Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos olimpiečiai sutikti žiemiškai (nuotraukos)

Olimpiečių sutiktuvės Vilniaus oro uoste
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Olimpiečių sutiktuvės Vilniaus oro uoste
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių į gimtinę grįžę Lietuvos sportininkai gūžėsi nuo šalčio – olimpiečius pasitiko žvarbi lietuviška žiema ir negausus gerbėjų būrelis.

Daugiau nei 30 valandų trukmės kelionės išvarginti sportininkai kiek sušilo artimųjų glėbiuose ir gėlių puokštėse, tačiau kalbai pasisukus apie parodytus rezultatus, olimpiečių veidai vėl surūgo.

„Labai pavargau. Nesakysiu, kad pasirodžiau gerai. Pasirodžiau blogai, tikėjomės geriau, bet taip išėjo. Sau kėliau aukštesnius tikslus. Ką aš galiu daugiau pasakyti“, – nedžiūgavo iš trečiųjų per karjerą olimpinių žaidynių grįžusi 25 metų Irina Terentjeva.

Slidininkė, Vankuveryje pasirodžiusi blogiausiai iš visų dalyvautų olimpiadų, negalėjo pasakyti ar tęs karjerą iki 2014-ųjų žaidynių Sočyje. „Nesu šimtu procentų apsisprendusi. Galiu šiandien pasakyti kad ne, o rytoj – kad taip. Arba atvirkščiai. Dar daug laiko – keturi metai“, – tiesaus atsakymo vengė Lietuvos trispalvę Vankuverio žaidynių atidarymo ceremonijoje nešusi I.Terentjeva.

Slidininkė, olimpiadoje užėmusi 49-ą ir 64-ą vietas, pridūrė jau išanalizavusi nuviliančių rezultatų priežastis. „Slidžių tepalas ar dar kažkas tikrai nebuvo blogas. Priežastys slypi pasiruošime. Kodėl treneris blogas? Koks buvo pasiruošimas, tokie ir rezultatai. Laiko pasiruošti netrūko, trūko kokybės“, – teigė I.Terentjeva.

Žada toliau sportuoti

Kur kas geresnėmis emocijomis iš Vankuverio grįžo žiemos olimpinių žaidynių debiutantai – slidininkai Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis, vyrų komandiniame sprinte užėmę 18-ą vietą bei parodę aukščiausią rezultatą iš visų Lietuvos sportininkų.

„Grįžau patenkintas, nes patyriau daugiau, nei tikėjausi. Žaidynių organizacija veikė nepriekaištingai, tik šiek tiek oras gąsdino prieš pirmuosius startus“, – įspūdžiais dalinosi M.Strolia.

„Esu laimingas. Oras Lietuvoje vėsesnis, šalčiau, daugiau sniego. Olimpiniame kaimelyje ir pačiame Vankuveryje sniego visai nebuvo, šilta. Grįžę namo pamatėme kas yra tikra žiema“, – antrino M.Vaičiulis.

Slidininkai savo pasiektais rezultatais liko patenkinti. „Savo pasirodymą vertinu gerai, nes parodžiau vieną geriausių rezultatų karjeroje. Tiesiog realizavau tas galimybes, kurioms tą dieną buvau pasiruošęs. Komandiniame sprinte netgi šiek tiek viršijome lūkesčius, nes planavome aplenkti tik porą varžovų“, – pasakojo M.Strolia.

„Ar tokių rezultatų ir tikėjausi? Nežinau, galbūt. Įgavau patirties, susipažinau su aplinka ir tikiuosi, kad kitoje olimpiadoje, jei į ją pateksiu, parodysiu geresnius rezultatus. O sportuoti toliau tikrai esu nusiteikęs, – teigė M.Vaičiulis. – Realiai, koks buvo pasirengimas, tokie buvo ir rezultatai. Nežinau, ar pasiruošimo sąlygos iki Sočio olimpinių žaidynių pagerės, tačiau tikiuosi, kad viskas bus gerai.“

Iš Vankuverio į Lietuvą antradienį taip pat sugrįžo slidininkas Aleksejus Novoselskis ir kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas. Rinktinės lyderė biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė iš olimpiados grįžo anksčiau ir vyko tiesiai į Latviją, kur ruošėsi startams Europos čempionate.

Ilgai ilsėtis laiko neturės ir slidininkai – savaitgalį jų lauks Lietuvos čempionatas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką