Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 27, 14:27

Lietuvos orientavimosi sporto čempionate – unikalus moterų komandos pasiekimas

Tituluočiausia Lietuvos orientacininkė Gabrielė Andrašiūnienė kartu su komandos drauge Vesta Aleliūniene perrašė šalies orientavimosi sporto istoriją. „S-Sportas“ komandai atstovaujančios G.Andrašiūnienė ir V.Aleliūnienė tapo Lietuvos estafečių varžybų čempionėmis visose trijose orientavimosi sporto disciplinose – bėgte, slidėmis ir kalnų dviračiais. Tam pasiekti prireikė beveik dešimtmečio.
Gabrielė Andrašiūnienė ir Vesta Aleliūnienė
Gabrielė Andrašiūnienė ir Vesta Aleliūnienė / Donato Lazausko (Orienteering.lt) nuotr.

Paskutinis aukso medalis orientacininkių kolekciją papildė po Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionato. Estafečių varžybose G.Andrašiūnienė ir V.Aleliūnienė trasą įveikė per 1 val. 15 min. 58 sek. ir artimiausias persekiotojas aplenkė beveik 4 min. Sidabrą laimėjo Viktorija Michnovič ir Algirda Mickuvienė iš „Perkūno“ komandos, bronza atiteko Vytenei Puišytei ir Romai Puišienei iš „Būdakalnio“ klubo.

„Į estafečių varžybas dėjome daug vilčių. Jau daug metų kartu su Vesta bandėme laimėti aukso medalį. Visada būdavome ant prizininkų pakylos, bet ne ant aukščiausio laiptelio. Šįkart pasisekė. Gerai, kad pavyko išvengti klaidų, nes trasa buvo techniška ir trumpa. Todėl viena nedidelė klaidelė galėjo tave išbraukti iš pretendentų į medalius sąrašo, – sakė G.Andrašiūnienė. – Man tai buvo paskutinės sezono varžybos. Šiemet sezonas buvo gan rezultatyvus. Iškovojau Europos čempionato aukso medalį, patekau ant podiumo pasaulio čempionate. Kas labiausiai džiugina, tai ketvirta vieta bendroje pasaulio taurės varžybų įskaitoje. Ko gero, tokio aukšto rezultato dar nebuvo Lietuvos istorijoje. Tai rodo nuoseklius rezultatus ir suteikia daug motyvacijos kitiems metams.“

Vyrų estafečių varžybose Lietuvos čempiono titulą apgynė „Perkūno“ klubas – Aidas Žigilėjus, Lukas Petrovas ir Jonas Maišelis. Čempionai trasą įveikė per 1 val. 52 min. 37 sek. Antrą vietą užėmusi „S-Sportas“ komanda Petras Andrašiūnas, Jonas Vytautas Gvildys ir Ignas Ambrazas nugalėtojams pralaimėjo daugiau negu 6 min. Bronzos medaliai įteikti „Būdakalnio“ komandai atstovavusiems Dariui Kalvaičiui, Nojui Kalvaičiui ir Šarūnui Dmukauskui.

Kauno rajone, Kulautuvos miške vykusiose estafečių varžybose startavo 60 komandų.

Medaliai išdalinti ir Lietuvos orientavimosi čempionate kalnų dviračiais vidutinėje trasoje. Kauno rajone Kačerginėje vykusiose varžybose prie starto linijos stojo 153 sportininkai.

Vyrų varžybose Lietuvos čempiono vardą apgynė I.Ambrazas iš „S-Sportas“. Čempionas apie 18,5 km distanciją su 28 kontroliniais punktais įveikė per 57 min. 57 sek. Kaip ir pernai, antrą vietą užėmė J.Maišelis iš „Perkūno“. Vicečempionas nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 44 sek. Bronzą laimėjo J.V.Gvildys iš „S-Sportas“.

Moterų varžybose aukso medalį iškovojo Ramunė Arlauskienė. „Būdakalnio“ komandai atstovaujanti R.Arlauskienė apie 13,8 km distanciją su 22 kontroliniais punktais įveikė per 59 min. 38 sek. Sidabrą laimėjusi R.Puišienė savo komandos draugei pralaimėjo 1 min. 1 sek. Trečioje vietoje finišavo G.Andrašiūnienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką