Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 19d. 17:00 , atnaujinta: 2015 sausio 19d. 20:24

Lietuvos metų sportininkai – Jevgenijus Šuklinas ir Rūta Meilutytė

Jevgenijus Šuklinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jevgenijus Šuklinas

Vienuolika nominacijų ir vienuolika laimėtojų – tiek šiemet paauksuotų „Sporto apdovanojimų“ statulėlių išdalinta pirmadienį sostinės Kongresų rūmuose. Šalies metų sportininkais pripažinti Jevgenijus Šuklinas ir Rūta Meilutytė, o abiejų geriausių, vyrų ir moterų, 2014 metų komandų prizus susižėrė irkluotojai. Geriausia vyrų komanda pripažinta Sauliaus Ritterio ir Rolando Maščinsko įgula, o geriausia moterų komanda – Mildos Valčiukaitės ir Donatos Vištartaitės pora. Specialus prizas „Už nuopelnus Lietuvos sportui“ įteiktas Valdui Adamkui.

Buvusiam šalies prezidentui atėjus atsiimti specialaus prizo, ant kojų atsistojo visi salėje susirinkę žmonės, V.Adamkus sulaukė daugiausiai plojimų šį apdovanojimų vakarą.

„Manęs vos neištiko šokas, kai išgirdau, kad man skirta ši nominacija. Mano supratimu, sportas reikalauja daug darbo, ryžto ir apsisprendimo siekti pergalių. Mes turime visą eilę nuostabių sportininkų, iš jų reikalaujama daug. Sportininko dvasinis nusistatymas yra pats svarbiausias, nes tai reikalauja itin daug darbo, – atsiimdamas apdovanojimą sakė V.Adamkus.

2014 metų Lietuvos sporto apdovanojimų laureatai

Nominacijos, už kurias balsavo sporto sirgaliai:

„Metų sportininko“ prizui nominuoti – sunkiaatletis Aurimas Didžbalis, baidarių ir kanojų atstovas Jevgenijus Šuklinas, imtynininkas Edgaras Venckaitis

Nugalėtojas – Jevgenijus Šuklinas. 28 metų atletas išlieka pasaulio elite, pasaulio čempionate Rusijoje vienviečių kanojų varžybose 200 m. sprinto rungtyje pelnęs bronzos medalį – 38,423 sek. Sportininkas iš Visagino pakartojo 2006, 2007 ir 2009 metų rezultatą.

Tarybos sprendimu baidarių ir kanojų atstovas Jevgenijus Šuklinas surinko 4 balsus, sporto aistruoliai jam taip pat skyrė pirmąją vietą – 1254 balsai. Antrąją vietą laimėjo imtynininkas Edgaras Venckaitis, surinkęs 2 Tarybos balsus – sporto aistruoliai jam skyrė 463 balsus. Trečias liko Aurimas Didžbalis – sporto aistruoliai jam skyrė 793 balsus.

„Dėkoju organizatoriams už puikią šventę ir visiems balsavusiems. Dėkoju visai savo komandai – treneriui, medikams, mokslininkams ir visaginiečiams, kurie mane palaiko. Ačiū jums“, – trumpai kaip žirnius išbėrė geriausias šalies sportininkas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Jevgenijus Šuklinas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Jevgenijus Šuklinas

„Metų sportininkės“ prizui  nominuotos – plaukikė Rūta Meilutytė, kiokušin karatė atstovė Inga Mikštaitė, irkluotoja Milda Valčiukaitė

Nugalėtoja – Rūta Meilutytė. 17-metė plaukikė šiemet savo kolekciją papildė paskutiniais titulais, kurių dar neturėjo – ji dukart tapo antrųjų jaunimo olimpinių žaidynių Kinijoje čempione ir iškovojo auksą Europos čempionate Vokietijoje 50 m krūtine rungtyje (29,89 sek.). Didžiojoje Britanijoje besitreniruojanti kaunietė metus ji baigė aukso (50 m krūtine) ir sidarbo (100 m krūtine) medaliais trumpajame baseine pasaulio čempionate Katare.

