Lietuvos fechtavimo čempionai – L.Grabovskytė ir Jasiulevičius

Gegužę tradiciškai vyksta vienos svarbiausių metų varžybų – Lietuvos fechtavimo suaugusiųjų čempionatas. Šiemet varžyboms buvo pasirinkta nauja lokacija – Lietuvos sporto centras Druskininkuose, praneša Lietuvos fechtavimo federacija.
Leonardas Kalininas ir Arnas Salokas
Leonardas Kalininas ir Arnas Salokas / Mildos Kikaitės nuotr.
Temos: 1 Fechtavimas

Sportininkai iš visos Lietuvos kovėsi asmeninėse ir komandinėse špagos rungtyse, fantastiškos kovos, įspūdingos pergalės, skaudūs pralaimėjimai ir emocijų pritvinkusi atmosfera.

Moterų grupėje čempione tapo Lurdė Grabovskytė. Be pralaimėjimų kovojusi sportininkė, užtikrintai nukeliavo iki finalo, kuriame 12:10 įveikė varžybų favorite buvusią Viktę Ažukaitę.

Mildos Kikaitės nuotr./Lurdė Grabovskytė (kairėje)

Viktė Ažukaitė laimėjusi visas kovas pogrupyje ir sėkmingai įveikusi varžoves, pralaimėjo lemtingą dvikovą ir tapo Lietuvos vicečempione. Bronzos medaliais pasipuošė Kamila Jonynaitė ir Urtė Kasparavičiūtė, kovose dėl patekimo į pusfinalius įveikusios varžoves vienu dūriu.

Mildos Kikaitės nuotr./Viktė Ažukaitė, Lurdė Grabovskytė, Urtė Kasparavičiūtė ir Kamila Jonynaitė

Vyrų grupėje Lietuvos čempionu tapo Džastinas Jasiulevičius, startavęs vos iš 16-os reitingo pozicijos. Dvikovose iki 15-os dūrių sportininkui šypsojosi sėkmė. Finalinėje kovoje 15:14 įveikęs varžovą D. Jasiulevičius džiaugės aukso medaliu ir nauju titulu.

Sidabro medalį laimėjo Makaras Lozenko, pogrupyje pralaimėjęs vieną kovą, bet atkrintamosiose sėkmingai nukeliavęs iki finalo. Bronzos medalius laimėjo Leonardas Kalininas pralaimėjęs vieną kovą pogrupiuose ir Mindaugas Tamošiūnas su dviem pralaimėjimais grupių etape ir startavęs iš 13-os reitingo vietos.

Mildos Kikaitės nuotr./Makaras Lozenko, Džastinas Jasiulevicius, Mindaugas Tamošiūnas, Leonardas Kalininas

Moterų komandinėse varžybose, dėl čempionių vardo virė itin atkakli kova. Galutinėje dvikovoje „Gintarinė Špaga“ komanda (Lurdė Grabovskytė, Olivija Mašalo, Kamila Jonynaitė, Aušrinė Šimkutė) pasibaigus pagrindiniam kovos laikui, po prioriteto dvikovos 38:37 palaužė „SM GAJA 1“ komandą (Viktė Ažukaitė, Paulina Bajorūnaitė-Stauskė, Monika Narbutaitė, Milda Kikaitė), kurios tapo Lietuvos vicečempionėmis. Bronzos medalius iškovojo „SSC-GŠ“ komanda (Karina Prokopovič, Sofija Zavjalova, Sofija Sosna), mažajame finale 45:39 įveikusios „SM GAJA 2“ komandą (Liepa Osipauskaitė, Urtė Kasparavičiūtė, Justė Tamošuitytė, Milda Stojanaitė).

Vyrų komandinėse varžybose čempionais tapo „Vilnius“ komanda (Demjanas Filonas, Makaras Lozenko, Danielius Sosna, Javgenijus Stalmakovas) finale 45:30 įveikę varžovus „Just the tip“ (Arnas Salokas, Matas Bartaška, Dominykas Bartaška). Mažajame finale „SM GAJA – Floretė“ (Gotfridas Krujalskis, Adomas Bielskis, Kajus Gasčiauskas) 45:32 įveikė „SM GAJA 2“ komandą (Ignas Radzevičius, Rytis Rauktys, Mantas Kriaučiūnas, Benas Šimkevičius).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti