TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos aeroklubo prezidentu antrajai kadencijai išrinktas Jonas Mažintas

Jonas Mažintas – Lietuvos aeroklubo prezidentas
Jonas Mažintas – Lietuvos aeroklubo prezidentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kurhauzas yra tarptautinis žodis, kilęs iš vokiečių kalbos ir juo lietuviai įmantriau apibūdina poilsio namų koncertų ar šokių salę. Birštono kurhauze savaitgalį rinkosi ne šokti, o aptarti tolesnių skraidymų vizijų ataskaitų ir rinkimų konferencijoje visų skraidančių aviacijos sričių mėgėjai.

Juos po vienu skliautu buria Lietuvos aeroklubas. Naujalietuvis tą skliautą įvardytų „stogu“. Ko gero taip ir turėtų būti, nes Lietuvos aeroklubas yra visuomeninė civilinės ir sportinės aviacijos organizacija, propaguojanti ir ginanti aviacijos sporto interesus visos šalies mastu.

Konferencijos dalyvių nepamiršo pasveikinti ir politikai. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas prasitarė, kad šiuo politinių batalijų periodu aviacija esanti ypač svarbi, nes „kas valdo orą, tas valdo ir mūšį“.

Europarlamentaras bei kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis pasidžiaugė matydamas tiek daug susirinkusių vienoje vietoje drąsių žmonių. Birštono miesto merė Nijolė Dirginčienė prisipažino mieliau žvelgianti į netriukšmingus sklandytuvų sparnus. Rolandas Paksas savo sveikinimą konferencijos delegatams perdavė per finansų viceministrą Vytautą Galvoną.

Pastarasis iš tribūnos ne tik sveikino dalyvius, bet kaip pilotas ir prezidentas, atstovaujantis Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijai, išsakė atitinkamos kritikos dėl pinigų skirstymo principų federacijoms.

Konferencijoje buvo įteikti apdovanojimai didžiai daugumai nusipelniusių aviacijos sportininkų, meistrų ir visuomenininkų. Taip pat neužmiršta tylos minute pagerbti žuvusiųjų ir mirusiųjų lakūnų, veteranų bei aviaciją mylinčių žmonių.

Antrąjai kadencijai iš eilės Lietuvos aeroklubo prezidentu konferencijos delegatai vienbalsiai išrinko Joną Mažintą, kuriam paprastai pavyksta suvaldyti ir nesklandumus, kilusius dėl aviacijos sporto bei aerodromų tiek su valdžios institucijomis, tiek tarp pačių aviatorių.

66-erių J. Mažintas padėkojo už pasitikėjimą ir konferencijos delegatams sake: „Dirbsiu taip, kaip dirbau iki šiol, nes blogiau nemoku, geriau – taip pat nemoku“.

Naujasis prezidentas yra patyręs aviatorius, aktyvus visuomenės veikėjas, aviacijos sporto problemos jam gerai žinomos, o aviacijos žinios leidžia žiūrėti į iššūkius profesionaliai. 

Skraidymų patirtis – 10 tūkst. val. ore, o aviacijos karjeros pradžia siekia 1966 metus. Jam stojus prie Lietuvos aeroklubo valdymo šturvalo, gerokai pagyvėjo aviatorių veikla, o švenčiant S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą jubiliejų 2013 metais buvo surengta daugiausiai aviacijos švenčių šalyje per vieną sezoną.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką