2017 09 22 /16:19

Lietuvos golbolo rinktinė – Europos čempionė

Šarūno Juknos treniruojama Lietuvos golbolo rinktinė pirmą kartą nuo 2013 metų tapo Europos čempione. Turnyro finale Lietuvos golbolininkai penktadienį 6:3 (4:1) nugalėjo Vokietijos ekipą.
Lietuvos golbolo rinktinė
Lietuvos golbolo rinktinė / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 2 Lietuva Golbolas

Visus šešis įvarčius finale Lietuvos golbolo rinktinei pelnė lyderis Justas Pažarauskas. Iki finalo jis jau buvo pasižymėjęs 26 sykius, tad iš viso per 7 čempionato rungtynes surinko net 33 įvarčius.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, tačiau sužaidus pusę pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė atsidūrė priekyje po dviejų J.Pažarausko įvarčių. Tarp jų vokiečiai turėjo progą įmesti įvartį baudos metimu, tačiau Marius Zibolis varžovo bandymą atmušė.

Likus 3 su puse minutės iki pirmojo kėlinio pabaigos J.Pažarauskas pelnė trečiąjį įvartį, tada vokiečiai atsakė savo pirmuoju taikliu smūgiu, bet netrukus Lietuvos rinktinės lyderis įmetė ir ketvirtąjį.

Tik prasidėjus antrajai mačo daliai J.Pažarauskas pelnė penktąjį įvartį. Nesužaidus nė minutės vokiečiai atsakė taikliu metimu, o netrukus J.Pažarauskas pelnė ir šeštąjį įvartį. Buvo likę žaisti dar beveik 10 minučių, tačiau per likusį laiką daugiau įvarčių pelnyta nebuvo.

Lietuvos golbolo rinktinė antrus metus iš eilės gali užlipti ant aukščiausio pakylos laiptelio. Pernai Rio de Žaneire lietuviai pirmą kartą tapo parolimpiniais čempionais. Nors paskui komandą paliko jos lyderis Genrikas Pavliukianecas, Lietuva vėl turi stiprią rinktinę, vadovaujamą jauno 22 metų trenerio Šarūno Juknos.

Pastarajame Europos čempionate 2015 metais mūsų šalies golbolo, kitaip vadinamo aklųjų riedulio, rinktinė iškovojo bronzą. 2013 metais lietuviai tapo žemyno čempionais.