2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 09 06

Lietuvos karšto oro balionų čempionatą užtikrintai laimėjo Europos vicečempionas L.Komža

Europos vicečempionas Laurynas Komža savo kolekciją papildė ir šių metų Lietuvos karšto oro balionų čempionato nugalėtojo taure. Neįprastomis sąlygomis – tvyrant koronaviruso grėsmei, permainingiems orams keičiant sportininkų planus bei rezultatus, jis toli už nugaros paliko artimiausius varžovus.
Laurynas Komža skrydžio metu
Laurynas Komža skrydžio metu / nuotr. L.Komžos asmeninio albumo
Temos: 1 Oro balionas

„Spėju, kad kažkur ant bato buvo prilipęs keturlapis dobilas – rezultatai atrodo laaabai auksiniai“, – sekmadienį ryte, po Birštone virš Nemuno kilpų įvykusio skrydžio socialiniame tinkle „Facebook“ brūkštelėjo pilotas.

Pirmose užduotyse, pučiant stipriam vėjui, pasiekęs ne pačius geriausius rezultatus ir bendroje įskaitoje buvęs kiek žemiau nei prizinės vietos, jau po antro skrydžio L.Komža įsitvirtino viršuje. Jis surinko 8 705 taškus iš 10 000 galimų ir gerokai atsiplėšė nuo kitų prizininkų.

Antroje vietoje likusio Tado Gegevičiaus sąskaitoje – 7 317, trečią vietą užėmusio Vyto Kerdoko – 7 074 taškai. Penketuką užbaigė Romanas Mikelevičius (7 058) ir Žydrūnas Kazlauskas (6 743).

Per keturias varžybų dienas buvo surengti keturi skrydžiai iš planuotų penkių. Du skrydžius teko atšaukti dėl rūko ir lietaus, todėl sekmadienio rytą įvyko rezervinis vos 15 minučių skrydis – jis tvarkaraštyje paliekamas atsargai, jei nebūtų įvykę pakankamai skrydžių ar atlikta mažai užduočių. Dėl rūko ir stiprėjančio vėjo buvo atšauktos ir trys užduotys per vieną rytinį skrydį – pilotai suspėjo atlikti tik dvi. Iš viso sportininkai atliko 10 užduočių ir kone po kiekvienos jų rikiuotė keitėsi – gana anksti išaiškėjo tik pretendentas į auksą, bet kiti lyderiai vis keitėsi.

28-ajame šalies karšto oro balionų čempionate iš viso varžėsi 18 pilotų – kiek mažiau nei paprastai būna mūsų šalies pirmenybėse. Pirmenybės buvo surengtos per rekordiškai trumpą laiką ir neįprastai vėlai – dauguma varžybų Lietuvoje vyksta pavasario pabaigoje ar vasarą. Tarp dalyvių buvo ir viena sportininkė iš Latvijos – Kristina Veverė. Tai buvo vienos iš nedaugelio 2020-aisiais pasaulyje vykstančių karšto oro balionų varžybų ir vienintelės šiemet tokio lygio varžybos mūsų šalyje.

Prieš mažiau nei metus – pernai spalį – L.Komža iškovojo antrą vietą Europos čempionate. Vėliau jis nedalyvavo jokiose rimtesnėse tarptautinėse varžybose – netrukus prasidėjo žiema, o jos antroje pusėje pasaulį užklupo COVID-19 pandemija. Pirmosios varžybos po pavasarį paskelbto karantino birželį įvyko Lietuvos sostinėje. Vilniaus atvirajame čempionate sportininkas liko ketvirtas.

VIDEO: Akimirkos iš 28-ojo Lietuvos karšto oro balionų čempionato

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką