-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 09 12 /2016 09 13

Lietuvos golbolo rinktinė nenugalima – palaužė ir Kiniją

Lietuvos ir Kinijos vyrų golbolo komandos, rungtyniavusios Pekino parolimpinių žaidynių finale, rugsėjo 12 dieną susitiko Rio de Žaneiro parolimpiados grupės varžybose. Puikia gynyba ir įspūdingais metimais apsikeitę Europos ir Azijos golbolo lyderiai rungtynes baigė rezultatu 9:6 (3:1) Lietuvos naudai.
Golbolas Lietuva-Kinija
Golbolas Lietuva-Kinija / Rimanto Navicko/„RGB pictures“ nuotr.

Šešis įvarčius Lietuvai pelnė golbolo komandos kapitonas Genrik Pavliukianec, tris – „nepatogiu varžovams“ vadinamas kairiarankis žaidėjas Justas Pažarauskas, centro gynėjo pozicijoje žaidė Mantas Brazauskis.

„Po pirmojo kėlinio visada geriau lyderiauti, negu atsilikti, bet mes stengiamės to nesureikšminti. Jeigu tu dar turi laiko, tai turi ir galimybę. Rungtynės su kinais parodė tam tikrų mūsų komandos skylių, taisytinų vietų. Čia žaidžiant grindų danga dažnai būna slidi, kas neleidžia mums išpildyti visų puolimo taktikų, todėl dabar nemažai įvarčių pelnėme greičiau ne dėl mūsų puolimo technikos, o dėl varžovų klaidų“, – po rungtynių su kinais sakė Lietuvos golbolo rinktinės treneris Karolis Levickis.

Šiose rungtynėse neįprastos iniciatyvos ėmėsi Lietuvos komandos trenerio asistentė Adelė Markevičiūtė – jai teko papildomai rankų gestais tildyti maždaug 3000 žiūrovų, kurie aikčiojo ir plojo stebėdami sudėtingas rungtynių situacijas, nors savanoriai ir laikė iškėlę informacines lenteles „Tylos!”.

Paprastai golbolas (aklųjų riedulys) žaidžiamas nedidelėse salėse ir tyloje. Nors parolimpinėse žaidynėse žiūrovai neretai trukdo sportininkams gerai išgirsti kamuolį, susikalbėti tarpusavyje ar girdėti trenerio nurodymus, Lietuvos golbolininkaii vis tiek sako, kad ta audringa publika ir parolimpinių žaidynių dvasia yra svarbiau ir labiau juos įkvepia, negu sterili tyla ir geras girdimumas.

„Kai kamuolys rieda link vartų ir žaidėjai dar stengiasi jį išgriebti, žinoma, tada garsi publikos reakcija trukdo, labai prastai girdisi. Manau, kad reikia mokyti publiką žiūrėti golbolą tyliai. Reikia sulaukti teisėjo švilpuko ir tik tada rodyti emocijas“, – įspūdžiais po parolimpinių rungtynių dalinosi A.Markevičiūtė.

Ypač greitais metimais pasižyminti Kinijos rinktinės žaidėjas Liangliang Chen po pralaimėjimo Lietuvos komandai kalbėjo ramiai.

„Mes turėjome galimybę laimėti, bet nelaimėjome. Čia nieko baisaus. Prieš tai rungtynėse mes labai gerai pasirodėme, o šiose – nekaip. Suomija buvo stipriausia grupės komanda, bet čia jiems nekaip sekėsi. Rytoj mūsų laukia dar vienos rungtynės. Tiesiog daug treniruojamės“, – po rungtynių sakė pagrindinis Kinijos komandos puolėjas L.Chen.

Prieš tai Lietuva grupės varžybose iškovojo dvi pergales prieš Suomiją (13-6) ir JAV (8-7). Po pastarųjų ypač atkaklių varžybų Lietuvos žaidėjas Justas Pažarauskas buvo išvestas dopingo kontrolei.

Apie ketvirtfinalius kol kas aišku tik tiek, kad į juos nepateko Alžyro vyrai, o pirmą vietą B grupėje užėmusi komanda (kol kas tai – Lietuva) ketvirtfinalyje susirungs su A grupės 4 vietos šeimininke.

Paskutinėse grupės rungtynėse rugsėjo 14 d. 02.45 val. Lietuvos laiku mūsiškiai susitiks su dabartine Europos čempione Turkija, kuri įveikė lietuvius Londono parolimpinių žaidynių mažajame finale.

Golbolo arenoje šiandien buvo pažeistas parolimpinėse žaidynėse taip akcentuojamas „garbingo žaidimo“ principas – teisėjas užfiksavo, kad Kanados vyrų golbolo rinktinės centro gynėjas buvo pirštu pradūręs skylutę akių lipdukuose, klijuojamuose po golbolo akiniais, ir buvo pašalintas iš aikštelės. Už nesportišką pražangą pašalinto žaidėjo negalima pakeisti kitu, tad su dviem žaidėjais likusi 9 metrų ilgio vartuose Kanada pralošė rungtynes.

Parolimpiadoje dviejose grupėse dalyvauja po penkias vyrų ir moterų golbolo komandas, iš kurių po keturias patenka į ketvirtfinalį. Lietuviams tvarkaraštis nėra palankus, nes grupės rungtynių metu jie turi net dvi poilsio dienas, o prieš ketvirtfinalį neturės poilsio.

Golbolas, dar vadinamas aklųjų rieduliu, yra komandinė aklųjų ir silpnaregių sporto šaka. Žaidžiamas 9x18 metrų ploto aikštelėje, su 9 m ilgio ir 1,3 m aukščio vartais ir skambančiu kamuoliu, kurio skersmuo toks pat kaip krepšinio kamuolio. Komandą gali sudaryti 6 žaidėjai, iš kurių vienu metu aikštelėje žaidžia po tris, visi akis užsidengę šviesos nepraleidžiančiais akiniais. Tikslas yra įridenti kamuolį į priešininkų vartus. Taisyklingai mestas golbolo kamuolys skrieja net 80 km/h greičiu.

Brazilijos mieste Rio de Žaneire vykstančios parolimpinės žaidynės tęsis iki rugsėjo 18 dienos, Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius