Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ledo ritulio federacijos prezidentui R.Bučiui – žaidėjų ultimatumas

Rolandas Aliukonis, Petras Nausėda, Martynas Šlikas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Spaudos konferencijoje dalyvavę R.Aliukonis, P.Nausėda, M.Šlikas pareikalavo R.Bučio atsistatydinimo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dalis Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjų federacijos prezidentą Rolandą Bučį apkaltino abejingumu šiam sportui ir reikalauja atsistatydinti. R.Bučys visus kaltinimus vadina juokingais ir trauktis neketina.

Vasario 12–14 dienomis Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiančiame tarptautiniame Iššūkio taurės („Challenge Cup“) turnyre ir balandžio 19–26 dienomis vyksiančiame pirmojo diviziono pasaulio čempionate Olandijoje Lietuvos rinktinei gali tekti verstis beveik be pusės iš 34 kandidatų.

Apie 15-a rinktinės kandidatų nesivilks mūsų šalies nacionalinių marškinėlių ir nežais, jeigu iki turnyro Vilniuje neatsistatydins R.Bučys. Apie tai specialiai surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį informavo gynėjas Rolandas Aliukonis, puolėjas Martynas Šlikas ir gynėjas Petras Nausėda. Pastarasis eina ir Elektrėnų „Energijos“ klubo prezidento pareigas.

Prezidentą kaltina abejingumu

„Ultimatumo priežastis – kurį laiką nejaučiama federacijos parama ledo rituliui, abejingumas“, – sakė R.Aliukonis. Jam antrino M.Šlikas: „Žaidėjai siekia moralinės R.Bučio atsakomybės. Pertvarkysime federaciją. Kalbama ne apie vieno asmens pakeitimą kitu, o naujos darnios komandos subūrimą, kuri rūpintųsi ir sudarytų sąlygas ledo ritulio populiarėjimui ir vystymuisi.“

Anot jo, ledo ritulyje yra daug atsakingų ir iniciatyvių žmonių, tačiau jau daug metų federacija jų neprisileidžia. „Ar kalbėta apie tai su pačiu Bučiu? Ne kartą. Šis ultimatumas, šis žingsnis yra paskaičiuotas ir įvertintas, – kalbėjo M.Šlikas. – Neneigiame, kad buvo nuveikti tam tikri darbai, bet jų galima buvo nuveikti dešimt kartų daugiau. Reikalaujame atsakomybės už neveiklumą.“

Pasak spaudos konferencijos organizatorių, jokio spaudimo rinktinės žaidėjams nebuvo – visi informuoti apie situaciją ir sprendė patys. Jie pasakojo, kad prie ultimatumo prisidėjo ir užsienyje žaidžiantys rinktinės nariai Artūras Katulis, Darius Pliskauskas, Mindaugas Kieras, Darius Lelėnas, Dovydas Kulevičius bei kiti.

Jeigu R.Bučys atsistatydintų, iki vasarą vyksiančių rinkimų laikinai federacijos prezidento pareigas eitų P.Nausėda. „Kodėl ultimatumą pateikiame dabar? Tai priemonė tikslui pasiekti. Deklaruojame, kad mums svarbus ledo ritulys. Jeigu federacijos valdžiai taip pat svarbus ledo ritulys, ji priims atitinkamus sprendimus“, – teigė P.Nausėda.

Bučys trauktis neketina

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Rolandas Bučys

R.Bučys stebėjo spaudos konferenciją iš šono.

„Kaltinimai juokingi, – po spaudos konferencijos teigė joje kaip klausytojas dalyvavęs R.Bučys. – Sakyti, kad esu abejingas ledo rituliui, nerimta. Su bet kuo kalbuosi ir tikrai esu atviras, bendraujantis žmogus.“

Koks Lietuvos ledo ritulio federacijos prezidento atsakymas į ultimatumą? „Turiu per daug įsipareigojimų, kad imčiau ir pasitraukčiau dabar į šoną. Ateis vasara, rinkimai, tuomet ir priimsiu sprendimą“, – kalbėjo jis.

Anot R.Bučio, Lietuvos rinktinė visuomet buvo kovinga ir draugiška, tačiau imtis kokių nors priemonių prieš maištą keliančius žaidėjus pats nežada. „Jeigu jiems svarbus Bučys, man svarbi rinktinė. Kokius žaidėjus kviesti į rinktinę, spręs treneris, o ne aš“, – sakė jis.

Federacijos prezidentas pasakojo, kad tokia ultimatumo forma buvo naujiena. „Galbūt jie, būdami rinktinės veteranai, jaučia jaunimą lipant ant kulnų. Dėl to ir kyla visokių minčių. Galbūt dėl tokios skubos kalti ir pinigai“, – svarstė R.Bučys.

Šiuo metu Lietuvos ledo ritulio federacijos skolos sieka 300 tūkst litų, sąskaitos areštuotos. „Būsimam turnyrui Vilniuje federacija neišleis nė cento, nes viską apmoka viena kompanija. Rinktinei pasiruošti pinigų užteks. Ar komanda be tų kelių žaidėjų išliks konkurencinga? Pasaulio čempionate mūsų grupė sudėtinga, tad netektis būtų. Šie karai nieko gero neduoda“, – teigė federacijos prezidentas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką