Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenės savanorių sporto žaidynėse – nuo krepšinio iki granatų svaidymo

Tradicinės Lietuvos kariuomenės sporto žaidynės.
E.Žygaičio nuotr. / Tradicinės Lietuvos kariuomenės savanorių sporto žaidynės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį, liepos 2–3 dienomis, Šilutės rajone Armalėnuose vyko tradicinės 21-osios Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) sporto žaidynės, kuriose dalyvavo apie 700 karių savanorių.

Jau vienuoliktąjį kartą per Krašto apsaugos savanorių pajėgų sporto žaidynių istoriją čempionais tapo Panevėžio Vyčio apygardos 5-osios kariai.

„Tokios žaidynės yra reikalingos siekiant pritraukti daugiau savanorių į kariuomenę, taip pat motyvuojant šiuos žmones, kurie aukoja savo laiką krašto gynybai“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Pirmosios KASP žaidynės vyko 1991 m. liepos 4–5 dienomis Vilniuje, Vingio parke. Tąkart tai buvo ne tik sportinis renginys, bet ir politinė pasipriešinimo sovietiniams okupantams akcija.

„1991 metų pavasarį situacija buvo tokia, kad negalėjome rengti karinių mokymų, kadangi neaišku, kaip būtų pasielgę sovietų kariškiai. Todėl KASP štabe buvo priimtas sprendimas surengti sporto žaidynes, kurios tuo metu tapo mūsų vienybės ir pasiryžimo ginti kraštą išraiška“, – sakė vienas iš žaidynių iniciatorių Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.

Per du dešimtmečius savanorių žaidynės tapo svarbia pajėgų gyvenimo dalimi, skatinančia ne tik karių fizinį pasirengimą ir sportinę veiklą. Žaidynės ugdo vienybės, pajėgų, kaip vienos karių bendruomenės, suvokimą, atsakomybės ir pasididžiavimo savąja rinktine, o kartu ir visomis pajėgomis, jausmą. Kasmet žaidynes organizuoja kita rinktinė ir jos vyksta skirtingose vietose.

Šiemet žaidynes surengė Klaipėdoje dislokuota KASP Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė. Pasak karių, jiems garbė – ginti savo padalinio spalvas, o tai pastebimai paįvairina daugelio rungčių kovas.

Šių metų žaidynių programoje – karinio kliūčių ruožo, krepšinio, virvės traukimo, granatų svaidymo, šaudymo, karinio orientavimosi, svarsčio kėlimo, žvalgo tako ir galiūnų komandų rungtys. Taip pat nekonkursinės rungtys, bei pramogos vaikams.

Žaidynes šiemet savo apsilankymu pagerbė Šilutės bei Klaipėdos merai Virgilijus Pozingis ir Vytautas Grubliauskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką