Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos golfo federacijos vairas patikėtas Rolandui Dovidaičiui

Naujai trejų metų kadencijai išrinktas Lietuvos golfo federacijos prezidentas R. Dovidaitis
LGF nuotr. / Naujai trejų metų kadencijai išrinktas Lietuvos golfo federacijos prezidentas R. Dovidaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Kaune įvyko Lietuvos golfo federacijos (LGF) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas, kuriame prezidentas Rolandas Dovidaitis atsiskaitė už federacijos ir atskirų jos padalinių nuveiktus darbus. Balsų dauguma išrinkta golfo federacijos valdyba, kurią sudaro septyni nariai. Naujai išrinkta valdyba išrinko ir federacijos prezidentą, kuriuo trejų metų kadencijai patvirtintas R. Dovidaitis.

Lietuvos golfo federacija – viena jauniausių tokio pobūdžio visuomeninių organizacijų, pernai pažymėjusi tik pirmąjį savo veiklos dešimtmetį. Todėl prezidento pranešime akcentuoti ne tik žymesni darbai per ataskaitinį laikotarpį, bet gvildenta ir viso dešimtmečio veikla bei problemos, dar laukiančios neatidėliotinų sprendimų.

„Svarbiausias mūsų pasiekimas – žymiai išaugusi golfo bendruomenė ir kasmet kylantis susidomėjimas šiuo puikiu žaidimu, o kartu ir laisvalaikio praleidimo, bendravimo būdu. Per trumpą laikotarpį mums pavyko užmegzti reikšmingus tarptautinius santykius ir aprėpti daugelį dalykų, kurie dar neseniai buvo visiškai nauji ir nežinomi. Ačiū už tai visai Lietuvos golfo bendruomenei, kurią kviečiu ir toliau kartu dirbti mūsų bendram labui, kad Lietuvoje golfas sudomintų vis daugiau žmonių ir kad mūsų lyderius lydėtų pergalės kovose su geriausiais užsienio meistrais“, - kalbėjo R. Dovidaitis.

Federacijos vadovo nuomone šiai visuomeninei organizacijai ir visiems golfo mėgėjams naujas perspektyvas atvėrė Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimas po 106 metų pertraukos sugrąžinti golfą į olimpinių sporto šakų sąrašą, kuriame jis buvo 1900 ir 1904 m. olimpinėse žaidynėse.

LGF palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, kuris federacijai suteikė finansinę paramą, padėsiančią tęsti pradėtas programas ir siekti užsibrėžtų tikslų.

„Tačiau nuo golfo įtraukimo į olimpinių sporto šakų sąrašą iki olimpinių medalių spindesio – tolimas, daug kantrybės ir pasišventimo reikalaujantis kelias“, - susirinkime akcentavo R. Dovidaitis.

Prezidento nuomone federacijos pasirinkta golfo plėtros nuo pačių mažiausiųjų - mokyklinio amžiaus vaikų, mokymo programa yra teisinga ir visokeriopai skatintina. Iš pradžių golfą į kūno kultūros programą sutiko įtraukti keturios Kauno miesto mokyklos, kuriose golfo pradžiamokslį metus krimto per 1200 moksleivių. Pirmieji golfo mokymo seminarai pravesti Kaune, Aušros gimnazijoje, J. ir P. Vileišių mokykloje, Gedimino sporto ir sveikatinimo mokykloje, Lietuvos kūno kultūros akademijoje ir kitose mokymo įstaigose. Pernai tokiuose seminaruose žinių sėmėsi ir šią sporto šaką pamėgo dar kelių Kauno, Joniškio, Prienų, Elektrėnų miestų ir rajonų bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai.
LGF kartu su Švietimo ministerija ir ugdymo plėtotės centru paruošė konkretų veiksmų planą, kuris padės įgyvendinti pagrindinį federacijos tikslą - įtraukti golfą į pagrindinio ir vidurinio ugdymo kūno kultūros programą.

Ataskaitiniame susirinkime ne tik patvirtintos metinės finansinė ir veiklos ataskaitos, bet ir priimti kiti svarbūs nutarimai, patvirtintas LGF svarbiausių darbų ir priemonių planas šiems metams. Kartu su Latvijos ir Estijos federacijomis numatyta surengti  du tarptautinius Baltijos šalių turnyrus. Tai Baltijos taurės turnyras, vyksiantis gegužės 28-29 dienomis ir trijų raundų atviras golfo mėgėjų Baltijos šalių čempionatas, kurio kiekvienas etapas bus rengimas kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionaliniais čempionatais.

Trečiojo, baigiamojo raundo turnyras vyks Lietuvoje rugpjūčio 13 -15 dienomis „Sostinių“ golfo klube.
 

Temos Golfas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką