Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 29d. 13:45

Lietuvos beisbolo žvaigždė – apie pažintį su Domantu Saboniu ir MLB virtuvę

Dovydas Neverauskas ir Domantas Sabonis
15min.lt montažas / Dovydas Neverauskas ir Domantas Sabonis

26-erių Dovydas Neverauskas yra vienintelis lietuvis stipriausioje pasaulio beisbolo lygoje MLB, kur toliau kovoja dėl vietos po saule „Pittsburgh Pirates“ ekipoje. Pernai beisbolininkas kursavo tarp Pitsbergo ir Indianapolio, nes buvo mėtomas iš pagrindinės į dukterinę komandą. Po varginančio sezono į gimtąjį Vilnių sugrįžęs D.Neverauskas papasakojo apie beisbolo subtilybes ir pažintį su Domantu Saboniu.

Tradiciškai prieš naują MLB sezoną garsiausias Lietuvos beisbolininkas atidavė duoklę žiniasklaidai. Gimtinėje D.Neverauskas ne tik rengėsi naujam sezonui, bet ir tvarkėsi kiekvienam emigrantui įprastus reikalus.

„Lietuvoje dantis susitvarkiau ir treniravausi. Norėjau išvažiuoti atostogų, bet taip ir neišėjo. Tai toks ir poilsis“, – atsiduso beisbolininkas.

2017 metais 26-erių vilnietis tapo pirmuoju beisbolo žaidėju iš Lietuvos, debiutavusiu pajėgiausioje pasaulio beisbolo lygoje. Jis vis dar yra vienintelis lietuvis MLB ir vis geriau perpranta užkulisinius žaidimus.

2018 metais lietuvis MLB sužaidė 25 rungtynes, bet daugiau laiko praleido dukterinėje „Class AAA Indianapolis“ komandoje.

„Šiais metais labai mėtė į dukterinę komandą. Kartais ir oro uosto nepalikdavau. Iškviečia mane į pagrindinę komandą, atskrendu, o tada sužinau, kad visgi neregistravo manęs rungtynėms, tai skrendu atgal į Indianą. Keliavimas vargina. Žaisti dukterinėje komandoje stabiliai irgi yra gerai. Kuo daugiau žaidi, tuo daugiau turi medžiagos ir statistikos. Iš devynių kamerų gali pamatyti, kaip tu meti. Gal ir rezultatai ne patys geriausi, bet labai gera patirtis“, – apie 2018 metų sezoną kalbėjo lietuvis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dovydas Neverauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dovydas Neverauskas

Metimo menas

D.Neverauskas yra dešiniarankis metikas ir gali pasigirti solidžiu metimo greičiu, tačiau daug svarbiau stipriausioje pasaulio lygoje yra apgauti varžovą.

„Beisbole labai svarbu yra ištobulinti savo metimą taip, kad jis visada būtų lygiai toks pats. Taip varžovai negali nuspėti, kokį metimą tu mesi. Pavyzdžiui, buvo toks atvejis, kai vienas žaidėjas visada įkvėpdavo prieš tam tikrą metimą, varžovai labai greitai tai pastebėjo ir jau žinojo, kaip jis mes. Kiekviena komanda turi žmones, kurių darbas yra ieškoti tokių ženklų pas kiekvieną žaidėją. Taip ir mane stebi ir perpranta kai kuriuos dalykus. Turiu atsikratyti blogų įpročių, kuriuos dariau – kaip pirštinę laikau, kaip pakėlęs koją būnu. Tai tokie mechaniniai dalykai, kuriuos tobulinau prieš šį sezoną“, – apie beisbolo subtilybes pasakojo metikas.

