2022 06 12

Lietuvos paplūdimio tinklininkai liko per žingsnį nuo Europos čempionato medalių

Lietuvos paplūdimio tinklininkai Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas Nyderlanduose pasibaigusiame Europos jaunimo (iki 22 metų) paplūdimio tinklinio čempionate užėmė aukštą ketvirtąją vietą.
Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas
Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas / CEV nuotr.

Tado Donėlos ir Vasilijaus Burakinskio auklėtiniai kiek netikėtai šeštadienį laimėjo net tris mačus iš eilės ir sekmadienį kovojo dėl čempionato apdovanojimų. Verta pažymėti, kad K. Palubinskui yra vos 17 metų.

Pusfinalyje Lietuvos duetas 0-2 (12:21, 17:21) pralaimėjo favorite laikytai Latvijos komandai – Kristianui Fokerotsui ir Arturui Rinkevičiui.

Finale latviai susitinka su švedais Davidu Ahmanu ir Jacobu Nilssonu.

Akistatoje dėl bronzos M.Donėla ir K.Palubinskas žaidė su austrais Timo Hammarbergu ir Laurencu Grossigu. Nors pirmajame sete austrai gana užtikrintai įrodė pranašumą, antrajame sete lietuviai atsitiesė ir nugalėtojai sprendėsi lemiamame sete. Deja, bet galiausiai Lietuvos komandai teko pripažinti varžovų pranašumą 1-2 (12:21, 21:15, 11:15).

Geriausiu Lietuvos vyrų atstovų rezultatu Europos U22 čempionatuose išlieka Audriaus Knašo ir Patriko Stankevičiaus iškovota bronza.

Primename, kad merginų turnyre devintą vietą užėmė Ariana Rudkovskaja ir Skalvė Križanauskaitė.

Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionate varžėsi po 32 vaikinų ir merginų komandas.