2013 01 07

Lietuvos jaunių merginų rankinio rinktinė laimėjo tarptautinį turnyrą

Sausio 3-6 dienomis Prešove (Slovakija) vyko tarptautinis jaunių (1996 metų gimimo) merginų rankinio turnyras „Kempa 4 sport Cup 2013“, kuriame dalyvavo 10 komandų iš septynių valstybių.
Rungtynių akimirka / sportoakimirka.lt nuotr.
Temos: 1 Rankinis

Alos Senvaitienės vadovaujama Lietuvos jaunių merginų rankinio rinktinė laimėjo visas devynerias rungtynes bei tapo turnyro nugalėtoja.

Lietuvaitės 18:12 įveikė pirmają Skopjės „ZRK Vardar“ (Makedonija) ekipą, 21:17 nugalėjo varžoves iš Kroatijos, 24:9 sutriuškino „HK Hodonin“ ekipą iš Čekijos, 18:10 privertė pasiduoti dviem metais vyresnį šeimininkių „Prešov“ klubą.

Penktose rungtynėse Lietuvos jaunių merginų rankinio rinktinė 15:13 įveikė Varšuvos „UKS Varsovia“ (Lenkija) rankininkes, 19:9 sutriuškino Latvijos jaunių merginų rankinio rinktinę, 22:15 nugalėjo antrąją Skopjės „ZRK Vardar“, 21:11 privertė pasiduoti „Prešov“ klubo bendraamžės bei 19:17 įrodė savo prašumą mače su Michalovcės „Iuventa“ (Slovakija) septyniuke.

Į simbolinę geriausių turnyro žaidėjų sudėtį pateko ir dvi lietuvės – Inesa Verbovik ir Greta Burkaitė.

Šis tarptautinis turnyras buvo Lietuvos jaunių merginų rankinio rinktinės pasiruošimo ciklo dalis atrankos į 2013 metų Europos jaunių merginų rankinio čempionatą varžyboms, kurios vyks kovo 22-24 dienomis Vengrijoje.

Vyriausioji rinktinės trenerė A. Senvaitienė džiaugėsi, kad į turnyrą galėjo važiuoti su 19 žaidėjų. Po turnyro trenerė sakė, kad sužaisti 9 tarptautines rungtynes buvo gera patirtis, tačiau norint suformuoti galutinę rinktinės sudėtį reikės įdėti daug darbo.

Turnyro metu trenerė iš 19 žaidėjų atsirinko dalį žaidėjų, kurios dalyvaus atrankoje į 2013 metų Europos jaunių merginų rankinio čempionatą, tačiau merginų atranka dar nebaigta.

Vasario 22-24 dienomis dar laukia tarptautinis „Baltic Cup“ turnyras Suomijoje, kuriame dalyvaus ir kitų, į Slovakiją nevykusių žaidėjų. Po minėto turnyro turėtų paaiškėti galutinė Lietuvos jaunių merginų rankinio rinktinės sudėtis.