Beisbolininko tėvas ir Lietuvos beisbolo federacijos prezidentas Virmidas Neverauskas teigė, kad tai viena iš priežasčių, kodėl Dovydui geriau sekėsi dukterinėje komandoje: „Ten žaidėjai yra Dovydo amžiaus, mažiau patyrę. MLB yra daug vyresnių žaidėjų, kurie viską labai gerai nuskaito. Juos apgauti yra daug sunkiau.“

Vienas iš pagrindinių metikų rodiklių beisbole yra ERA (tai praleisti taškai per vieną kėlinį arba inning) .Kuo mažesnis rodiklis – tuo geriau. Geriausi metikai turi 1-2 ERA. Dovydo ERA minorinėje lygoje 2018 metais buvo 2,53, tai gana solidus rezultatas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Dovydas Neverauskas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Dovydas Neverauskas

Pažintis su Domantu Saboniu

Praėjusiais metais D.Neverauskas daugiau praleido Indianoje, kur „Pirates“ dukterinė komanda sutraukia nemažai dėmesio. Tai viena iš populiariausių dukterinių komandų. Lietuvio žaidimą stebėdavo vidutiniškai 10 tūkst. beisbolo aistruolių.

Indianoje yra kitas labai populiarus lietuvis. „Pacers“ gretose žiba Domantas Sabonis. Beisbolininkas ir krepšininkas atsitiktinai susipažino pernai.

„Tiesiog aš valgiau vienoje vietoje pusryčius ir jis užėjo, atsisėdo netoli. Jis manęs nelabai žinojo. Tiksliau, visiškai nežinojo. Lietuviškai paprašiau nusifotografuoti, tai tada ir susipažinome“, – apie pažintį su geriausiu praėjusių metų krepšininku pasakojo D.Neverauskas.

Painios ateities perspektyvos

Komandos draugų tiesiog Never vadinamas D.Neverauskas kol kas nežino, kaip susiklostys jo ateitis „Pirates“ ekipoje.

Beisbolininkas tik nusišypsojo, paklaustas ar šis sezonas Pitsburge jam bus paskutinis: „Aš taip ir galvojau, bet tos sutartys gana sudėtingos. Situacija tokia, kad dar šį sezoną jie galės mane mėtyti iš pagrindinės komandos į dukterinį. Prieš kitą sezoną jie turės apsispręsti – arba jie pasiima mane į pagrindinę komandą ir jau nebegali siuntinėti į dukterinę arba pateikia mane mainams. Tada jau galės kitos komandos mane perimti. Aš pats nelabai ką lemiu. Esu tiesiog prekė.“

Praėjusį sezoną D.Neverauskas žengė istorinį žingsnį, kai buvo pakviestas į startinę 25 žaidėjų „Pirates“ komandą ir žaidė sezono atidarymo rungtynėse.

MLB sezoną pradėjęs lietuvis per pirmas septynerias rungtynes komandos vadovų nesužavėjo.

Tada treneris Clintas Hurdle'as teigė, kad lietuvis neatlaikė spaudimo stipriausioje pasaulio beisbolo lygoje: „Jis neša sunkų svorį, būdamas vienintelis savo šalies atstovas visoje MLB. Negaliu įsivaizduoti, koks tai jausmas. Jam reikia dar subręsti. Jis turi tris metimus, kuriuos galima naudoti aukščiausio lygio beisbole, tačiau jam trūksta stabilumo juos atliekant.“

Šiemet D.Neverauskui prasibrauti į startinę komandos sudėtį bus dar sunkiau.

„Mes, metikai, esame lengvai pakeičiami ir mūsų yra daug. Komandose būna apie septynis ir aštuonis metikus. Su kiekvienais metais konkurencija tik didėja. Prieš šį sezoną aš greičiausiai konkuruosiu su dar 15 žaidėjų“, – skaičiavo beisbolininkas.

Naujas stipriausios pasaulio beisbolo lygos MLB sezonas prasidės kovo 20 dieną, bet iki tol komandas dar žaidžia ne mažiau svarbias priešsezonines rungtynes, kur savo vertę ir turės įrodyti D.Neverauskas.

„Scanpix“ nuotr./Joshas Bellas ir Dovydas Neverauskas
„Scanpix“ nuotr./Joshas Bellas ir Dovydas Neverauskas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:18
10:22
03:13

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką