2014 06 29

Lietuvos dviračių plento čempionate Aušrinė Trebaitė laimėjo ir grupines lenktynes

Aušrinei Trebatei pavyko Lietuvos dviračių plento čempionate pasiekti dublį – penktadienį tapusi individualių lenktynių laikui čempione, sekmadienį sportininkė triumfavo ir grupinėse lenktynėse.
Lietuvos dviračių plento moterų varžybose – Aušrinės Trebaitės sėkmė
Lietuvos dviračių plento moterų varžybose – Aušrinės Trebaitės sėkmė / Vytauto Mikaičio nuotr.

Sekmadienį moterys turėjo nuvažiuoti 100 km, o jaunės 75 km. Pliaupiant lietui A. Trebaitė 100 km. nuvažiavo per 2 valandas 40 min. ir 13 sek.

Lemiamą spurtą A. Trebaitė surengė priešpaskutiniame rate. Ji kartu su Edita Joneliūnaitė pabėgo nuo pagrindinės grupės, tačiau A. Trebaitė palaikė didesnį tempą ir tapo vienvaldė lyderė. Šią poziciją ji išsaugojo iki pat finišo linijos.

„Tiek šiandienos, tiek penktadienio startai buvo labai svarbūs. Šiandien mano pergalę lėmė komandos pagalba“, – po varžybų kalbėjo A. Trebaitė.

Nors visą lenktynių laiką pliaupė lietus, čempionė teigė, kad tai įtakos jos važiavimui neturėjo.

„Esu pripratusi prie visokių oro sąlygų. Dviračių lenktynių niekada nenutraukia dėl prasto oro. Kai kurioms sportininkėms dėl lietaus darosi šalta. Man šiandien įtakos tai nedarė“, – mintimis dalijosi dviratininkė.

Antrąją vietą užėmusi E. Joneliūnaitė distanciją įveikė per 2 val. 42 min. 47 sek. Bronzą iškovojo Vilija Sereikaitė, kurios laikas 2 val. 44 min. 15 sek.

Jaunių grupėje nepralenkiama buvo Ema Manikaitė, kuri 75 km distanciją įveikė per 2 val. 1 min. 6 sek. Sidabro medaliu pasipuošė vos pusantros sekundės atsilikusi Milda Aužbikavičiūtė. Trečiąją vietą užėmė Edita Mazurevičiūtė atvažiavusi per 2 val. 2 min. 10 sek.