Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Turkiją išvykstančiai kurčiųjų olimpinei rinktinei – ypatingas valdžios dėmesys

Justinas Navlickas ir Viktoras Pranckietis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Justinas Navlickas ir Viktoras Pranckietis
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį gausi Lietuvos kurčiųjų olimpinė rinktinė išlydėta į jau kitą savaitę Turkijos mieste Samsūne prasidedančias olimpines žaidynes. Vilniaus Rotušėje vykusioje iškilmingoje palydėtuvių ceremonijoje apsilankė ir šalies valdžios atstovai.

Dėl itin užimto grafiko į Rotušę neatvyko, bet sveikinimo žodį perdavė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tai stiprybės ir ištvermės šventė, kurioje kiekviena pergalė – tai daug daugiau nei medaliai. Tai visa nugalinti tvirta dvasia ir olimpinė vienybė, garbė ir didžiuotis Lietuva įkvepiančios akimirkos.

Tebūna kiekvienam iš Jūsų šios olimpinės žaidynės pergalingos, įsimintinos, pranokstančios visus lūkesčius. Telaimi Jūsų atkaklumas ir didelis noras nugalėti.

Tegul Jūsų akyse dega ryžtas, o širdyse – meilė Lietuvai“, – sportininkams žinią perdavė šalies vadovė.

Pirmose eilėse Vilniaus Rotušėje sėdėjo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Vilniaus vicemeras ir socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas, Seimo nariai Kęstutis Smirnovas, Algirdas Sysas, Audrys Šimas ir KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys.

Pats buvęs sportininkas V.Pranckietis džiaugėsi sportininkų pasiryžimu: „Jau esate iškovoję 45 medalių komplektus. Į Turkiją vyksta net 46 sportininkai. Tai simboliška. Tikiu, kad jums teko įveikti daug sunkumų, kad patektumėte į šias olimpines žaidynes. Kad laimėtumėte, jums reiks greičio, jėgos, tikslumo, taiklumo, sumanumo ir užtikrintumo. Tikiu, kad priversite mus jumis didžiuotis.“

Sveikinimo žodį tarė ir Vilniaus vicemeras G.Paluckas, kuris šalies sostinėje žada neeilinę šventę kurčiųjų krepšinio rinktinei: „Šiomis dienomis sprendžiame organizacinius klausimus dėl pasaulio kurčiųjų čempionato Vilniuje. Pažadu, kad jis Vilniuje įvyks ir mes galėsime tuo visi džiaugtis.“

„Šios žaidynės dar vadinamos neįgaliųjų žaidynėmis, tačiau aš nežinau, ko jūs negalite. Jūs negalite pasiekti aukščiausių rezultatų? Jūs negalite laimėti aukso medalio? Aš tikiu, kad jūs galite viską“, – tikino G.Paluckas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gintautas Paluckas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gintautas Paluckas

Vilniaus Rotušėje surengtose palydėtuvėse dalyvavo visa rinktinės delegacija. Į Samsūną išvyksta net 46 Lietuvos sportininkai. Jie negailėjo tylių plojimų juos pasveikti susirinkusiems svečiams.

Iš Seimo pirmininko rankų Lietuvos vėliavą perėmė kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinės kapitonas Justinas Navlickas. Mūsų krepšininkai Samsūne gins prieš ketverius metus Sofijoje iškovotą čempionų titulą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Justinas Navlickas ir Viktoras Pranckietis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Justinas Navlickas ir Viktoras Pranckietis

Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Aleksas Jasiūnas sveikino sportininkus, kurie kuria viso Lietuvos sporto istoriją: „Sportas jums padeda ne tik varžytis sporto aikštelėse, bet ir surasti pasitikėjimą savimi. Mes didžiuojamės jumis ir neabejojame, kad jus lydės sėkmė.“

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aleksas Jasiūnas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aleksas Jasiūnas

Kurčiųjų olimpinės žaidynės

Kurčiųjų olimpinės žaidynės dar vadinamos tyliosiomis, nes čia varžosi klausos negalią turintys sportininkai. Atletai turi geresne savo ausimi turėti 55 decibelus siekiantį kurtumą. Jokie pagerinantys klausą aparatai varžybų metu nėra leistini, kad visi dalyviai galėtų varžytis lygiomis sąlygomis.

Į Samsūną suplauks net 4500 atletų iš viso pasaulio, kuriuos lydės dar 3000 sirgalių. Žaidynės vyks net 14 dienų, per kurias išvysime 21-os sporto šakos varžybas.

Sportininkai varžysis lengvosios atletikos, badmintono, krepšinio, paplūdimio tinklinio, boulingo, dviračių, futbolo, golfo, rankinio, dziudo, karatė, kalnų dviračių, orientavimosi sporto, šaudymo, plaukimo, stalo teniso, tekvondo, teniso, tinklinio, laisvųjų imtynių ir graikų-romėnų imtynių varžybose.

Pirmą kartą Kurčiųjų žaidynės buvo surengtos dar 1924-aisiais Paryžiuje. Šios žaidynės pagal savo gyvavimo istoriją nusileidžia tik olimpinėms žaidynėms.

Samsūno vasaros žaidynės prasidės liepos 18 dieną ir baigsis liepos 30-ąją. Lietuvai atstovaus net 46 sportininkai, kurie varžysis septyniose sporto šakose.

Lietuvos delegacijoje yra tik 8 nariai, kuriems tai bus debiutinės Kurčiųjų olimpinės žaidynės. Dauguma jų į žaidynes vyksta antrą ar trečią kartą. Tomas Kuzminskis – jau šeštąjį.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sportininkų palydėtuvės į Kurčiųjų olimpines žaidynes Samsūne
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sportininkų palydėtuvės į Kurčiųjų olimpines žaidynes Samsūne

Lietuvos rinktinė Samsūne

Paplūdimio tinklinis

Birutė Aleknavičiūtė

Ingrida Milkintaitė

Badmintonas

Ignas Reznikas

Kazimieras Dauskurtas

Vaiva Žymantaitė

Tomas Dovydaits

Vyrų krepšinis

Arūnas Kubilius

Lukas Laurinaitis

Karolis Birieta

Andrej Zenevič

Martynas Vainius

Mantvydas Vaičiulis

Justinas Navlickas

Arvydas Bareikis

Lukas Gužauskas

Laurynas Sankauskas

Gediminas Žukas

Lukas Pečiulis

Robertas Puzinas

Stalo tenisas

Gintautas Juchna

Deividas Takinas

Kęstutis Žižiūnas

Viktoras Narkevičius

Graikų-romėnų imtynės

Mantas Kazimieras Sinkevičius

Orientavimosi sportas

Tomas Kuzminskis

Adrija Atgalainė

Gedvilė Diržiūtė

Judita Volungevičienė

Mantas Volungevičius

Sandra Lukošienė

Lengvoji atletika

Larisa Voroneckaja

Mindaugas Jurkša

Vytenis Ivaškevičius

Moterų krepšinis

Jurgita Šegždaitė

Gražina Jočytė

Deimantė Naruševičiūtė

Agnė Žegytė

Justina Burbaitė-Mačiulienė

Aušra Milašauskaitė

Sonata Bareikienė

Gabrielė Valaitytė

Ramunė Eskertaitė

Domantė Šerelytė

Jurgita Navickaitė

Eliza Dobilaitė

Jurgita Jankutė-Meškinė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką