Lietuvos ledo ritulio rinktinė iškovojo pirmą pergalę (atnaujinta 23.06 val., nuotraukos)

Lietuvos ledo ritulio rinktinė.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos ledo ritulio rinktinė australus sutriuškino 6 įvarčių skirtumu.
0

Lietuvos ledo ritulio rinktinė antradienį be gailesčio 9:3 (5:0, 2:1, 2:2) sutriuškino Australiją ir šoko pirmąjį pergalės šokį ant Vilniuje vykstančių planetos I diviziono A grupės pirmenybių ledo.

Mūsiškiai tik šiemet į pasaulio ledo ritulio I divizioną iškopusių australų vartus užgulė nuo pat pirmųjų susitikimo minučių.

Varžovų vartų šturmas apsivainikavo sėkme jau penktąją susitikimo minutę, kai pasižymėjo Šarūnas Kuliešius (1:0). Pirmą kartą čempionate į priekį įsiveržę lietuviai nė nesiruošė mažinti tempo ir per pirmąjį kėlinį į australų vartus pasiuntė dar keturis įvarčius (5:0).

Vaizdas ant ledo nedaug pasikeitė ir antrajame rungtynių kėlinuke – mūsiškiai ir toliau gausiomis pajėgomis atakavo. Tačiau pakartoti įvarčių liūties jiems nepavyko.

Negana to, 33 mačo minutę Lietuvos gynėjų „dovanėle“ pasinaudojo Vladanas Stransky (6:1), pelnęs pirmąjį įvartį australams.

Prieš lemiamą mačo kėlinį mūsiškiams šešių įvarčių persvarą atstatė Donatas Kumeliauskas (7:1) ir mačo nugalėtojas abejonių nebekėlė. Nepaisant to, lietuviai pasigailėti per pusę pasaulio į Lietuvą keliavusių australų nesiruošė (9:1).

Tiesa, paskutinis žodis mače priklausė australams – tiksint paskutinėms minutėms už atsipalaidavimą lietuvius pamokė Roberto Franchini (52 min.) ir Davidas Uptonas (57 min.)

Norėčiau pagirti australus, kurie kovėsi iki mačo pabaigos“, – varžovus gyrė Dmitrijus Medvedevas.Įvarčius nugalėtojams pelnė Š.Kuliešius (5, 14 min.), Sergejus Ivanuškinas (8, 32 min.), Artūras Katulis (15, 50 min.), Darius Lelėnas (16 min.), Donatas Kumeliauskas (40 min.) ir Povilas Verenis (46 min.)

Pralaimėjusiųjų ekipoje pasižymėjo V.Stransky (33 min.), R.Franchini (52 min.) ir D.Uptonas (57 min.).

Po visų antradienio susitikimų pasaulio I diviziono A grupės čempionate liko dvi pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrusios rinktinės. Vien pergales kol kas skinančios ir kelialapį į Elitinį divizioną garantuojančią pirmąją grupės vietą besidalinančios nacionalinės Kazachstano ir Slovėnijos komandos vakar atitinkamai nuskriaudė Japoniją ir Kroatiją.

Iki tol taip pat be pralaimėjimų žaidusius japonų ledo ritulininkus kazachai palaužė rezultatu 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), o pergalės skonio kol kas dar neragavusius kroatus slovėnai įveikė rezultatu 4:2 (1:0, 1:2, 2:0).

Ketvirtasis I diviziono A grupės čempionato turas vyks trečiadienį - japonai kibs į atlapus slovėnams, Kazachstanas sieks pratęsti pergalingą žygį kovoje su australais, o mūšyje su kroatais lietuviai bandys iškovoti antrąją pergalę pirmenybėse.

„Nebeturėjome teisės pralaimėti“

Po mačo Lietuvos ledo ritulio strategas Dmitrijus Medvedevas pasidžiaugė, jog pagaliau iškovota pergalė panaikino po dviejų pralaimėjimų susikaupusią įtampą, tačiau išreiškė susirūpinimą per daug aplaidžia gynyba.

„Prieš mačą kėliau uždavinį savo auklėtiniams kuo daugiau smūgiuoti, kaip greičiau pelnyti pirmąjį įvartį ir perimti mačo vadžias į savo rankas. Buvome šiek tiek nervingi, nes nebeturėjome teisės pralaimėti. Pavyko įvykdyti iškeltus uždavinius, tačiau man nepatiko kaip mes praleidome įvarčius. Norėčiau pagirti australus, kurie kovėsi iki mačo pabaigos“, – varžovus gyrė D.Medvedevas.

Auklėtinių kova iki pabaigos džiaugėsi ir vyriausiasis Australijos rinktinės treneris Steve'as McKenna.

„Didžiausias skirtumas rungtynėse buvo greitis. Nuo pat mačo pradžios atsidūrėme sudėtingoje situacijoje, tačiau vaikinai parodė charakterį ir, manau, jog apskritai sužaidėme neblogas rungtynes. Mums vien dalyvavimas šiame turnyre yra pergalė“, – nepaisant pralaimėjimo džiaugėsi australų strategas.

I diviziono A grupės rikiuotė (po 3 turų)