2017 08 07

Lietuvos beisbolo jaunimo rinktinei – skaudi favoritų čekų pamoka

Lietuvos beisbolo jaunimo (U-23) rinktinei Europos čempionato startas nebuvo saldus. Pirmosiose rungtynėse lietuviai buvo sutriuškinti vienais čempionato favoritų laikomų šeimininkų čekų.
Lietuvos-Čekijos beisbolo jaunimo rinktinių susitikimas
Lietuvos-Čekijos beisbolo jaunimo rinktinių susitikimas / „Facebook“ nuotr.
Temos: 2 Čekija Beisbolas

Brno mieste vykusiose rungtynėse Čekijos jaunimo rinktinė įveikė jaunuosius Lietuvos beisbolininkus rezultatu 15:0. Dėl akivaizdaus čekų pranašumo rungtynės buvo nutrauktos šeštajame kėlinyje.

Čekai taškus pelnė visuose kėliniuose, o viso sėkmingai atmušė 13 lietuvių metimų. Lietuviai padarė tris klaidas, kurios taip pat pagelbėjo varžovams pelnyti taškų.

Lietuvių gretose vienintelį tikslų smūgį atliko Domas Kamandulis.

Rinktinės treneris Virmidas Neverauskas šiose rungtynėse, į kurias nebuvo dėta daug vilčių leido pasireikšti net trims jauniems metikams – Deividui Tamaševskiui, Lukui Pupininkui ir Justinui Račkauskui.

Lietuviai nebuvo vieninteliai, kuriems sunkiai sekėsi priešintis favoritais Europos beisbolo jaunimo čempionate vadinamoms rinktinėms.

Vokietija Gruziją įveikė net 24:0, Prancuzija Slovakiją – 11:0, Didžioji Britanija Austriją – 10:0, o Nyderlandai kaimynus baltarusius sutriuškino 9:0.

Šiek tiek įnirtingiau vyko kova tarp D grupės, kurioje žaidžia ir Lietuva, ekipų. Ukraina priešinosi Belgijai iki rungtynių vidurio, tačiau vėliau buvo priversta pripažinti varžovų pranašumą – 3:8.

Lenkai gana netikėtai ilgai priešinosi ispanams ir pralaimėjo tik po puikios kovos rezultatu 1:5.

Atkakliausia kova vyko tarp Kroatijos ir Rusijos beisbolo jaunimo rinktinių. Kroatai išsiveržė į priekį 2:0, tačiau Rusija 9-ajame kėlinyje surengė lemiamą šturmą. Tašką pelnę rusai turėjo galimybę ir išplėšti pergalę, tačiau kroatų metikas sudėtingoje situacijoje sužaidė užtikrintai.

Rytoj, antradienį, Lietuvos laukia Belgijos rinktinės barjeras. Rungtynės Blansko aikštėje prasidės 19 valandą Lietuvos laiku.