Tarybos sprendimu plaukikė Rūta Meilutytė surinko 6 balsus, sporto aistruoliai jai skyrė taip pat pirmąją vietą – 1675 balsai. Antra liko irkluotoja Milda Valčiukaitė – 530 balsų, trečia – I.Mikštaitė (476 sporto sirgalių balsai).

„Labai gaila, kad negaliu būti su jumis. Man yra didžiausia garbė tapti Lietuvos metų sportininke ir tai yra dar didesnis stimulas siekti geresnių rezultatų. Ačiū visiems, kurie už mane balsavo, siunčiu nuoširdžiausius linkėjimus“, – iš anksto įrašytame sveikinime sakė geriausia 2014 metų Lietuvos sportininkė.

Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė

„Metų trenerio“ prizui nominuoti – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas, Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislovas Vyšniauskas, Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas

Nugalėtojas  – Jonas Kazlauskas. Lietuvos krepšinio rinktinės strategas, kuriam šiemet sukako 60 metų, pasaulio čempionate Ispanijoje komandą atvedė iki 4-osios vietos. Tarybos sprendimu Jonas Kazlauskas gavo 6 balsus, sporto aistruoliai krepšinio rinktinės treneriui skyrė 1329 balsus. Antrą vietą laimėjęs Žilvinas Ovsiukas surinko 406 balsus, Bronislovas Vyšniauskas – 400.

„Esu labai sujaudintas, nes tikrai nesitikėjau. Tai visos mano komandos ir trenerių štabo įvertinimas, nes vienas to nepasiekčiau. Ačiū ir savo šeimai bei visų žaidėjų šeimoms. Žinoma, toks prizas tik dar labiau įpareigoja“, – ant scenos sakė J.Kazlauskas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Jonas Kazlauskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Jonas Kazlauskas

„Metų moterų komanda“ – Šiaulių  futbolo komanda „Gintra-Universitetas“, irkluotojų komanda – Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė, tinklinio komanda – Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė

Nugalėtojos – Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė. 20-metė M.Valčiukaitė ir 25 metų D.Vištartaitė šiemet nepakartojo pernykštės sėkmės, bet Lietuvos irkluotojų dvivietė išliko viena geriausių pasaulyje. Europos čempionate Serbijoje jos iškovojo sidabrą, pralaimėjusios tik lenkėms, o pasaulio čempionate Nyderlanduose buvo ketvirtos.

Tarybos sprendimu Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė surinko 6 balsus, sporto aistruoliai irkluotojoms skyrė 872 balsus. Antrą vietą laimėjo tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė – 704 balsai, „Gintra-Universitetas“ surinko 655 balsus.

„Nors praėjusieji metai nebuvo tokie sėkmingi, kaip 2013-ieji, tikiuosi, kad su visų pagalba, personalo, trenerių ir artimųjų, kiti metai bus daug geresni“, – sakė M.Valčiukaitė.

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė

„Metų vyrų komanda“ – Lietuvos krepšinio rinktinė, Lietuvos mažojo regbio-7 rinktinė, irkluotojų komanda – Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas

Nugalėtojai – Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas. 25 metų S.Ritter ir 21 metų R.Maščinskas Europos irklavimo čempionate Serbijoje finišą pasiekė per 6 min. 8,82 sek. ir pagerino varžybų rekordą. Pasaulio irklavimo čempionate Nyderlanduose jie buvo ketvirti.

„Stovime čia su Rolandu dviese, tačiau kartu su mumis visada būna medikai, mūsų jaunas ir talentingas treneris, visi draugai. Norime padėkoti ir Werneriui, o aš sakau didelį Ačiū Rolandui“, – gana nustebęs, kad aplenkė krepšininkus, atrodė S.Ritter.

„Pirmiausia dėkoju savo tėvams, atvedusiems mane į šį sportą. Tikiuosi, kad nenuvilsime jūsų ir ateityje“, – kalbėjo R.Maščinskas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./ Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./ Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas

Nominacijos, už kurias balsavo Taryba:

„Metų proveržiui“ nominuoti – disko metikas Andrius Gudžius, dviratininkas Vasilijus Lendelis ir plaukikas Danas Rapšys

Nugalėtojas – Andrius Gudžius. 23-ejų disko metikas iš Kauno rajono, prieš ketverius metus tapęs pasaulio jaunimo čempionu, drąsiai žengė į suaugusiųjų varžybas, šiemet tapęs Lietuvos čempionu, o Europos čempionate užėmęs 10-ąją vietą. Tarybos sprendimu A.Gudžius gavo 5 balsus, įveikęs Giedrių Arlauskį.

„Esu labai nustebęs. Dėkoju savo treneriui, visai lengvosios atletikos federacijai ir mano žmonai, kuri mane labai palaiko, kai rengiuosi varžyboms“, – atsiimdamas prizą sakė A.Gudžius.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Andrius Gudžius
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Andrius Gudžius

„Metų sugrįžimui“ nominuoti futbolo vartininkas Giedrius Arlauskis, sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir plaukikas Giedrius Titenis

Nugalėtojas – Giedrius Titenis. 25 metų anykštėnas savo kolekcijoje jau turėjo svarbių laimėjimų, bet 2014-aisiais padarė naują šuolį savo karjeroje, Europos čempionate iškovojęs bronzos medalius plaukdamas krūtine 100 m (59,35 sek.) ir 200 m (2 min. 8,93 sek.). Neolimpinėje 50 m krūtine rungtyje jis iškovojo sidabrą (27,34 sek.). Tarybos sprendimu G.Titenis gavo 6 balsus.

„Ačiū visiems už apdovanojimą, kuris man daug reiškia, kaip ir treneriui bei mano sirgaliams. Nebūčiau to laimėjęs be savo komandos, draugų, trenerių ir kitų, kurie mane palaiko“, – iš anksto įrašytoje padėkoje kalbėjo G.Titenis.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Giedrius Titenis
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Giedrius Titenis

„Metų pergalė“ – Lietuvos jaunimo krepšinio 3X3 rinktinė, dviratininkas Ramūnas Navardauskas, Lietuvos mažojo regbio-7 rinktinė

Nugalėtojas – Lietuvos jaunimo krepšinio 3X3 rinktinė. 30-mečio trenerio Daliaus Lubio treniruojama komanda triumfavo II jaunimo olimpinėse žaidynėse Nandzinge (Kinija), kur laimėjo visas 13 rungtynių, o finale per pratęsimą įveikė prancūzus. Rinktinei atstovavo 18-mečiai kauniečiai Martynas Sajus, Kristupas Žemaitis, Justas Vazalis ir Jonas Lekšas. Tarybos sprendimu jaunimo krepšinio rinktinė gavo 6 balsus.

„Dėkojame LTOK, kuris suteikė galimybę mums dalyvauti Nandzinge, labai dėkojame savo treneriui ir tėvams bei kitiems, kurie mus palaiko“, – sakė komandos nariai.

„Metų sportininkas su negalia“  –  lengvaatletis Mindaugas Bilius, lengvaatletis Jonas Spudis, badmintonininkas Kazimieras Dauskurtas

Nugalėtojas – Mindaugas Bilius. 32 metų lengvaatletis Europos neįgaliųjų čempionate iškovojo iškovojo du medalius. Rutulio stūmimo varžybose jis tapo žemyno čempionu, o disko metimo sektoriuje pelnė sidabro medalį. M. Biliaus treneriai – Deimantas Jusys ir Rimantas Aleksandras Plungė. Tarybos sprendimu M.Bilius gavo 4 balsus, įveikęs Kazimierą Dauskurtą.

„Labai malonu, kad mes, neįgalūs sportininkai irgi esame įtraukti. Labai norėčiau padėkoti savo treneriams, neįgaliųjų sporto federacijai, o ypač savo tėvams, kurie manimi labai gerai rūpinosi po traumos. Esu labai dėkingas savo žmonai, visada žiūrinčiai varžybas. Taip pat Šiaulių miesto savivaldybei ir neįgaliaisiais sportininkais itin besirūpinančia „Hummel“ kompanija“, – sakė M.Bilius.

Apdovanojimui „Už pagalbą sportininkams“ nominuoti – Lietuvos rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas, Kauno miesto savivaldybė, Lietuvos irklavimo rinktinės rėmėjas Werneris Hansas Zwimpferis

Nugalėtojas – Werneris Hansas Zwimpferis. 70-metis šveicaras yra ilgametis Lietuvos irklavimo rinktinės rėmėjas, padedantis mūsų sportininkams ir asmeninėmis lėšomis, ir rengiant treniruočių stovyklas Šveicarijoje ir Italijoje. Tarybos sprendimu Werneris Hansas Zwimpferis gavo 4 balsus, D.Barkauskas ir Kauno miesto savivaldybė – po 1.

Nustebęs dėl gauto prizo šveicaras net kelis akrtus lietuviškai ištarė „Ačiū labai“.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Werneris Hansas Zwimpferis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Werneris Hansas Zwimpferis

Du dešimtmečius gyvavusį prestižiškiausią šalies Metų sportininko „Šaulio“ apdovanojimą nuo 2014-ųjų pakeitė platesnė ir gausesnė geriausiųjų Lietuvos atletų apdovanojimų ceremonija, kurioje pagerbti ne tik Metų sportininkai, bet ir jaunieji atletai, komandos, treneriai bei  sportui nusipelnę žmonės.

„Karalius mirė, tegyvuoja karalius“, – būtent tokiu prancūzišku posakiu galima pavadinti prieš 20 metų sugalvotą ir kasmet rengtą „Metų sportininko“ apdovanojimų ceremoniją. Tačiau praėjusiais metais buvo padėtas taškas iki šiol buvusiems rinkimams.

Menininko Stanislovo Kuzmos sukurta ir geriausiam šalies sportininkui nuo 1994-ųjų įteikiama „Šaulio“ skulptūra praėjusiais metais buvo įteikta paskutinį kartą. Nesutikus Anapilin iškeliavusio skulptoriaus artimiesiems perduoti teises į „Šaulį“, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) ir Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) nutarė rengti platesnius ir labiau šalies sporto gyvenimą aprėpiančius rinkimus, kuriuose „Metų sportininko“ nominacijos atitektų ne vienam atletui, o vyrui ir moteriai.

Iš viso rengėjai praėjusių metų gruodį paskelbė 11 nominacijų, iš kurių penkis nugalėtojus rinko KKSD, LTOK, LSŽF ir sporto gerbėjai, o kitas šešis – specialiai iš 6 žmonių šiems rinkimams sudaryta rinkimų Taryba.

„Apklausų būdu visos organizacijos turėjo po 2 balsus. Ir sporto gerbėjai, rinkdami vieną ar kitą atletą rinkimuose, taip pat turėjo du balsus. Jei vienoje ar kitoje nominacijoje balsai pasiskirstydavo po lygiai, nugalėtoją lemdavo tarybos pirmininko balsas“, – apie „Metų apdovanojimų“ rinkimų užkulisius pasakojo KKSD direktorius Edis Urbanavičius, kuris ir buvo šių metų rinkimų Tarybos pirmininku.

Dar viena šių metų rinkimų naujovė – nugalėtojai nebus apipilami dovanomis ar piniginiais čekiais.

„Buvo laikas, kai dalijome aukso luitus, pinigines premijas, mašinas. Tačiau, tada tai užgoždavo pačią pergalės skulptūrą – „Šaulį“. Manau, kad šių metų sprendimas, jog pats prizas yra jau didelis ir prestižinis įvertinimas – pasiteisins. Eis laikas ir „Sporto apdovanojimų“ prizas taps didelę vertybę, kuria pinigais bus neįmanoma įvertinti“, – kalbėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Konservatoriai sieks atšaukti mokesčių reformą, o jei nepavyks – nepalaikys biudžeto

15min iš Ploješčio Interviu Sportas

Tylą nutraukęs G.Arlauskis apie sugrįžimą į rinktinę: „Šiuo metu – ne“

Gyvenimas

Saudo Arabijos karališkosios šeimos grožio terapuetė Lilija: „Turėdavau būti pasiekiama per 20 minučių“

Aktualu

Naujos konservatorių partijos įkūrėjai nerodo savo veidų

Aktualu

CŽV išvada: Saudo Arabijos princas suorganizavo žurnalisto J.Khashoggi nužudymą

24sek

Panevėžio „Lietkabeliui“ – kaltinimas dėl skolų ir neteisėto sprendimo

Aktualu

TS-LKD taryba patvirtino: prezidento rinkimuose rems Ingridą Šimonytę

Vardai

Carolina Herrera žeria patarimų moterims: „Niekas taip nesendina, kaip bandymas apsimesti jaunai“

Mokytojų palaikymo akcija „ŠMM, išgirsk mokytojus“ prie Vilniaus Žemynos progimnazijos

24sek

Perimtas žalgiriečių ginklas: kaip „Barca“ suvystė „Žalgirį“?

Verslas

Remontui lombarde pasiskolinusi pora liko ir be buto, ir su skolų našta

Vardai

V.Siegel švenčia 24-ąjį gimtadienį: „Didžiausias džiaugsmas – dukra. Mano „aš“ nuėjo į antrą planą“

„Vieni vartai“: (Ne)prarasta karta, E.Jankauskas ir Lietuva – Rumunija

Aktualu

Konservatoriai tvirtins dešimt kandidatų į merus

Sportas

Geriausias planetoje Ricardinho panašumų į L.Messi mato daugiau nei su C.Ronaldo

Vardai

Mauricijuje medų kopinėję Skaisgiriai liko sužavėti rojų primenančių vaizdų, kurie – lyg atvirutės

Gyvenimas

Alkoholikas Povilas: „Gimus sūnui, švenčiau tris paras“

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „GAZ M-21/22 Volga“

Sportas

Pamatykite: Egidijus Kavaliauskas nokautu iškovojo du čempiono diržus

Gyvenimas

57 kv. metrų butas Kaune: dizainerė sukūrė stilingą interjerą porai

Naujienos

Aktualu

Konservatoriai sieks atšaukti mokesčių reformą, o jei nepavyks – nepalaikys biudžeto

15min iš Ploješčio Interviu Sportas

Tylą nutraukęs G.Arlauskis apie sugrįžimą į rinktinę: „Šiuo metu – ne“

Gyvenimas

Saudo Arabijos karališkosios šeimos grožio terapuetė Lilija: „Turėdavau būti pasiekiama per 20 minučių“

Aktualu

Naujos konservatorių partijos įkūrėjai nerodo savo veidų

Aktualu

CŽV išvada: Saudo Arabijos princas suorganizavo žurnalisto J.Khashoggi nužudymą

24sek

Panevėžio „Lietkabeliui“ – kaltinimas dėl skolų ir neteisėto sprendimo

Aktualu

TS-LKD taryba patvirtino: prezidento rinkimuose rems Ingridą Šimonytę

Vardai

Carolina Herrera žeria patarimų moterims: „Niekas taip nesendina, kaip bandymas apsimesti jaunai“

Mokytojų palaikymo akcija „ŠMM, išgirsk mokytojus“ prie Vilniaus Žemynos progimnazijos

24sek

Perimtas žalgiriečių ginklas: kaip „Barca“ suvystė „Žalgirį“?

Verslas

Remontui lombarde pasiskolinusi pora liko ir be buto, ir su skolų našta

Vardai

V.Siegel švenčia 24-ąjį gimtadienį: „Didžiausias džiaugsmas – dukra. Mano „aš“ nuėjo į antrą planą“

„Vieni vartai“: (Ne)prarasta karta, E.Jankauskas ir Lietuva – Rumunija

Aktualu

Konservatoriai tvirtins dešimt kandidatų į merus

Sportas

Geriausias planetoje Ricardinho panašumų į L.Messi mato daugiau nei su C.Ronaldo

Vardai

Mauricijuje medų kopinėję Skaisgiriai liko sužavėti rojų primenančių vaizdų, kurie – lyg atvirutės

Gyvenimas

Alkoholikas Povilas: „Gimus sūnui, švenčiau tris paras“

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „GAZ M-21/22 Volga“

Sportas

Pamatykite: Egidijus Kavaliauskas nokautu iškovojo du čempiono diržus

Gyvenimas

57 kv. metrų butas Kaune: dizainerė sukūrė stilingą interjerą porai

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką