Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 20d. 19:56

Lietuvos konsulė apie A.Adomavičiaus incidentą: „Mes nežinome, ar tai bus traktuojama kaip teisinis nusižengimas“

Lietuvos keturvietė įgula
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr. / Lietuvos keturvietė įgula

Priešpaskutinę Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių Brazilijos žurnalistas Ancelmo Goisas paviešino informaciją, jog lygiai prieš savaitę į skandalą įsivėlė Lietuvos irklavimo rinktinės narys Aurimas Adomavičius. Irkluotojas prekybos centre palietė kartu nusifotografuoti norėjusios gerbėjos užpakalį, kuri pateikė skundą policijai. Lietuvos konsulė Laura Guobužaitė ragino neskubėti su išvadomis.

„Mes dar nežinome, ar tai bus traktuojama kaip teisinis nusižengimas. Kol kas plačiau komentuoti negaliu, nes nežinau detalių – jos paaiškės per du mėnesius.

Priklausomai nuo valstijos, teisėjas nuo mėnesio iki pusės metų turi teisę svarstyti, ar pradėti tyrimą. Kiek teko domėtis, šiuo atveju tai gali trukti du mėnesius“, – situaciją komentavo Lietuvos konsulė Brazilijoje.

Kaip teigia Brazilijos žiniasklaida, prekybos centre gerbėja paprašė su A.Adomavičiumi pasidaryti bendrą nuotrauką. Sportininko ranka, apkabinus merginą, nuslydo ant jos užpakalio, tad įsižeidusi brazilė pasiskundė policijai.

Kol kas nėra aišku, ar tai bus traktuojama kaip teisinis nusižengimas. Jeigu bus, pagal kokį straipsnį galėtų būti baudžiamas jau į Lietuvą išvykęs A.Adomavičius.

„Čia teisė skiriasi priklausomai nuo valstijos. Taip pat priklauso nuo to, kuri policija gavo skundą – šiuo atveju tai yra turizmo policija. Gali būti, kad nieko nebus, gali būti minimali bausmė. Mes nieko negalime numatyti.

Teisėjas dabar dar aiškinasi medžiagą, mes nežinome nei kokį nusižengimą jis padarė, nei ar išvis padarė“, – sakė L.Guobužaitė.

Incidentas įvyko dar rugpjūčio 13 dieną. Kaip sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, delegacija apie tai žinojo, tačiau neskelbė informacijos, nes neaišku, ar bus pradėtas tyrimas.

„Apie tai žinojome, bet negalime kažko komentuoti, kol nėra aišku, ar tai bus pripažinta nusižengimu. Sportininkas sakė, kad jis tiesiog norėjo pasidarytiselfie. Prekybos centre yra filmavimo kameros, kurios viską parodys. Per du mėnesius Lietuvoje sulauksime pranešimo, ar bus pradėta byla“, – kalbėjo D.Guzinevičiūtė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką