Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Lietuvos beisbolininkai – Europos čempionato finale ir su bilietu į pasaulio čempionatą

Druskininkuose vykstančiame Europos beisbolo-5 čempionate liko lemiamos rungtynės dėl čempionų titulo. Kaip ir praėjusiame 2020 m. Europos čempionate, dėl aukso finale kovos Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės.
Lietuvos beisbolininkai
Lietuvos beisbolininkai / Lietuvos beisbolo asociacijos nuotr.
Temos: 1 Beisbolas

Lietuvos rinktinei kelialapį į finalą garantavo pergalė prieš Ispanijos komandą. Šeštadienį vykusiame susitikime su ispanais Lietuvos beisbolininkai laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2:0 (6:4 ir 4:1).

Antrajame pasaulio čempionato etape Lietuvos rinktinė surinko keturias pergales, patyrė pralaimėjimą ir užėmė antrą vietą. Europos čempionų titulą ginantys Prancūzijos beisbolininkai į finalą pateko iškovoję visas penkias pergales. Po dvi įskaitines pergales surinkę Ispanijos ir Nyderlandų rinktinės kovos dėl bronzos medalių.

„Prieš rungtynes su ispanais buvo jaudulio, nes tik nugalėtojas patenka į finalą ir užsitikrina kelialapį į pasaulio čempionatą. Buvo nemažai neišnaudotų galimybių, kai per puolimą palikome žmonių bazėje. Kažkam nepavyko gerai atmušti, kažkam nepavyko pataikyti ten kur norėjo ir pergalė nebuvo lengva. Neišnaudojome ispanų silpnų vietų. Varžovų rinktinėje moterys silpnesnės už vyrus. Ispanijos rinktinė turi aukšto lygio vyrų beisbolininkų iš Kubos ir kitų Lotynų Amerikos šalių, kuriems buvo suteiktos Ispanijos pilietybės. Pergalė nebuvo lengva, bet svarbiausia, kad laimėjome ir tęsiame kovą dėl aukso“, – sakė Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas ir rinktinės vadovas Virmidas Neverauskas.

Finale kovosiančios Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės jau susitiko antrajame etape. Pergalę po atkaklios kovos 2:1 šventė lietuvių varžovai. Čempionato šeimininkai laimėjo pirmą setą 14:11, tačiau vėliau prancūzai perėmė iniciatyvą ir laimėjo likusius setus 8:2 ir 4:0.

„Dėl pralaimėjimo prancūzams likusios dvejos antrojo etapo rungtynės mums buvo lemiamos ir jas būtinai reikėjo laimėti. Turėjome išeikvoti daugiau jėgų ir negalėjome leisti pailsėti pagrindiniams žaidėjams. Todėl yra tam tikrų nuovargio ženklų. Bet prancūzų mes nebijome ir sieksime revanšo. Svarbu nepadaryti klaidų, susitvarkyti su mušimu. Turi ir varžovai silpnų vietų, tik ne visada pavyksta jas išnaudoti ir pataikyti ten kur nori. Esame prancūzus nugalėję ne viename turnyre. Kodėl to nepakartojus Europos čempionate finale prie savo žiūrovų palaikymo.“, – teigė V.Neverauskas.

Europos čempionato finalininkai Lietuvos ir Prancūzijos beisbolininkai iškovojo ir kelialapius į 2024 m. pasaulio čempionatą Honkonge. Praėjusių metų pasaulio čempionate Meksikoje dalyvavusi Lietuvos rinktinė užėmė 11 vietą.

Europos beisbolo-5 čempionatas organizuojamas antrą kartą istorijoje. Pirmą kartą Europos pirmenybės 2020 m. taip pat vyko Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką