2009 12 21

Lietuvos metų sporto pergalė

Paprastai pirmieji metai po vasaros olimpinių žaidynių nebūna išskirtiniai, tačiau 2009-ieji padovanojo Lietuvos sporto gerbėjams nemažai pergalių. Istoriniais laimėjimais džiaugėsi automobilių sporto, treko dviračių, plaukimo, lengvosios atletikos, irklavimo atstovai. Portalas 15min.lt siūlo balsuoti už labiausiai šio vardo vertą Lietuvos metų sporto pergalę.
Tomo Tomalovičiaus/ reporteris.com nuotr./Triumfo akimirkos

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda laimėjo Europos taurę. Europos taurės turnyro finalo aštuoneto varžybų Trevize ketvirtfinalyje vilniečiai 85:79 įveikė vietos „Benetton“, pusfinalyje – 73:68 nugalėjo serbų Vršaco „Hemofarm“, o finale – 80:74 buvo pranašesni už Maskvos srities „Chimki“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Žydrūnas Savickas

Žydrūnas Savickas susigrąžino pasaulio galiūnų čempiono vardą. Stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas lietuvis Maltoje trečią kartą per savo karjerą tapo planetos čempionu. Anksčiau pasaulio čempionatų nugalėtoju iš Biržų kilęs galiūnas tapo 2005 ir 2006 metais.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Į Lietuvą sugrįžo lietuvių Aurelijaus Petraičio ir Antano Juknevičiaus ekipažas, dalyvavęs Argentinoje ir Čilėje vykusiame Dakaro ralyje. 2009 sausio 22 d.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Į Lietuvą sugrįžo lietuvių Aurelijaus Petraičio ir Antano Juknevičiaus ekipažas, dalyvavęs Argentinoje ir Čilėje vykusiame Dakaro ralyje. 2009 sausio 22 d.

Aurelijaus Petraičio ir Antano Juknevičiaus ekipažas Dakaro ralyje užėmė 26-ą vietą ir net 32 vietomis gerino aukščiausią visų laikų Lietuvos rezultatą (58 vieta) šiose daugiadienės varžybose. „Esame labai patenkinti. Pasiekti tokį rezultatą artimiausiu metu bus sunku“, – sakė ketvirtą kartą Dakaro ralyje dalyvavęs 50 metų A.Petraitis.

AFP/Scanpix nuotr./`is S.Krupeckaitės sezonas  įspūdingiausias per visą karjerą
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šis S.Krupeckaitės sezonas – įspūdingiausias per visą karjerą

27 metų treko dviratininkė Simona Krupeckaitė pasaulio čempionate Lenkijoje ne tik laimėjo 500 m asmenines lenktynes, bet ir pasiekė naują pasaulio rekordą. Be to, ji iškovojo bronzą olimpinėje sprinto rungtyje. Vėliau ji laimėjo Europos čempionato daugiakovės varžybas, tapo kelių pasaulio taurės etapų nugalėtoja ir prizininke.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./`imto metrų bėgimo rungties nugalėtojos Linos Grinčikaitės triumfas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Šimto metrų bėgimo rungties nugalėtojos Linos Grinčikaitės triumfas

Geriausia mūsų šalies sprinterė Lina Grinčikaitė 100 m distancijoje tapo Europos iki 23 metų ir universiados čempione. „Tai nebuvo didžiausi mano pasiekimai, vis dėlto Pekino olimpiados pusfinalį laikyčiau svarbesne pergale“, – sakė geriausia 2009 metų Lietuvos lengvaatlete išrinkta L.Grinčikaitė.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Mindaugas Griakonis Europos irklavimo čempionato nugalėtojas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Mindaugas Griškonis Europos irklavimo čempionato nugalėtojas

Mindaugas Griškonis pirmą kartą Lietuvos istorijoje tapo Europos čempionu vienvietininkų akademinio irklavimo 2000 m distancijoje. Breste (Baltarusija) vykusių varžybų pradžia nebuvo sėkminga – Mindaugui išsprūdo irklas ir valtis vos neapvirto, tačiau jis ištaisė padėtį ir po įtemptos kovos su graiku Ioannisu Christou šventė pergalę.

15min.lt/Arūnas Bižokas ir Katiuaa Demidova
15min.lt/Arūnas Bižokas ir Katiuša Demidova

Arūnas Bižokas su partnere Katiuša Demidova tapo pasaulio profesionalų klasikinių sportinių šokių čempionu. „Istorinė pergalė. Tai aukščiausia įmanoma sportinių šokių vieta. Arūnas – geras šokėjas ir to vertas“, – sakė buvęs treneris Česlovas Norvaiša.

Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr./Lietuvos krepaininkams atsisveikinti su turnyru pergalingai nepavyko.
Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr./Lietuvos krepšininkai savo jėgas galės pademonstruoti Turkijoje.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė gavo FIBA vardinį kvietimą į 2010 metų pasaulio čempionatą Turkijoje. Iš keturiolikos pretendentų į keturis vardinius kvietimus lietuviai bilietą į Turkiją gavo kartu su Rusijos, Vokietijos ir Libano rinktinėmis. Tiesa, už tai reikėjo pakloti rėmėjų surinktus 500 tūkst. eurų.

Konferencija su tenisininku Ričardu Berankiu

Ričardas Berankis pasaulio teniso reitinge priartėjo prie 300 pajėgiausiųjų ribos. Šiais metais R.Berankis atliko įspūdingą šuolį ATP klasifikacijoje – po puikaus pasirodymo „Challenger“ serijos turnyre JAV jis pakilo net per 62 vietas (iš 402-os vietos į 340-ąją).

Giedrius Titenis pasaulio plaukimo čempionate 200 metrų krūtine distancijoje iškovojo bronzą ir pagerino istorinius Lietuvos rekordus. „Dar nesijaučiu esąs žvaigždė. Su amerikiečių lyderiu Michaelu Phelpsu nebendravau, net nemėginau prieiti“, – sakė į planetos plaukimą elitą patekęs dvidešimtmetis.

PromoSportas nuotr./Formulės-2 lenktynininkas Kazimieras Vasiliauskas
„PromoSportas“ nuotr./„Formulės-2“ lenktynininkas Kazimieras Vasiliauskas

Lietuvos metų lenktynininku išrinktam Kazimierui Vasiliauskui šis sezonas buvo itin sėkmingas. Jis iškovojo antrąją vietą „Formula Palmer Audi“ bei liko septintas „Formulės-2“ serijos varžybose. Tai aukščiausios lietuvio iškovotos vietos šiose varžybose.