TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2020 09 01

Lietuvos orientavimosi sporto čempioną naktinėje trasoje lėmė 2 sekundės

Rekordinis dalyvių skaičius susirinko į Lietuvos orientavimosi sporto čempionatą naktinėje trasoje. Kintuose vykusiose šalies pirmenybėse startavo net 184 sportininkai. Pirmą kartą Lietuvos naktinių čempionatų istorijoje vyko bendro starto lenktynės. Tamsiu paros metu vyrų varžybų dalyviams teko įveikti 8,6 km distanciją su 28 kontrolės punktais, moterų varžybų trasa – 7,4 km su 25 kontroliniais punktais.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / nuotr. Donato Lazausko

Neįtikėtina kova vyko vyrų elito grupėje. Čempiono titulą išplėšė Vilius Aleliūnas. Šiaulių „Igtisa“ klubo atstovas distanciją įveikė per 43 min. 59 sek. Antrą vietą užėmęs Jonas Vytautas Gvildys iš Kauno „Medeinos“ čempionui pralaimėjo vos 2 sekundes. Tai jau antras Lietuvos čempionatas šiais metais, kai antras likęs J.V.Gvildys nuo nugalėtojo atsiliko tik 2 sekundėmis. Tiek pat laiko nugalėtoją lėmė ir Lietuvos sprinto čempionate, kur J.V.Gvildys pralaimėjo Algirdui Bartkevičiui. Naktinėje trasoje A.Bartkevičius iš Prienų „Šilo“ komandos užėmė trečią vietą.

„Lietuvos čempionu naktinėje trasoje tapau antrą kartą karjeroje. Pergalė suteikia daug džiaugsmo, nes šių metų čempionate startavo visi stipriausi šalies orientacininkai ir konkurencija buvo labai didelė. Trasoje nepavyko išvengti klaidų, tačiau antroje distancijos pusėje pavyko pavyti pagrindinį konkurentą ir atkakli kova vyko iki pat finišo. Tai jau antras Lietuvos čempiono titulas asmeninėse rungtyse šiais metais ir esu labai patenkintas, jog po metų pertraukos be aktyvaus sporto pavyksta pasiekti gerus rezultatus“, – sakė Lietuvos čempionu ir labai ilgoje trasoje tapęs V.Aleliūnas.

Moterų varžybose užtikrintą pergalę iškovojo Sandra Paužaitė iš Alytaus „Dainavos“ klubo. Čempionė distanciją įveikė per 47 min. 30 sek. ir artimiausias varžoves aplenkė daugiau negu 3 minutėmis. Sidabrą laimėjo Teklė Emilija Gvildytė iš Kauno „Medeinos“ ekipos, bronza atiteko Indrei Valaitei iš Vilniaus „Ąžuolo“ klubo.

Antrą varžybų dieną vyko Lietuvos klubų taurės varžybos. Iš 11 sportininkų sudarytoje komandoje turi būti mažiausiai 4 moterys ir bent 3 orientacininkai, kuriems yra virš 40 metų arba yra jaunesni negu 16 metų. Komandoms iš viso reikėjo įveikti 61,4 km distanciją su 210 kontrolinių punktų. Prie starto linijos stojo net 37 ekipos.

Lietuvos čempione tapo SK „Igtisa“ komanda, kuri čempionės titulą susigrąžino po penkerių metų pertraukos. Pastaruosius ketverius metus auksą laimėjusi OK „Ąžuolas“ komanda liko antroje vietoje. Trečią užėmė OK „Perkūnas“.

„Pastaruosius ketverius metus iki pergalės mūsų komandai trūkdavo labai nedaug. Tačiau komanda neišvengdavo didelių klaidų ir tai kainuodavo aukso medalius. Šiais metais klubų taurės varžyboms skyrėme didelį dėmesį ir joms intensyviai ruošėmės. Kova buvo labai įnirtinga, tačiau pavyko išvengti klaidų, geras moterų pasirodymas ir lyderių sportinė forma buvo raktas į pergalę“, – teigė dar vieną aukso medalį su „Igtisa“ komanda iškovojęs V.Aleliūnas.

Artėjantį savaitgalį Merkinėje vyks Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas ilgoje ir estafečių trasose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius