Publikuota: 2018 rugpjūčio 24d. 23:13

Lietuvos dviratininkėms – Europos jaunimo ir jaunių čempionato sidabras!

Viktorija Šumskytė
UEC/Dario Belingheri nuotr. / Viktorija Šumskytė

Eglyje (Šveicarija), Pasauliniame dviračių sporto centre, vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo dviračių treko čempionate penktadienį Lietuvos dviratininkės iškovojo net du sidabro medalius. Senojo žemyno jaunimo sprinto vicečempione tapo Miglė Marozaitė, o jaunių 500 m pavienio starto lenktynių vicečempione – Viktorija Šumskytė.

M.Marozaitė sprinto (12 dalyvių) ketvirtadienį pasiekė pusfinalį, kuriame penktadienį 2-0 įveikė britę Millicent Tanner (4 vieta kvalifikacijoje). Miglė finale 0-2 pralaimėjo italei Miriam Vece. Bronzos medalį pelnė pasaulio keirino čempionė belgė Nicky Degrendele.

Trenerio Dmitrijaus Leopoldo auklėtinė M.Marozaitė tapo kvalifikacijos varžybų nugalėtoja. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 10,913 sek. Miglė iškart pateko į ketvirtfinalį, kuriame 2-0 įveikė lenkę Aleksandrą Tolomanow (8 vieta kvalifikacijoje).

V.Šumskytė, kurią treniruoja Antanas Jakimavičius ir Solveiga Baleišytė, 500 m distanciją įveikė per 35,106 sek. Čempione tapusiai rusei Janai Tyščenko ji pralaimėjo 0,474 sek. Bronzą pelnė kita Rusijos atstovė Ksenija Andrejeva (+0,825 sek.). Arūnė Savičiūtė (+1,254 sek.) tarp 10 dalyvių buvo ketvirta.

Jaunių merginų daugiakovėje (14 dalyvių) Erika Župerkaitė (20 tšk.) užėmė 11-ą vietą. Nugalėjo italė Vittoria Guazzini (138 tšk.).

Jaunių vaikinų daugiakovėje (19 dalyvių) Rokas Gelžinis (-60 tšk.) liko 18-as. Po dviejų ir trijų rungčių jis buvo 12-as. Nugalėjo belgas Fabio van der Bossche (132 tšk.).

Jaunimo merginų grupinėse lenktynėse dėl taškų (24 km; 120 ratų; 12 tarpinių finišų; 16 dalyvių) Kristina Kazlauskaitė nefinišavo. Nugalėjo rusė Diana Klimova.

Medalių lentelėje Lietuvos rinktinė, turinti tris sidabro apdovanojimus, užima 11-ą vietą. Medalius pelnė 16 šalių atstovai.

Pirmadienį jaunių merginų komandų sprinto rungtyje sidabrą iškovojo V.Šumskytė ir A.Savičiūtė.

24sek

Kai kurių žaidėjų pasigedęs Šaras kelia „Žalgiriui“ esminį klausimą

Aktualu

Teisingumo ministras: peilis prieš Alytaus pataisos namų prižiūrėtoją nebuvo panaudotas

Aktualu

Padovanoti filmui sukurtą laivą Vilniaus administracijos direktorius pasiūlė per anksti

Gyvenimas

Alkoholikas Povilas: „Gimus sūnui, švenčiau tris paras“

Stanislavas Stavickis-Stano: „Aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu“

24sek

Eurolyga: Maskvos CSKA Kauno „Žalgirį“ pasitiks nenugalėta

Pasaulis kišenėje

Lietuvio kelionė Tibete: patekimas į uždraustus vienuolynus ir 5 tūkst. m aukštis

Kodėl kai kurios Holivudo žvaigždės nusprendė atsisakyti santuokos?

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Liubomiras Laucevičius

Po skyrybų dramos Sigitas Martinavičius Balyje vedė Editą Rupeikaitę: nuotaka švenčia ne tik vestuves

15min tema Aktualu

Ir lietuviams aktualūs „Brexit“ scenarijai: mūsų diplomatų uraganas Londone nestebina

15min iš Ploješčio Interviu Sportas

Prieš dvikovą Rumunijoje E.Jankauskas: „Šiame lygyje reikia būti tvirtesniems“

Mauricijuje medų kopinėję Skaisgiriai liko sužavėti rojų primenančių vaizdų, kurie – lyg atvirutės

Gyvenimas

Būdavo dienų, kai Kristina net nebijodavo mirti: žmonėms tai atrodo paprastas galvos skausmas