progą susipažinti su skirtingomis šio ušu stiliaus pakraipomis bei įvairiomis kinų sveikatingumo sistemos Cigung atmainomis, stebėti specialiai ta proga į Lietuvą atvykusių meistrų iš Kinijos pasirodymus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Tai Či
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką