-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 11 27

Lietuvos mokslininkai meta iššūkį sportinės avalynės gamintojams

Sumokėję kelis šimtus litų ir nusipirkę žinomo sportinės avalynės gamintojo batus, nesame apsaugoti, kad daug sportuodami nesužalosime didelį krūvį patiriančias pėdas. Lietuvos sporto universiteto mokslininkai, bendradarbiaudami su avalynės gamintojais, pradeda tyrimus, kurie gali padėti išsaugoti aktyviai sportuojančiųjų kojas.
LSU mokslininkai meta iššūkį sportinės avalynės gamintojams
LSU mokslininkai meta iššūkį sportinės avalynės gamintojams / LSU nuotr.
Temos: 1 Avalynė

Universitete bus taikomi ne tik unikalūs tyrimų metodai, bet ir tiriama įranga, kurios neturi nė viena Lietuvos aukštoji mokykla.

„Mes ketiname sukurti specialius sportinės avalynės įdėklus. Aktyviai sportuojantiems dažnai išsivysto įvairios pėdų (įgaubta pėda, pėda šleiva į vidų ar išorę, vėduoklės formos pėda), kojos pirštų (plaktuko formos,„paukščio“ ar „žvėries letenos“) deformacijos, skausmingos padų nuospaudos. Įvairių sporto šakų atletų apkraunamos skirtingos pėdos dalys, taigi ir vystosi skirtingos pėdų deformacijos“, – sako Lietuvos sporto universiteto mokslininkas dr. Marius Brazaitis.

Jis su kolega gydytoju dr. Kaziu Vadopalu pusmetį skirs tyrimams, o vėliau bendrovė „Ortopagalba“, turinti panašių gaminių patirties, gamins įdėklus.

„Anksti pritaikius elastingą išformuotą įdėklą, tolygiai paskirstantį apkrovą visam pėdos paviršiui, bei atliekantį prilaikančią ir koreguojančią funkciją, galima išvengti pėdos deformacijos. Nors panašūs įdėklai pasaulyje nėra naujiena, tačiau mes tirsime įvairių amžiaus grupių sportininkus, ypač daug dėmesio skirsime vaikams“, – teigė dr. M.Brazaitis.

Mokslininkai tirs trijų amžiaus grupių skirtingų sporto šakų atletų pėdos struktūros vystymąsi: pradedančių sportuoti vaikų (9–10 metų), 2–4 metus sportuojančių paauglių (13–14 metų) ir 8–14 metų sportavimo patirtį turinčių suaugusiųjų (18–24 metų). Kol kas tyrėjai gali tik spėlioti kokia medžiaga – pamušalinė oda, zomša ar dirbtinėmis medžiagomis padengti įdėklus, kad geriau sugertų prakaitą. Atletai būtų tiriami kompiuteriniu padobarografu statiškai ir dinamiškai be įdėklų, su įdėklais ir panešiojus įdėklus nuo trijų iki šešių mėnesių.

Nors žinomos sportinės avalynės gamintojai skiria nemažai lėšų įvairiems tyrimams, tačiau neatsižvelgia į kiekvieno sportininko individualius poreikius. Pasak LSU mokslininko, sporto mokslo srities straipsnių šia tema nėra daug. Mokslo ir verslo bendradarbiavimas jau artimiausiu metu gali padėti atletams išvengti traumų ir pagerinti sportinius rezultatus.

Bendrovės „Ortopogalba“ projektui iš Europos Sąjungos fondų skirta 244 491 litas. Viso projekto vertė – 349 273 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius